Trwa ładowanie...

25 lat temu ukazała się legenda - "Wolfenstein 3D". Dziś można zagrać w nią za darmo

To był prawdziwy przełom. Dla wielu graczy spotkanie z kultowym "Wolfensteinem" było pierwszą okazją, aby zobaczyć trójwymiarowy świat w komputerze. Choć sama gra bardzo się zestarzała, trudno nie wzruszyć się na widok tych obrazków i dźwięków.

25 lat temu ukazała się legenda - "Wolfenstein 3D". Dziś można zagrać w nią za darmoŹródło: id Software
dlveo12
dlveo12

25 lat temu rozpoczęła się nowa era dla gier. 5 maja 1992 roku ukazała się gra "Wolfenstein 3D", która dała początek współczesnym strzelankom. To dzięki niej później pojawiły się takie tytuły jak "Doom", "Quake", "Duke Nukem 3D", a także serie typu "Call of Duty".

id Software
Źródło: id Software

Co wyróżniało "Wolfensteina"? Trójwymiarowy świat, po którym poruszaliśmy się z nieznaną wcześniej swobodą i płynnością. Brak bohatera na ekranie - widzieliśmy jedynie rękę trzymającą broń. Oraz oczywiście labirynty pełne skarbów, nazistowskich żołnierzy i samego Hitlera w roli jednego z bossów. Ciekawostką jest, że to właśnie przez obecność takich postaci oraz obrazów ze swastykami na ścianach gra została zakazana w Niemczech.

Produkcja odniosła zdecydowany sukces. Trafiła także do Polski - z pewnością wielu z was pamięta uruchamianie jej poprzez czarny ekran z komendami systemu MS-DOS. Chcecie odświeżyć sobie wspomnienia? A może jeszcze nigdy nie graliście w "Wolfa"? Wydawca gry oficjalnie udostępnił całą grę w formie przeglądarkowej na stronie 3d.wolfenstein.com. Miłej zabawy!

dlveo12
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlveo12
Więcej tematów