Trwa ładowanie...
steam
Anna Rymsza
21-08-2019 16:39

Chiny dostaną osobny Steam i 40 zatwierdzonych gier na start

Steam nie chce znaleźć się po złej stronie wielkiego firewalla. By sprostać wymaganiom chińskiego rządu, zamierza uruchomić osobną wersję platformy tylko na chiński rynek.

Chiny dostaną osobny Steam i 40 zatwierdzonych gier na startŹródło: Materiały prasowe
d2kymqn
d2kymqn

Chiny wprowadzają coraz więcej ograniczeń treści gier, a Steam jest pełen produkcji z motywami erotycznymi, przemocą i scenami niewygodnymi dla chińskiego rządu. Jest tam nawet specjalny tag dla gier LGBTQ+. Aż dziwne, że Steam jeszcze nie został wycięty przez chińskie mechanizmy cenzurujące.

Obecnie jedynym wyjściem dla platformy sprzedającej gry jest dopasowanie się do lokalnych wymagań. Valve przygotowuje więc specjalną wersję Steama na chiński rynek.

Chiny dostaną czysty Steam

Przy tworzeniu Steama dla chińskiego rynku pomaga firma o wymownej nazwie Perfect World, która zdradziła szczegóły. Oficjalna nazwa chińskiej platformy to Zhengqi Pingtai, czyli po prostu Steam Platform.

Chiński Steam będzie działał niezależnie od globalnej wersji sklepu. Platforma ma dostać własne serwery i wysokiej jakości obsługę.

Na start platforma dostanie niecałe 40 gier, zatwierdzonych przez chińskich regulatorów. Wśród nich będą przynajmniej dwie produkcje Valve: Dota2 i Dota Underlords. Wszystkie inne gry są dostępne także na innych rynkach. Na razie nie ma mowy o produkcjach kierowanych tylko do Chin, ale nie można tego wykluczyć. Chiny to ogromny rynek, którego Valve nie może stracić.

d2kymqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kymqn
Więcej tematów