CD Projekt bardzo mocny na giełdzie. Wyprzedził nawet Orange

Energa, Bogdanka, Budimex, Tauron i Enea to wielkie spółki giełdowe wyprzedzone przez CD Projekt. Teraz do tego grona dołącza dotychczasowy lider, pewniak inwestycyjny - Orange. Tak, tak, na giełdzie CD Projekt jest większy od międzynarodowej firmy telekomunikacyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CD Projekt bardzo mocny na giełdzie. Wyprzedził nawet Orange
(CDProjekt)

Był taki czas kiedy Telekomunikacja Polska, a następnie Orange były giełdowymi pewniakami, w które inwestowało się w ciemno i bez większego ryzyka związanego z niepowodzeniem inwestycji. Rekordowy zysk netto spółka wypracowała w 2004 roku (2,3 mld zł), rekordowe przychody zaś w 2006 (18,6 mld zł). Czas jednak zweryfikował pozycję Orange i w zmieniających się warunkach technologicznych oraz przy rosnącej na rynku konkurencji, ta spółka już nie radzi sobie tak rewelacyjnie. Z drugiej strony sukcesy CD Projekt i jego gier - mam tu na myśli zwłaszcza Wiedźmina 2 oraz Wiedźmina 3 oraz świetnie zapowiadający się Gwint, sprawiły że ten deweloper przegonił Orange i dołączył go do listy swoich dotychczasowych, giełdowych trofeów.

Na początku 2012 roku - CD Projekt wyceniany był na 0,5 mld zł a kapitalizacja Orange przekraczała poziom 22 mld zł. Giełdowa kapitalizacja CD Projektu na zamknięciu sesji 15 lutego 2017 roku sięgała 6,67 mld zł. Tymczasem Orange Polska wyceniane było na 6,39 mld zł.

bankier.pl
Podziel się

Niektórzy obserwatorzy giełdy twierdzą, że sukcesy CDProjektu to nie tylko wynik bardzo dobrych wyników sprzedażowych ich gier, ale także wynik pewnego trendu i mody na firmy deweloperskie. Ich zdaniem CDP jest więc przewartościowane i może się to skończyć dużym spadkiem.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.