Trwa ładowanie...

Astralis zwycięzcą katowickiego Majora!

W wielkim finałe Intel Extreme Masters w "Counter Strike: Global Offensive", duńskie Astralis pokonało Finów z ENCE eSports i obroniło tytuł zgarniając 500 000 $.

Astralis zwycięzcą katowickiego Majora!Źródło: Materiały prasowe
d1wz9me
d1wz9me

Rewelacja tegorocznych rozgrywek musiała uznać wyższość utytułowanych faworytów.

Początek spotkania pachniał niespodzianką. Finowie wygrali pistoletówkę i prowadzili 2:0 po odważnych i nieszablonowych akcjach. Doświadczony przeciwnik po kilku chwilach przejął jednak kontrolę nad meczem doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 11:4. Po zmianie stron ENCE stawiając zacięty opór, napsuło Astralis trochę krwi, co spotkało się z gorącym aplauzem publiczności, szczelnie wypełniającej katowicki Spodek.

W końcówce pierwszej mapy ogranie Duńczyków wzięło górę nad młodzieńczą fantazją i zawodnicy Astralis zwyciężając 16:11 wykonali pierwszy krok do zdobycia pucharu.

Po zmianie mapy na Inferno wypadki potoczyły się szybko. Obrońcy tytułu zupełnie zdominowali zagubionych debiutantów, który pierwszy punkt zdobyli dopiero przegrywając 0:10. Ostateczny wynik 16:4 dla Astralis oddaje idealnie różnicę esportowej klasy.

Finał katowickiego Majora można porównać do walki Dawida z Goliatem, z tą różnicą, że Goliat tym razem nie dał przeciwnikowi najmniejszych szans, wyrastając na niekwestionowaną legendę CS: GO, niepokonaną i dyktującą warunki od prawie dwóch lat.

d1wz9me
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wz9me
Więcej tematów