15 państw, w tym Polska, łączy siły. Wszystko dla promocji gier wideo
Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
Inicjatywa ta ma być kolejnym krokiem zacieśniania współpracy środowisk twórców gier z naszego rejonu Europy, ważnym przedsięwzięciem służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia naszej części świata jako niezwykle ważnego miejsca dla branży gier wideo. Szacuje się, że w Europie Środkowo - Wschodniej działa ponad tysiąc studiów tworzących gry wideo, które zatrudniają ponad 25 tysięcy osób.
Kraje i organizacje zrzeszone w ramach CEEG:
- Białoruś - BelGameDev
- Bułgaria - Sofia Game Jam
- Chorwacja - Croatian Game Developers Association
- Czechy - Czech Game Developers Association
- Gruzja - International Game Developers Assotation - Georgia
- Węgry - Games Hungary
- Łotwa - Latvian Game Developers Association
- Litwa - Lithuanian Game Developers Association
- Macedonia - Macedonian Game Development Association MAGDA
- Mołdawia Association of Creative Industry Companies in Moldova
- Polska - Indie Games Poland Foundation & Polish Games Association
- Rumunia - Romanian Game Developers Association RGDA
- Słowacja - SGDA The Slovak game developer association
- Słowenia Games Slovenia
- Ukraina - Games Gathering
W jury oceniającym gry znajdują się przedstawiciele organizacji branżowych oraz mediów growych z całego rejonu Europy. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywać się będzie co roku w ramach Poznań Game Arena i Game Industry Conference. W tym roku gala odbędzie się 13 października, o godzinie 19.00 w Sali Ziemi. Wśród nominowanych znaałzy się takie polskie produkcje, jak "Frostpunk", "Ancestors: Legacy" czy "Ruiner".
Koordynatorem konkursu w imieniu organizacji branżowych z całego rejonu jest Fundacja Indie Games Polska. Organizację konkursu wspierają: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Adama Mickiewicza.