WP

Chciała 60 tysięcy na grę o kobietach. Zebrała ponad dwa miliony

To, że gry bez prądu są zbiórkowymi strzałami w dziesiątkę wie wielu. Nic dziwnego, że w serwisie Kickstarter Polka zorganizowała taką zbiórkę na stworzenie autorskiej gry, której bohaterami są kobiety. Cel został niebotycznie przekroczony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fragment gry "Who's She?"
Fragment gry "Who's She?" (Kickstater)
WP

Za projektem stoją dwie kobiety. Pomysłodawczynią jest Zuzia Kozerska-Girard, założycielka studia Playeress. Za ilustracje odpowiada z kolei Daria Gołąb. Produkcja o nazwie "Who's She" jest oparta o znaną grę "Zgadnij Kto". Zgodnie z zasadami musimy zadawać pytania osobie naprzeciwko, zawężając pole postaci, której imię musimy zgadnąć.

W wersji Playeress nie są to jednak nieznane nikomu osoby – gracze muszą zgadywać historyczne postaci kobiet. Wśród nich znajdują się między innymi Walentina Tierieszkowa, Frida Kahlo. Autorka wybrała łącznie 28 postaci kobiecych z 400.

Produkcja ma docelowo spełniać walory edukacyjne, jak również zachęcać do nauki, poznawania nowych rzeczy i pokazania, że nie ma czegoś takiego jak "chłopięce rzeczy", a dziewczynki mogą zajmować się tym, co im się podoba. Inspiracją dla Kozerskiej-Girard była jej córeczka, sama stwierdziła, że chciałam wprowadzić coś, co pomoże też innym rodzicom pokazanie dziewczynkom, że to, jak wyglądają, wcale nie jest ważne.

WP

Deklarowana wartość projektu to 15 tysięcy euro. Playeress zebrała już ponad pół miliona euro. Wysyłka ma odbywać się na przed gwiazdką, druga produkcja zaś trafi do wspierających na przełomie lutego i marca.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP