GameDev
09-04-2017 (10:06)

Będzie więcej gier w Polsce! Rusza nowe wydawnictwo wspierające twórców

Polska powoli staje się prawdziwą siłą jeśli chodzi o tworzenie gier. Na co dzień funkcjonuje tu kilkadziesiąt firm, od takich gigantów jak CD Projekt Red, po mniejsze firmy specjalizujące się w grach niezależnych czy przeznaczonych na komórki. Teraz pojawia się szansa dla kolejnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie więcej gier w Polsce! Rusza nowe wydawnictwo wspierające twórców
(Fat Dog Games)

Mniejsze studia mogą liczyć na wsparcie firmy Fat Dog Games wraz z funduszem Erne Ventures. Pomoc będzie dotyczyła różnych dziedzin, na przykład pozyskiwania projektów, szkolenia twórców gier oraz wydawania ich produktów na rynkach międzynarodowych – m.in. na Steam, platformach mobilnych, VR i innych. Developerzy otrzymają także wsparcie finansowe nawet w wysokości 100 000 zł.

Layer 1

Do tej pory tworzyliśmy gry oraz aplikacje społecznościowe i reklamowe na platformy internetowe i urządzenia mobilne. Teraz możemy wspierać tych, którzy lubią i potrafią robić gry – będziemy oferować im know-how i finansowanie, aby mogli realizować własne projekty. W ciągu najbliższych 5 lat planujemy wydać przynajmniej 90 gier. Pierwszymi produkcjami naszej Spółki będą ‘Inner Voices’ (wcześniej znane pod tytułem ‘The Purgatory’) oraz ‘Nonogram Prophecy’.

Dariusz Skrzypkowski, CEO i partner Fat Dog Games

Z pomocy Fat Dog Games skorzystać mogą zarówno grupy amatorskie, jak i małe organizacje. Zasady wsparcia znajdują się na stronie www.fatdoggames.com. Pierwszą produkcją, wydaną ze wsparciem firmy Fat Dog Games, ma być gra logiczna z elementami horroru - "Inner Voices".

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.