WP

Assassin's Creed: Odyssey sprzedaje się gorzej od Origins

Według rankingu UKIE/GFK sprzedaż najnowszej gry od studia Ubisoft Assassin's Creed: Odyssey sprzedaje się gorzej od poprzedniej części serii "Origins". Mimo gorszego wyniku od poprzedniczki, gra w notowaniu zajęła drugie miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października.
Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października. (Materiały prasowe)
WP

Odyssey ma niższą sprzedaż kopii fizycznych od Origins o 26%. Aż 63 procent sprzedanych egzemplarzy jest na Play Station 4. Powodów gorszego wyniku może być kilka.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że rokrocznie rośnie popularność i znaczenie platform dystrybucji cyfrowej. 35 proc. sprzedanych wszystkich egzemplarzy poprzedniej części "Asasyna" to wersje elektroniczne, więc oczekuje się, że wynik najnowszej odsłony będzie bardzo podobny lub trochę wyższy.

Trzeba też pamiętać, że "Origins" kontynuowało cykl po dłuższej przerwie. Gra była głośno zapowiadana, a deweloperzy często wspominali o dużych zmianach w mechanice gry. Koniec oczekiwania na kolejną część i słowa producentów na pewno bardziej zachęcały w 2017 roku fanów serii do zakupu.

WP

Do tego dochodzi spora konkurencja. W rankingu przoduje najnowsza część serii FIFA, 26 października ukaże się szumnie zapowiadane przez Rockstara Red Dead Redemption II, a w listopadzie na rynku będzie dostępny Battlefield V.

Assassin's Creed: Odyssey swoją premierę miał 5 października. Dostępny jest na PC (fizycznie lub na platformach Steam i Uplay), konsole Play Station 4 i XBox One. Możliwa jest gra w języku polskim.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP