Trwa ładowanie...
d1ncam4

Call of Duty: Modern Warfare nie trafi do sprzedaży na PlayStation 4 w Rosji

Rosyjski oddział Sony zdecydował się zakazać sprzedaży pudełkowych wersji Call of Duty: Modern Warfare. Gra nie będzie również dostępna w wersji cyfrowej na PlayStation Store.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Call of Duty: Modern Warfare na PS4 zakazane w Rosji
Call of Duty: Modern Warfare na PS4 zakazane w Rosji (Materiał prasowy)
d1ncam4

Premiera najnowszej odsłony Call of Duty nadchodzi wielkimi krokami. Jeden z największych debiutów roku zbliża się w towarzystwie niemałych kontrowersji, spowodowanych wyjątkowo brutalną zawartością kampanii fabularnej, planowanych mikrotranskacji oraz trybu Survival, który przez rok będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 4.

Najnowsze dzieło od Infinity Ward wzbudziło również wiele emocji u rosyjskich graczy, którzy bez wyjaśnień ze strony Activision i Sony, od połowy września nie mogli złożyć zamówień na grę, a także ściągnąć jej wersji beta.

Rosyjski oddział Sony w końcu postanowił zabrać głos w sprawie i poinformować, że Call of Duty: Modern Warfare nie trafi do sprzedaży na krajowym rynku. Decyzja dotyczy zarówno wersji na PlayStation Store, jak i klasycznej, pudełkowej.

Czytaj także: Call of Duty Modern Warfare. Wymagania na PC. Nie wiadomo co z RTX

Nie wiadomo, co było powodem takiej decyzji. Sony i Activision wzajemnie obarczają się za nią winą i nie chcą udzielać wielu informacji dotyczących zakazu sprzedaży. Fani twierdzą, że odpowiedzialność za sytuację ponosi kampania fabularna, mająca przedstawiać w negatywnym świetle rosyjskich żołnierzy. Warto podkreślić, że w kampanii nowego Call of Duty pojawiają się wątki okupacji fikcyjnego Urzikstanu przez Rosję oraz bombardowania miasta przez wojska rosyjskie.

d1ncam4

Tytuł bez najmniejszych problemów pojawi się w Rosji na PC oraz Xbox One.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października 2019 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tytuł ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej.

Zobacz także: Call of Duty: Modern Warfare - jest nowy, mocny zwiastun. Kapitan Price gra główną rolę

d1ncam4

Podziel się opinią

Share

d1ncam4

d1ncam4