Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
gry planszowe
Materiały Prasowe
13-12-2022 09:23

3 powody, żeby kupić grę hybrydową pod choinkę

Dołącz do zespołu detektywów

Materiał prasowy Kryminauci
 Źródło: materiały partnera
d3wnt8w
d3wnt8w

Po pierwsze wstępujesz w szeregi elitarnej jednostki konsultantów śledczych, którzy wspierają policję w rozwiązywaniu trudnych spraw kryminalnych. Brzmi nierealnie? A jednak jest to możliwe dzięki Kryminautom – detektywistycznej grze hybrydowej.

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Już wyjaśniamy. Kryminauci® hybrydowa gra detektywistyczna to właściwie śledztwo zamknięte w pudełku, w którym znajdują się koperty z aktami sprawy potrzebne do przeprowadzenia dochodzenia i rozwiązania sprawy. Jednak cały proces śledczy wsparty jest panelem online, w którym główny prowadzący śledztwo – w przypadku "Tajemnic Nadrzecznej" – starszy sierżant Tomasz Sercz wspiera graczy, chwali ich lub gani w zależności od osiąganych efektów, ale przede wszystkim weryfikuje postępy w śledztwie i daje dostęp do zdigitalizowanej wersji dokumentów oraz nagrań audio zeznań świadków i podejrzanych. Dzięki temu zwykłe śledztwo i praca na dokumentach wzorowanych na policyjnych nabiera nowego wymiaru.

Mając dostęp do plików audio, czy też zaznaczając w panelu właściwe odpowiedzi albo uzyskując podpowiedzi od przełożonego nakierowujące na właściwy trop, gracze mogą jeszcze mocniej zanurzyć się w prowadzonej sprawie i poczuć się jak prawdziwi detektywi. Kryminauci łączą w sobie bowiem elementy tradycyjnej gry analogowej z elementami wirtualnego śledztwa.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Nabieraj śledczego doświadczenia

Po drugie przez całą grę gracze uczą się śledczej dedukcji. Rozwiązując pierwszy scenariusz mają możliwość samodzielnie przekonać się czym różnią się ich domysły i podejrzenia, od poszlak i niezbitych dowodów i jak ogromne ma to znaczenie w odtwarzaniu zdarzeń na miejscu zbrodni. Co więcej gracze mają wiele możliwości, aby wyszukać drobne szczegóły i niuanse, które mogą zmienić bieg śledztwa. Niekiedy są to ważne informacje zapisane w aktach, innym razem szczegóły na zdjęciach, a czasem zaś wyłapane w nagranych zeznaniach nieścisłości.

d3wnt8w

Nie ma tu miejsca na przypadkowe odpowiedzi, całość gry jest skonstruowana spójnie i logicznie. Scenariusz, konsultowany z profesjonalistami: oficerami śledczymi, detektywami oraz prokuraturą, nie pozostawia cienia wątpliwości – tu toczy się realne śledztwo – tu nie ma żartów, bo od wskazań graczy i ich wyborów zależą losy sprawy i jej bohaterów. Co więcej to właśnie na barkach grających spoczywa ostateczny werdykt w sprawie i podjęcie decyzji o dalszych losach bohaterów. Czy postąpisz, jak większość? Czy wyłamiesz się ze statystyk i dokonasz innej oceny czynów oskarżonych stających przed sądem?

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Przeprowadź śledztwo razem ze swoim zespołem

Po trzecie Kryminauci® dają możliwość samodzielnego zmierzenia się z prowadzoną sprawą. Zarówno "Tajemnice Nadrzecznej", jak i kolejny drugi scenariusz śledztwa "Zaginiony Kolekcjoner" pozwalają na grę w pojedynkę. Niemniej jednak zabawa nabiera większych rumieńców, gdy do stołu siądzie zgrana ekipa śledczych i wspólnie postanowi zmierzyć się z detektywistycznym wyzwaniem. Mnogość akt sprawy ponad 100 dokumentów i godziny nagrań audio zeznań świadków i podejrzanych pozwalają na wspólne działanie, dyskusje i konfrontację własnych spostrzeżeń z pozostałymi śledczymi.

W Kryminautów® można grać więc całą rodziną, w Święta i długie zimowe wieczory. Tym bardziej, że przeprowadzenie śledztwa od początku do końca to kilka do kilkunastu godzin intensywnej pracy dochodzeniowej. Warto ją więc rozłożyć na kilka wieczorów. To nie jest gra na czas, choć w panelu gracze na koniec mogą zobaczyć, jaki uzyskali wynik tzn. ile czasu zajęło im przeprowadzenie śledztwa i z ilu podpowiedzi skorzystali. Co więcej, po wskazaniu sprawcy gracze stają się sędziami w sprawie i decydują o dalszych losach bohaterów – o tym, jak postąpili inni Kryminauci gracze również dowiadują się z rankingu pokazującego jaki procent graczy wybrał właśnie takie zakończenie.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Zainteresował Ciebie ten temat? Chcesz przeczytać więcej? Odwiedź oficjalną stronę śledztwa https://kryminauci.pl/ lub zobacz, jak o Kryminautach mówią profesjonaliści: https://kryminauci.wp.pl/intro

Materiał prasowy Kryminauci
d3wnt8w
d3wnt8w
Więcej tematów