Trwa ładowanie...

Andrzej Sapkowski porozumiał się z CD Projekt. Koniec sporu o 60 mln zł

W cieniu premiery netfliksowego „Wiedźmina” doszło do ważnego wydarzenia – Andrzej Sapkowski porozumiał się z CD Projekt. Negocjacje o – jak domagał się pisarz – 60 mln zł trwały długo, ale doczekały się szczęśliwego finału. Również fani powinni być zadowoleni.

Andrzej Sapkowski porozumiał się z CD Projekt. Koniec sporu o 60 mln złŹródło: Materiały prasowe
d61pcen
d61pcen

Wygląda na to, że trwające ponad rok negocjacje zakończyły się szczęśliwym finałem, o czym CD Projekt poinformował w komunikacie giełdowym.

"…przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami.” – głosi opublikowana przez CD Projekt informacja. Firma nie zdecydowała się przy tym na upublicznienie szczegółów zawartego porozumienia.

Otwiera to pole do spekulacji na temat dalszego wykorzystania postaci i świata Wiedźmina przez twórców gier. Możemy spodziewać się "Wiedźmina 4" albo nowej odsłony "Gwinta"? A może zupełnie nowej produkcji albo – jak w przypadku bijatyki "Soulcalibur" – licencjonowania użycia postaci Geralta do innych, zewnętrznych przedsięwzięć?

Warto przypomnieć, że ponad rok temu Andrzej Sapkowski – twórca literackiego Wiedźmina - zaczął domagać się od CD Projektu dodatkowych pieniędzy za możliwość wykorzystania w grach świata i postaci Geralta. Prawnicy pisarza przywoływali fakt, że kwota, którą otrzymał pisarz za udostępnienie swoich historii twórcom gier była niewspółmiernie niska w stosunku do zysków, osiągniętych przez CD Projekt.

Działania pisarza spotkały się z żywym odzewem fanów i antyfanów. Decyzja Andrzeja Sapkowskiego, który na pewnym etapie zrezygnował z udziału w zyskach z gier na rzecz zapłaconej z góry kwoty, do dzisiaj odbija się echem w wielu komentarzach czy internetowych memach.

Na podstawie ogłoszonego w dniu premiery serialu "Wiedźmin", lakonicznego komunikatu można stwierdzić jedno: CD Projekt, zaangażowany obecnie w produkcję spodziewanego hitu, "Cyberpunka 2077", nie zamierza poprzestać na "Gwincie", grze przygodowej i trzech odsłonach głównej serii.

Prawdopodobnie ma wobec świata i postaci stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego jakieś dalsze plany. Pozostaje niecierpliwie czekać na ich ujawnienie.

d61pcen
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d61pcen
Więcej tematów