WP

Bezkonkurencyjny "Fortnite", obłędne recenzje "Red Dead Redemption 2". To grzało w grach w 2018

Jak co roku nadszedł czas podsumowań. Tym razem dotyczą one tego, jak sektor gier poradził sobie w mijającym roku. A tutaj wzrosty, wzrosty, wzrosty, okraszone symboliczną nutką spadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Epic ma się z czego cieszyć - "Fortnite" to megahit.
Epic ma się z czego cieszyć - "Fortnite" to megahit. (Materiały prasowe)
WP

Wartość całego światowego rynku gier wyniosła w 2018 roku 134,9 miliarda dolarów, wylicza serwis Game Industry. To 10.9-procentowy wzrost w porównaniu z 2017 rokiem. Zyskali niemal wszyscy, poza grami przeglądarkowymi, których wartość spadła o prawie 15 proc. Dochód pecetów oraz konsol wyniósł natomiast łącznie ponad 51 miliardów dolarów. I to tylko ze sprzedaży cyfrowej.

Kolejnym elementem, który nie może zostać pominięty, jest "Fortnite". Gra od Epic była absolutnym fenomenem 2018 roku, co potwierdzają zresztą liczby. Publikacji na temat tej produkcji było łącznie 69250. Na drugim miejscu znalazł się główny konkurent, "PUBG", z liczbą publikacji wynoszącą 41041. Podobnie było na YouTubie - pierwsze trzy miejsca wśród najpopularniejszych wideo growych to trailery kolejnych dodatków do produkcji Epic. Na Twitterze o "Fortnite" wspomniano ponad milion razy. Za to najwyżej ocenianą grą (średnia na Metacritic 97) była "Red Dead Redemption 2".

Najszybciej na cyfrową przecenę trafiła natomiast gra "Battlefield V" – zaledwie 10 dni po premierze można było trafić na promocję. Najdłużej cenę podstawową trzymał z kolei "Marvel's Spider-Man", które nie był przeceniany do aż 70 dni po premierze.

WP

Na koniec porozmawiajmy... znowu o pieniądzach. Łączna pula nagród w tegorocznych turniejach esportowych wyniosła ponad 140 milionów dolarów. Natomiast osoba pracująca w sektorze branżowym zarabiała średnio 50,542 dol.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP