Trwa ładowanie...
dg63ueb

Gry zręcznościowe

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Gry zręcznościowe – to inaczej zręcznościówki, gatunek gry wymagający sprawności i refleksu. Najważniejsza jest szybka reakcja i dobre operowanie przyciskami. Nie ma tu miejsca na rozwiązywanie zagadek czy strategiczne myślenie, tak jak w grach logicznych czy przygodowych. Liczy się dynamiczna akcja, szybkość działania. Przykładowymi grami zręcznościowymi są Battlefield, Medal of Honor czy Call of Duty. Pierwszym sukcesem na tym polu była gra Pong wyprodukowana w 1972 roku.

Gry zręcznościowe – mechanika

Gracz obserwuje wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby, dlatego szybko utożsamia się z bohaterem gry zręcznościowej. Zadaniem gracza jest eliminowanie przeszkód i wrogów w drodze do zdobycia jakiejś bazy przeciwnika. Jedną z cech charakterystycznych gier zręcznościowych jest trójwymiarowa grafika, która sprawia, że sytuacje i doświadczenia gracza wydają się bardziej realistyczne.

Gry zręcznościowe – typy

Wśród gier zręcznościowych można wyróżnić kilka typów. Niektóre z nich wykorzystują elementy survival horroru, jak np. Mortal Kombat. Bohater musi walczyć do ostatniego tchu z nadnaturalnymi przeciwnikami, a sceneria przepełniona jest brutalnością, grozą i przemocą. Ponadto, cechy gier zręcznościowych można odnaleźć w bijatykach (walka wręcz lub z bronią białą) czy strzelankach (strzelanie do wrogów). Ponadto, do gier zręcznościowych zalicza się przygodowe gry akcji oraz skradanki.

dg63ueb

Strzelanka pierwszoosobowa (FPS), Strzelanka trzecioosobowa, Przygodowe gry akcji, Skradanki, Bijatyki

dg63ueb
dg63ueb
dg63ueb
Więcej tematów
dg63ueb