Trwa ładowanie...

Cenega wyda Cyberpunk 2077 na polskim rynku. Możecie być spokojni o pre-ordery

Styczeń nie był łatwy dla CD Projektu i ich fanów. Najpierw przełożono datę premiery "Cyberpunka 2077", później poszła informacja o zwolnieniach w firmie CDP, zajmującej się dystrybucją gier. Co z polską premierą? Już wszystko jasne - temat przejmuje Cenega.

Cenega wyda Cyberpunk 2077 na polskim rynku. Możecie być spokojni o pre-orderyŹródło: Cyberpunk.net
dn5u0vh
dn5u0vh

CD Projekt i Cenega oficjalnie ogłaszają rozpoczęcie współpracy. Cel jest oczywisty: wydawanie gier studia na terenie Polski. Chodzi zarówno o wyczekiwanego "Cyberpunka 2077", jak i "Wiedźmina 3". Można się spodziewać, że ewentualne pudełkowe reedycje też pokażą się dzięki Cenedze.

- Cenega to doświadczony dystrybutor i nasz sprawdzony partner poza granicami Polski - powiedział Michał Nowakowski, Członek Zarządu CD PROJEKT S.A. - Nasza dotychczasowa współpraca nad promocją gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech sprawia, że jestem przekonany, iż działania dystrybucyjne w kraju będą przebiegać na równie wysokim poziomie.

Cyberpunk 2077 - co się stało z CDP?

Po newsach na temat kiepskiej sytuacji CDP i masowych zwolnieniach, CD Projekt szybko zapewnił, że problemu z pre-orderami nie będzie. Wybranie nowego dystrybutora trwało ponad miesiąc - i stanęło na firmie z długą tradycją, która od lat obsługuje wiele premier wysokobudżetowych gier.

Z kolei samo CDP (przypomnijmy - niezależny dystrybutor gier, którego z CD Projektem RED nic nie łączy poza nazwą i wspólną przeszłością) w ogóle nie ustosunkowało się do doniesień o swoich problemach. Od 21 stycznia 2020 zawieszono oficjalną komunikacją, a na ich stronie internetowej wciąż widnieje olbrzymia plansza "Cyberpunk 2077" i linki do kupna gry.

Od dłuższego czasu nie ma też nowych wieści o samej grze z obozu Redów. Od sierpnia 2019 roku nie ukazały się żadne nowe materiały z gry, oprócz garści screenów i tapet.

dn5u0vh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5u0vh
Więcej tematów