Trwa ładowanie...

"Call of Duty: Black Ops 4" zarobiło ponad pół miliarda dolarów. W jeden weekend

W pierwszych trzech dniach dystrybucji nowy blockbuster z serii Call of Duty przekracza 500 milionów dolarów zysku z globalnej sprzedaży. Łączna liczba graczy i godzin rozgrywki podczas pierwszego weekendu dystrybucji zwiększa się z roku na rok.

"Call of Duty: Black Ops 4" zarobiło ponad pół miliarda dolarów. W jeden weekendŹródło: Materiały prasowe
d3czh52
d3czh52

"Call of Duty: Black Ops 4", najnowsze dzieło Activision, zarobiło ponad 500 milionów dolarów z łącznej sprzedaży globalnej przez pierwsze trzy dni obecności na rynku, podczas gdy łączna liczba graczy wzrosła w stosunku do zeszłego roku.

Przez trzy pierwsze dni po premierze Black Ops 4 ustanowiło nowe rekordy w historii marki:

  • Największej łącznej liczby graczy
  • Średniej ilości godzin
  • Rozgrywki na gracza
  • Łącznej ilości godzin rozgrywki na konsolach bieżącej generacji

Łączna liczba graczy w trzech trybach gry Black Ops 4 przez te trzy dni przewyższa wyniki zarówno zeszłorocznego Call of Duty: WWII, jak również Call of Duty: Black Ops 3 (kampania, multiplayer oraz zombie) w tym samym czasie od premiery. Będąc pierwszym Call of Duty wydanym poprzez Blizzard Battle.net, Black Ops 4 na PC rok w rok kontynuuje zwyżkowy trend z ponad dwukrotnie wyższą liczbą graczy podczas trzech dni po premierze.

Dodatkowo, bazując na ilości obejrzanych minut materiałów wideo, nowy tytuł osiągnął najwyższy poziom oglądalności na Twitchu w ciągu premierowego weekendu w historii marki.

d3czh52

"Black Ops 4 cieszy się startem godnym blockbustera. Liczba graczy i godzin rozgrywki zwiększa się z roku na rok, a nasza oglądalność na Twitchu ustanowiła nowe standardy, co pokazuje jak dobrą zabawą jest oglądanie i gra w Blackout. Rezultaty pierwszego weekendu ponownie umiejscawiają Call of Duty na najwyższym poziomie świata rozrywki" – powiedział Rob Kostich, wiceprezes i manager generalny Call of Duty.

"Nasza sprzedaż cyfrowa ustanowiła nowe rekordy na wszystkich platformach, a ogólne wyniki są mocne. Bardzo ekscytuje nas tempo rozwoju Black Ops 4. Czeka nas jeszcze wiele, dopiero zaczynamy".

Od momentu premiery w zeszły piątek, Black Ops 4 zdążyło ustanowić na PlayStation nowy rekord globalnej sprzedaży cyfrowej pełnej wersji gry w dniu premiery poprzez PlayStation Store. Stało się też najlepiej sprzedającą się globalnie w dniu premiery cyfrową grą na Xbox One w historii Activision. Przez pierwsze trzy dni dystrybucji, sprzedaż cyfrowa wersji PC i ilość aktywnych graczy na tej platformie zwiększyła się znacząco w porównaniu do zeszłego roku.

Wyniki sprzedaży zawierają w sobie sprzedaż jednostkową Call of Duty: Black Ops 4 w wersji fizycznej oraz cyfrowej, włączając w to sprzedaż przepustki sezonowej, podczas trzech dni otwierających dystrybucję po oficjalnej premierze. Wyniki sprzedaży opracowano w oparciu o informacje sprzedażowe o klientach kupujących grę u dystrybutorów, dane GFK Chart-Track oraz wewnętrzne szacunki Activision. Informacje o łącznej liczbie graczy, łącznej ilości godzin rozgrywki oraz oglądalności na Twitchu opracowano w oparciu o dane Activision.

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

d3czh52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3czh52
Więcej tematów