Trwa ładowanie...
idg.pl
gry
+1
12-02-2009 15:04

Badanie: gry komputerowe dobre dla rozwoju dziecka

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Parlamentu Europejskiego dowodzą, że gry komputerowe mogą być dobre dla rozwoju dzieci - zachęcają do kreatywności i współpracy z rówieśnikami. Jest to jedno z niewielu badań, którego wyniki są sprzeczne z przyjętą teorią jakoby gry były powodem gwałtownych zachowań nastolatków.

Badanie: gry komputerowe dobre dla rozwoju dziecka
d41a5je
d41a5je

Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów na polecenie Parlamentu Europejskiego, przeprowadziła badania na temat wpływu gier komputerowych na dzieci. Wyniki są bardzo obiecujące - korzystanie z gier zachęca młodzież do kreatywnego działania i współpracy. Raport Komisji z pewnością uspokoi rodziców, którzy obawiali się o prawidłowy rozwój swoich dzieci, które często korzystają z tego rodzaju rozrywki.

"Gry w większości przypadków nie stanowią zagrożenia, a nawet mogą przyczynić się do rozwoju ważnych umiejętności np. szybkiego uczenia się, myślenia strategicznego, kreatywności, współpracy z rówieśnikami" - powiedział Toine Manders, który opracował raport.

W raporcie stwierdzono również, że nie wszystkie gry są odpowiednie dla dzieci. Elementy przemocy i brutalności mogą "pobudzić" gwałtowne zachowania, ale tylko w konkretnych sytuacjach.

Wszystkie przychody z sektora gier wideo w zeszłym roku wyniosły ponad siedem miliardów euro ( 9 miliardów dolarów ).

d41a5je
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41a5je
Więcej tematów