Trwa ładowanie...

"Call of Duty: WWII" - powrót do korzeni serii. Zobacz pierwszy trailer

Wojenna seria "Call of Duty" cieszy się nieprzerwanie gigantycznym powodzeniem. Twórcy postanowili jednak odejść od nowoczesnych broni i science fiction. Teraz jest czas powrotu na fronty II wojny światowej.

"Call of Duty: WWII" - powrót do korzeni serii. Zobacz pierwszy trailerŹródło: Activision
d6tpgkh
d6tpgkh

Po całej serii gier, które opowiadały o współczesnych i futurystycznych konfliktach zbrojnych, "Call of Duty: WWII" zabiera nas w przeszłości. Premiera 3 listopada, a poniżej pierwszy trailer zapowiadający ją - jeśli wierzyć twórcom, w całości oparty o rzeczywistą grafikę z gry.

Tu wszystko wyłożone jest jak na talerzu. Wracamy do okresu, gdy rozpoczęły się działania Amerykanów w II wojnie światowej. Bierzemy udział w D-Day, czyli desancie aliantów na normandzką plażę 6 czerwca 1944 roku. To tylko poczatek zmagań, bo udamy się też w głąb Francji i Niemiec, gdzie czeka nas brutalna walka z niemieckimi oddziałami.

Czy wiadomo coś poza tym? Tak, w trwającym godzinę premierowym streamie, twórcy opowiadali o swojej nowej produkcji. To powrót do stylu gier, w których mamy tylko niezbędną broń i akcesoria, bez całej gamy specjalistycznych dodatków. Fabuła skupi się na grupie amerykańskich żołnierzy, ich relacjach i wojennych trudach. W niektórych momentach wcielimy się także w innych żołnierzy z alianckiej strony konfliktu.

Activision
Źródło: Activision

Tryb współpracy i multiplayer

W grze nie zabraknie rozgrywki wieloosobowej. Jak będzie wyglądała? Twrócy zdradzają, że na pewno pojawi się tryb fabularny "Wojny", w którym znajdziemy się w "charakterystycznych miejscach wielkich bitew". Oprócz tego ma być znany i lubiany tryb kooperacji "Zombie", polegający na odpieraniu kolejnych fal potworów wspólnie z małą grupką znajomych.

Activision
Źródło: Activision

Kiedy w 2003 r. ukazało się pierwsze "Call of Duty", gry o II wojnie światowej były na topie. Autorzy dzieła stworzyli aż trzy części, w których przedstawiali opowieści z najróżniejszych frontów tej wielkiej wojny. "Call of Duty: WWII" to wielki powrót do tamtych czasów, ale trailer zdradza, że czeka nas bardziej realistycznie i brutalnie oddany konflikt czasów II wojny światowej.

d6tpgkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6tpgkh
Więcej tematów