Trwa ładowanie...
d2ydvlt

Age of Empires II: Definitive Edition. Poznaliśmy datę premiery

Age of Empires to seria znana fanom strategii już od lat ’90. Szczególnym uwielbieniem cieszą się jej pierwsze dwie części. Znamy już datę premiery odświeżonej edycji Age of Empires II: Definitive Edition. To drugi remaster dwójki po wersji HD Edition.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Age of Empires II: Definitive Edition - screen z logo
Age of Empires II: Definitive Edition - screen z logo (Materiały prasowe)
d2ydvlt

Definitive Edition zmierza wyłącznie na PC, ale do wyboru będzie (średnio lubiana przez graczy) platforma Microsoft Store oraz Steam. Nie bez znaczenia jest wcześniejsze wspomnienie o HD Edition, bo posiadacze tej gry na Steam będą mogli nabyć Definitive Edition o 25% taniej. Co ważne subskrybenci Xbox Games Pass nie będę musieli płacić za tytuł, bo wraz z premierą znajdzie się w puli gier w abonamencie.

Age of Empires II: Definitive Edition z ulepszoną grafiką i usprawnioną rozgrywką

Czy to zupełna rewolucja i gruntowna przebudowa klasycznej gry? Nie, ale jest nieco nowości. Przede wszystkim poprawiono grafikę. Dalej mamy 2D i rzut izometryczny, ale Age of Empires II będzie teraz ostre jak żyleta nawet w 4K. Usprawniono też nieco samą mechanikę rozgrywki i interfejs, czy odnajdowanie ścieżek przez jednostki, a tryb multiplayer oferuje nowoczesny moduł sieciowy. Dodano także nowe kampanie w ramach rozszerzenia The Last Khans.

d2ydvlt

Wcześniej Microsoft wzbraniał się przed publikowaniem swoich gier na Steam, ale już od pewnego czasu poszedł na rękę graczom. Jednym z powodów miał być brak możliwości implementacji rozgrywek pomiędzy użytkownikami edycji Microsoft Store i Steam. Jak widać wszystko jest w porządku, bo rozgrywki będą mogły być wspólne dla graczy z obu platform.

Age of Empires II: Definitive Edition Materiały prasowe
Age of Empires II: Definitive Edition (Materiały prasowe)

Age of Empires II powróci tej jesieni

A co z tą datą premiery? Age of Empires II: Definitive Edition zobaczymy na swoich komputerach 14 listopada, więc za niespełna trzy miesiące. Tymczasem możemy się cieszyć świeżo wydaną (wczoraj) pierwszą odsłoną gry w nieco unowocześnionej wersji, czyli Age of Empires: Definitive Edition. Została wyceniona za 79,99 zł i zapewne też takie pieniądze będzie trzeba zapłacić za Age of Empires II: Definitive Edition.

d2ydvlt

Podziel się opinią

Share
d2ydvlt
d2ydvlt
Więcej tematów