Akcje producentów gier znowu do góry. Deweloperzy stają się poważnymi graczami.

Dopiero co pisaliśmy o sukcesie giełdowym CD Projektu, a tu pojawiła się kolejna informacja o znakomitej sytuacji tego dewelopera. Analitycy zalecają także przyjrzeć się mocniej akcjom 11 bit studios.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcje producentów gier znowu do góry. Deweloperzy stają się poważnymi graczami.
(CD Projekt)

"Uważamy, że CD Projekt to walor, który każdy inwestor powinien mieć w portfelu, biorąc pod uwagę wyjątkowe połączenie uwielbienia graczy z mocną sytuacją finansową spółki, która według naszych szacunków na koniec 2016 roku miała około 576 mln zł gotówki w kasie, oraz bardzo obiecujące perspektywy dla rynku gier wideo" - podają analitycy w raporcie na temat CD Projekt.

Wielki skok wykonało także 11 bit studios. W poniedziałek 20 lutego na zamknięciu kurs wynosił 168 zł, a dzisiaj rekomenduje się zakup za nawet 220 zł, co daje potencjał wzrostów nawet o 30 proc.

"Wydajemy pierwszą rekomendację 'kupuj/przeważaj' dla 11 bit studios biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy twórcy gier, koncentrację na jakości produktu oraz innowacyjność, a także wyglądający szczególnie obiecująco harmonogram premier w 2017 roku. 11 bit studios należy do naszych faworytów wśród producentów gier wideo notowanych na GPW, zważywszy na średnie 13x P/E na lata 2017-2018 oraz pozycję gotówkową równą ok. 10 proc. bieżącej kapitalizacji" - czytamy w raporcie.

WP.PL
Podziel się

Niektórzy obserwatorzy giełdy twierdzą, że sukcesy CDProjektu to nie tylko wynik bardzo dobrych wyników sprzedażowych ich gier, ale także wynik pewnego trendu i mody na firmy deweloperskie. Ich zdaniem CDP jest więc przewartościowane i może się to skończyć dużym spadkiem.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.