Trwa ładowanie...
d1uc602

"Call of Duty: Black Ops 4" zarobiło ponad pół miliarda dolarów. W jeden weekend

W pierwszych trzech dniach dystrybucji nowy blockbuster z serii Call of Duty przekracza 500 milionów dolarów zysku z globalnej sprzedaży. Łączna liczba graczy i godzin rozgrywki podczas pierwszego weekendu dystrybucji zwiększa się z roku na rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Call of Duty ustanowiło niesamowity rekord
Call of Duty ustanowiło niesamowity rekord (Materiały prasowe)
d1uc602

"Call of Duty: Black Ops 4", najnowsze dzieło Activision, zarobiło ponad 500 milionów dolarów z łącznej sprzedaży globalnej przez pierwsze trzy dni obecności na rynku, podczas gdy łączna liczba graczy wzrosła w stosunku do zeszłego roku.

Przez trzy pierwsze dni po premierze Black Ops 4 ustanowiło nowe rekordy w historii marki:

  • Największej łącznej liczby graczy
  • Średniej ilości godzin
  • Rozgrywki na gracza
  • Łącznej ilości godzin rozgrywki na konsolach bieżącej generacji

Łączna liczba graczy w trzech trybach gry Black Ops 4 przez te trzy dni przewyższa wyniki zarówno zeszłorocznego Call of Duty: WWII, jak również Call of Duty: Black Ops 3 (kampania, multiplayer oraz zombie) w tym samym czasie od premiery. Będąc pierwszym Call of Duty wydanym poprzez Blizzard Battle.net, Black Ops 4 na PC rok w rok kontynuuje zwyżkowy trend z ponad dwukrotnie wyższą liczbą graczy podczas trzech dni po premierze.

d1uc602

Dodatkowo, bazując na ilości obejrzanych minut materiałów wideo, nowy tytuł osiągnął najwyższy poziom oglądalności na Twitchu w ciągu premierowego weekendu w historii marki.

"Black Ops 4 cieszy się startem godnym blockbustera. Liczba graczy i godzin rozgrywki zwiększa się z roku na rok, a nasza oglądalność na Twitchu ustanowiła nowe standardy, co pokazuje jak dobrą zabawą jest oglądanie i gra w Blackout. Rezultaty pierwszego weekendu ponownie umiejscawiają Call of Duty na najwyższym poziomie świata rozrywki" – powiedział Rob Kostich, wiceprezes i manager generalny Call of Duty.

"Nasza sprzedaż cyfrowa ustanowiła nowe rekordy na wszystkich platformach, a ogólne wyniki są mocne. Bardzo ekscytuje nas tempo rozwoju Black Ops 4. Czeka nas jeszcze wiele, dopiero zaczynamy".

Od momentu premiery w zeszły piątek, Black Ops 4 zdążyło ustanowić na PlayStation nowy rekord globalnej sprzedaży cyfrowej pełnej wersji gry w dniu premiery poprzez PlayStation Store. Stało się też najlepiej sprzedającą się globalnie w dniu premiery cyfrową grą na Xbox One w historii Activision. Przez pierwsze trzy dni dystrybucji, sprzedaż cyfrowa wersji PC i ilość aktywnych graczy na tej platformie zwiększyła się znacząco w porównaniu do zeszłego roku.

d1uc602

Wyniki sprzedaży zawierają w sobie sprzedaż jednostkową Call of Duty: Black Ops 4 w wersji fizycznej oraz cyfrowej, włączając w to sprzedaż przepustki sezonowej, podczas trzech dni otwierających dystrybucję po oficjalnej premierze. Wyniki sprzedaży opracowano w oparciu o informacje sprzedażowe o klientach kupujących grę u dystrybutorów, dane GFK Chart-Track oraz wewnętrzne szacunki Activision. Informacje o łącznej liczbie graczy, łącznej ilości godzin rozgrywki oraz oglądalności na Twitchu opracowano w oparciu o dane Activision.

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uc602

Podziel się opinią

Share
d1uc602
d1uc602
Więcej tematów