Trwa ładowanie...
d1k42ih

Gry zręcznościowe

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Gry zręcznościowe – to inaczej zręcznościówki, gatunek gry wymagający sprawności i refleksu. Najważniejsza jest szybka reakcja i dobre operowanie przyciskami. Nie ma tu miejsca na rozwiązywanie zagadek czy strategiczne myślenie, tak jak w grach logicznych czy przygodowych. Liczy się dynamiczna akcja, szybkość działania. Przykładowymi grami zręcznościowymi są Battlefield, Medal of Honor czy Call of Duty. Pierwszym sukcesem na tym polu była gra Pong wyprodukowana w 1972 roku.

Gry zręcznościowe – mechanika

Gracz obserwuje wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby, dlatego szybko utożsamia się z bohaterem gry zręcznościowej. Zadaniem gracza jest eliminowanie przeszkód i wrogów w drodze do zdobycia jakiejś bazy przeciwnika. Jedną z cech charakterystycznych gier zręcznościowych jest trójwymiarowa grafika, która sprawia, że sytuacje i doświadczenia gracza wydają się bardziej realistyczne.

Gry zręcznościowe – typy

Wśród gier zręcznościowych można wyróżnić kilka typów. Niektóre z nich wykorzystują elementy survival horroru, jak np. Mortal Kombat. Bohater musi walczyć do ostatniego tchu z nadnaturalnymi przeciwnikami, a sceneria przepełniona jest brutalnością, grozą i przemocą. Ponadto, cechy gier zręcznościowych można odnaleźć w bijatykach (walka wręcz lub z bronią białą) czy strzelankach (strzelanie do wrogów). Ponadto, do gier zręcznościowych zalicza się przygodowe gry akcji oraz skradanki.

d1k42ih

Strzelanka pierwszoosobowa (FPS), Strzelanka trzecioosobowa, Przygodowe gry akcji, Skradanki, Bijatyki

d1k42ih
d1k42ih
d1k42ih
Więcej tematów
d1k42ih

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj