ycipk-2quibv

Borderlands 3. Wymagania sprzętowe i użycie technologii AMD

Do premiery w połowie września Borderlands 3 już niewiele czasu. Twórcy gry podzielili się wymaganiami sprzętowymi dla wersji PC. Co ciekawe napisali również jakich konkretnych ustawień w opcjach gry będą się tyczyć, a to niecodzienny bonus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borderlands 3 - nowy trailer już dostępny
Borderlands 3 - nowy trailer już dostępny (Materiały prasowe)
ycipk-2quibv

Jeśli nie słyszeliście o serii Borderlands, to zapoczątkowany w 2009 roku cykl strzelanek w klimatach postapokaliptycznych dodających wiele mechanizmów RPG. Charakterystycznymi cechami są także komiksowa grafika i luźne potraktowanie tematu z humorem. Ważną rolę w rozgrywce mają uzbrojone pojazdy, którymi przemierzamy spory otwarty świat.

Wbrew numeracji najnowszej części, dostaliśmy już trzy odsłony Borderlands (poza jedynką i dwójką również The Pre-Sequel!) i jako bonus filmową przygodówkę Tales from the Borderlands stworzoną przez nieistniejące już studio Telltale Games. Unierwsum Borderlands wykracza też poza swoje ramy w mniej oczywistych kwestiach niż poboczna gra przygodowa - właśnie teraz jego elementy są obecne w Fortnite.

ycipk-2quibv

Borderlands 3 bez sprzętowych ekscesów

Ale wróćmy do najnowszej odsłony i jej wymagań sprzętowych. Sądząc po specyfice oprawy można liczyć na całkiem rozsądne polecane zestawy komputerowe i tak faktycznie jest.

Borderlands 3. Minimalne wymagania sprzętowe 1080p:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 z najnowszymi aktualizacjami
  • Procesor: AMD FX-8350 lub Intel i5-3570
  • Pamięć: 6GB RAM
  • Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7970 lub NVIDIA GeForce GTX 680 2GB
  • Przestrzeń dyskowa: 75 GB

Borderlands 3. Rekomendowane wymagania sprzętowe 1440p:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 z najnowszymi aktualizacjami
  • Procesor: AMD Ryzen 5 2600 lub Intel i7-4770
  • Pamięć: 16GB RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 590 lub NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
  • Przestrzeń dyskowa: 75 GB
ycipk-2quibv

Jeśli do rozgrywki w 1440p wystarczy karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB, która w niektórych wymagających najnowszych grach jest bliska minimalnej, czy zalecanej ale w 1080p, to całkiem przyzwoita optymalizacja. Plus dla studia Gearbox Software należy się też za polecanie wszystkich wersji Microsoft Windows od 7 wzwyż. Niektórzy deweloperzy rezygnują już ze wspierania tego starszego (choć wciąż bardzo popularnego) systemu operacyjnego.

AMD ze swoimi technologiami w Borderlands 3

Co więcej AMD poleca wykorzystanie podzespołów właśnie swojej produkcji z racji na użycie technologii przygotowanych specjalnie pod karty graficzne AMD Radeon. Są to takie kwestie jak asynchroniczność obliczeniowa, AMD FidelityFX, AMD Radeon FreeSync 2 HDR czy wielowątkowy bufor rozkazów.

ycipk-2quibv

Ciekawym smaczkiem są też wspominane rozpisane opcje graficzne, jest ich sporo więc nie przytaczamy konkretnych, ale całość jest dostępna na stronach Borderlands 3. Gra ukaże się już 13 września w piątek (z racji na humorystyczny aspekt serii zapewne piątek trzynastego nie jest przypadkową datą premiery) na PC (początkowo jako tytuł na czasową wyłączność Epic Games Store), Xbox One i PS4.

Polub WP Gry
ycipk-2quibv
ycipk-2quibv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2quibv