Trwa ładowanie...
d6z3rf6

Survival horror

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Co to jest horror?

Horror to odmiana fantastyki, mająca na celu wywołanie u odbiorcy klimatu grozy, niepokoju, a także obrzydzenia i szoku. Głównymi motywami horrorów są z reguły wampiry, demony, duchy, wilkołaki, kanibale, zombie, zjawy oraz nawiedzone domy. Fabuła może być także oparta na realnym zagrożeniu i strachu wywołanym przez epidemię wirusa, groźne zwierzęta, gwałcicieli czy psychopatycznych morderców.

Co to jest Survival Horror?

Survival horror to podgatunek gier survivalowych, który skupia się przede wszystkim na wywołaniu w graczu poczucia grozy i strachu. Inspirowany jest fantastyką grozy. Głównym celem gracza jest utrzymanie swojej postaci przy życiu. Czasami jest to niezwykle trudne, ponieważ bohater jest bardzo podatny na rany i dysponuje niewielką ilością przedmiotów. Gracz powinien zatem się skupić na unikaniu walki i rozwiązywaniu zagadek.

Gra wymaga racjonalnego używania przedmiotów zwłaszcza takich, jak amunicja. Aby utrzymać napięcie u gracza, miejsca rozgrywki są ciemne, wręcz klaustrofobiczne.

Pierwszą grą gatunku survival horror została okrzyknięta gra Haunted House wyprodukowana w 1982 roku, natomiast nazwy 'survival horror' po raz pierwszy użyła firma Capcom reklamując grę Resident Evil w 1996 roku.

d6z3rf6

gry survivalowe

d6z3rf6
d6z3rf6
d6z3rf6
Więcej tematów
d6z3rf6