Trwa ładowanie...
d4be921

Borderlands 3. Wymagania sprzętowe i użycie technologii AMD

Do premiery w połowie września Borderlands 3 już niewiele czasu. Twórcy gry podzielili się wymaganiami sprzętowymi dla wersji PC. Co ciekawe napisali również jakich konkretnych ustawień w opcjach gry będą się tyczyć, a to niecodzienny bonus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borderlands 3 - nowy trailer już dostępny
Borderlands 3 - nowy trailer już dostępny (Materiały prasowe)
d4be921

Jeśli nie słyszeliście o serii Borderlands, to zapoczątkowany w 2009 roku cykl strzelanek w klimatach postapokaliptycznych dodających wiele mechanizmów RPG. Charakterystycznymi cechami są także komiksowa grafika i luźne potraktowanie tematu z humorem. Ważną rolę w rozgrywce mają uzbrojone pojazdy, którymi przemierzamy spory otwarty świat.

Wbrew numeracji najnowszej części, dostaliśmy już trzy odsłony Borderlands (poza jedynką i dwójką również The Pre-Sequel!) i jako bonus filmową przygodówkę Tales from the Borderlands stworzoną przez nieistniejące już studio Telltale Games. Unierwsum Borderlands wykracza też poza swoje ramy w mniej oczywistych kwestiach niż poboczna gra przygodowa - właśnie teraz jego elementy są obecne w Fortnite.

d4be921

Borderlands 3 bez sprzętowych ekscesów

Ale wróćmy do najnowszej odsłony i jej wymagań sprzętowych. Sądząc po specyfice oprawy można liczyć na całkiem rozsądne polecane zestawy komputerowe i tak faktycznie jest.

Borderlands 3. Minimalne wymagania sprzętowe 1080p:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 z najnowszymi aktualizacjami
  • Procesor: AMD FX-8350 lub Intel i5-3570
  • Pamięć: 6GB RAM
  • Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7970 lub NVIDIA GeForce GTX 680 2GB
  • Przestrzeń dyskowa: 75 GB

Borderlands 3. Rekomendowane wymagania sprzętowe 1440p:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 z najnowszymi aktualizacjami
  • Procesor: AMD Ryzen 5 2600 lub Intel i7-4770
  • Pamięć: 16GB RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 590 lub NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
  • Przestrzeń dyskowa: 75 GB
d4be921

Jeśli do rozgrywki w 1440p wystarczy karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB, która w niektórych wymagających najnowszych grach jest bliska minimalnej, czy zalecanej ale w 1080p, to całkiem przyzwoita optymalizacja. Plus dla studia Gearbox Software należy się też za polecanie wszystkich wersji Microsoft Windows od 7 wzwyż. Niektórzy deweloperzy rezygnują już ze wspierania tego starszego (choć wciąż bardzo popularnego) systemu operacyjnego.

AMD ze swoimi technologiami w Borderlands 3

Co więcej AMD poleca wykorzystanie podzespołów właśnie swojej produkcji z racji na użycie technologii przygotowanych specjalnie pod karty graficzne AMD Radeon. Są to takie kwestie jak asynchroniczność obliczeniowa, AMD FidelityFX, AMD Radeon FreeSync 2 HDR czy wielowątkowy bufor rozkazów.

d4be921

Ciekawym smaczkiem są też wspominane rozpisane opcje graficzne, jest ich sporo więc nie przytaczamy konkretnych, ale całość jest dostępna na stronach Borderlands 3. Gra ukaże się już 13 września w piątek (z racji na humorystyczny aspekt serii zapewne piątek trzynastego nie jest przypadkową datą premiery) na PC (początkowo jako tytuł na czasową wyłączność Epic Games Store), Xbox One i PS4.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4be921

d4be921
d4be921