Trwa ładowanie...
d3hgzpp
d3hgzpp

Titanfall 2

Najnowsze informacje
Titanfall 2 - najnowsza odsłona gier, w których możemy walczyć wielkimi robotami. To już nie tylko multiplayer - gra posiada też kampanię dla jednego gracza. Materiały prasowe
Titanfall 2 - najnowsza odsłona gier, w których możemy walczyć wielkimi robotami. To już nie tylko multiplayer - gra posiada też kampanię dla jednego gracza.

Titanfall 2 – gra wideo autorstwa Respawn Entertainment. Zadebiutowała w październiku 2016 roku. Jest drugą częścią Titanfall wydanego dwa lata wcześniej i posiada długo wyczekiwany tryb kampanii dla jednego gracza. Powracają Tytani, a my wcielimy się w żołnierza, który spróbuje ocalić swój świat przed zagładą. Gra ukazała się na PC, a także konsole Xbox One i PS4.

Titanfall 2 – twórcy

Za powstanie Titanfall odpowiada firma Respawn Entertainment. Jej założyciele to Jason West i Vince Zampella, czyli twórcy Call of Duty. To właśnie oni sprawili, że ta seria stała się słynna na całym świecie. Zostali uznani za jednych z najlepszych twórców strzelanek na świecie. W 2010 roku opuścili dotychczasową firmę i założyli własną. Ich pierwszym projektem po odejściu spod skrzydeł Activision był właśnie Titanfall.

Nad pierwszą częścią serii Titanfall amerykańscy deweloperzy pracowali przez cztery lata. Otrzymali wsparcie finansowe od Electronic Arts. Ten gigant na rynku gier komputerowych od zawsze chciał zadać bolesny cios Activision. Nowy projekt miał rywalizować z ostatnimi częściami Call of Duty, które stały się popularne również jako gry sieciowe. Titanfall miał być grą science fiction, która umożliwi graczom z całego świata ciekawą, pełną akcji rozgrywkę.

Titanfall 2 – historia powstania

Pierwsza część Titanfall zadebiutowała na targach E3 w 2013 roku, a dziennikarze zachwycali się nią jeszcze przed oficjalną premierą sklepową. Ogłoszono ją jedną z najlepszych wieloosobowych strzelanek na rynku, a także "Call of Duty z robotami". Gracze po raz pierwszy mogli zagrać w pełną wersję w 2014 roku. Jak się szybko okazało, sprzedaż gry Titanfall przerosła najśmielsze oczekiwania. Jedynym minusem był brak kampanii dla jednego gracza. W Titanfall można było grać tylko przez internet.

Respawn Entertainment postanowiło to zmienić. Niedługo po premierze pojawiły się pierwsze plotki, że studio pracuje już nad drugą grą z serii. Szybko zostały potwierdzone, a nad grą Titanfall 2 miał pracować zespół składający się aż z 90 osób. Gra powstała znacznie szybciej od poprzedniczki. Po dwóch latach Zampella, West i spółka ogłosili, że tytuł jest już gotowy. Premiera Titanfall 2 miała miejsce w październiku 2016 roku.

Gra Titanfall 2 ukazała się na komputery PC, a także konsole Sony Playstation 4 oraz Xbox One. Ponownie została wydana przez Electronic Arts (u nas przez polski oddział firmy). Otrzymała oznaczenie PEGI 16, jest więc odpowiednia dla osób powyżej 16 roku życia. W dniu premiery cena Titanfall 2 wynosiła ok. 170 złotych.

Titanfall 2 – fabuła

W Titanfall 2 powracamy do przyszłości. Znajdujemy się w Kresach, czyli regionie kosmosu z dala od Ziemi. Toczy się walka o Kresy, a ludzkość dzieli się na dwie frakcje próbujące zdobyć nad nimi kontrole. Po jednej stronie staje Międzygwiezdna Korporacja Przemysłowa. To tyrani okupujący region. My natomiast będziemy należeć do Ruchu Oporu, który już od pierwszej części serii próbuje ją pokonać. Od tamtej pory zdecydowanie jednak urósł i posiada własną bazę na planecie Harmonia.

Nasz bohater to Jack Cooper – strzelec Ruchu Oporu, który chce zostać pilotem. W Titanfall 2 nie chodzi jednak o latanie statkami kosmicznymi. Cooper marzy, by przejąć kontrolę nad Tytanem, czyli wielkim robotem bojowym. Żeby móc kierować jednym z nich potrzebny jest jednak trening. Szkoli nas kapitan Tai Lastimossa, czyli jeden z najlepszych pilotów. Lekcje szybko się jednak kończą. W trakcie misji kapitan zostaje śmiertelnie raniony, a my musimy ją dokończyć za niego.

Tak zaczyna się fabuła Titanfall 2. Jako Jack Cooper ze zwykłego kadeta szybko zmienimy się w prawdziwego żołnierza. Otrzymamy zadanie, od którego będą zależały dalsze losy wojny. To właśnie od nas będzie zależało ocalenie Kresów przed rządami Korporacji. Będziemy musieli w tym celu nieraz poświęcić swoje zdrowie. Nasz Tytan stanie się dla nas przyjacielem, a w kolejnych misjach wielokrotnie staniemy na krawędzi życia i śmierci.

Przejście kampanii jednoosobowej zajmie nam ok. 8-10 godzin.

Titanfall 2 – rozgrywka

Rozgrywka Titanfall 2 nie różni się znacząco od tej, którą znajdziemy w poprzedniej części. To również strzelanka pierwszoosobowa. Sterujemy tu znowu zarówno naszym bohaterem, jak i Tytanem. Nasza postać porusza się zdecydowanie szybciej i płynniej. Ma także możliwość skradania się, a nawet parkouru. Tytani z kolei mają o wiele większą wytrzymałość. Pancerz robota pozwoli na pochłonięcie ataków wrogów, a dostępne bronie szybko pomogą się z nimi rozprawić.

W trybie jednoosobowym Titanfall 2 będziemy kilka razy opuszczać naszego Tytana. Ten jednak zwykle nawet wtedy podąża za nami. Każdy z poziomów zapewnia wiele sposobów na ich przejście. Nie zawsze musimy więc wybierać strzelanie. Będziemy mieć zagadki do rozwiązania, a także wymagające akrobacji platformy do pokonania. Gra rozpoczyna się od samouczka. Nawet osoby, które nie grały w pierwszą część łatwo się odnajdą w Titanfall 2.

W Titanfall 2 roboty mogą atakować w znacznie bardziej spektakularny sposób. Druga część serii posiada jeszcze lepszą grafikę i efekty specjalne. Żeby ją uruchomić na PC, potrzebny jest więc nieco lepszy sprzęt niż wcześniej. W Polsce Titanfall 2 posiada pełną wersję językową. Wraz z wersją cyfrową gry dostępne są mikropłatności, dzięki którym odblokujemy dodatkową zawartość.

Titanfall 2 – multiplayer

Pierwsza część serii była grą wyłącznie sieciową. W Titanfall 2 rozgrykwa online pojawia się obok trybu singleplayer. Twórcy z Respawn Entertainment posłuchali rad recenzentów "jedynki" i postanowili dodatkowo usprawnić tryb wieloosobowy. Stwierdzono, że za mało było w nim ciekawych szczegółów i zadań do wykonania. Gra momentami bywała też chaotyczna. Amerykańscy deweloperzy na potrzeby Titanfall 2 zaprojektowali większą liczbę Tytanów i nowe tryby rozgrywki online.

Tym razem mamy do dyspozycji siedem rodzajów Tytanów. To Monarcha, Ton, Legion, Kationa, Spopielacz, Ronin i Polaris. Każdym z nich w Titanfall 2 walczy się inaczej. Sami piloci również otrzymali nowe umiejętności oraz gadżety, co ma dodatkowo uprzyjemnić rozgrywkę. Żeby je zdobyć, a także, aby odblokować Tytana w trakcie walki, musimy uzupełnić nowy element rozgrywki - Pasek Tytana. Po kolejnych meczach zarabiamy punkty, które pomogą nam się rozwinąć i odblokować nowe bronie.

W pojedynkach ponownie stają naprzeciw siebie dwie sześcioosobowe drużyny. Dostępnych jest także wiele trybów dodatkowych, takich jak Zdobycie flagi czy Walka tytanów. W tej ostatniej zaczynamy rozgrywkę wraz z naszymi maszynami i nie mamy możliwości ich opuszczenia. Twórcy Titanfall 2 usprawnili także system przydzielania graczy do rozgrywki. Pod koniec jednego meczu możemy od razu podłączyć się do drugiego. Gra posiada też większą liczbę serwerów, co pozwoli na krótsze oczekiwanie w lobby.

Titanfall 2 – rozszerzenia, dodatki DLC

Wraz z podstawową wersją Titanfall 2 na rynku pojawiła się także Edycja Rozszerzona. Zawiera dodatki do gry, takie jak nowe opcje wyglądu postaci i Tytanów. Jednocześnie zadebiutowała także najdroższa Wersja Kolekcjonerska, z którą otrzymujemy m.in. replikę kasku pilota. Co ciekawe, w trakcie kampanii marketingowej firma Electronic Arts nawiązała też współpracę z restauracjami. Dla promocji oferowały jedzenie w zestawie z kolejnymi dodatkami do gry.

Na właściwe rozszerzenia do Titanfall 2 musieliśmy jednak poczekać. Pierwsze z nich, czyli Angel City’s Most Wanted, ukazało się jeszcze w tym samym roku. Respawn Entertainment poinformowało jednocześnie, że wszystkie kolejne będą dostępne za darmo. Gracze byli niezwykle ucieszeni. W ciągu następnego roku ukazały się jeszcze cztery dodatki DLC. Zapewniają nowe mapy, a także tryby rozgrywki wieloosobowej.

Titanfall 2 – opinie, recenzje

Titanfall 2 po raz kolejny przyniósł Respawn Entertainment przychylne recenzje. Nowa gra otrzymała świetne oceny od niemal wszystkich branżowych magazynów. Amerykański IGN przyznał jej ocenę 9/10, natomiast kolejny z nich, Game Informer podwyższył ją nawet do 9.5/10. Zwracano uwagę na ciekawą rozgrywkę w każdym trybie, na jeszcze lepszą grafikę, a w szczególności na design poziomów. Jeden z dziennikarzy porównał przy tym grę Titanfall 2 do słynnej serii Portal.

Pomimo świetnych ocen (gra Titanfall 2 ma dzisiaj łącznie 86/100 w portalu Metacritic) sprzedaż tytułu zawiodła twórców. Electronic Arts zakładało początkowo, że z półek sklepowych (również wirtualnych) zniknie w ciągu roku od premiery 10 mln egzemplarzy. Sprzedano jednak niecałą połowę tej sumy. Gra nie otrzymała też żadnych nagród w podsumowaniach roku.

Titanfall 2 – kontynuacja

Respawn Entertainment po premierze Titanfall 2 ogłosiło, że chce w przyszłości zapewnić graczom większą liczbę przygód w świecie serii. Szybko pojawiły się plotki, że planowana jest premiera trzeciej części serii. Niebawem zostały potwierdzone przez samego wydawcę, czyli Electronic Arts. Firma w 2017 roku przejęła Respawn Entertainment i poinformowała graczy, że trwają prace nad Titanfall 3.

Od tamtej pory niewiele jednak wiadomo na temat następcy Titanfall 2. Respawn Entertainment zajęło się po premierze tytułu nową grą online – Apex Legends. Prace nad rywalem dla niezwykle popularnego na świecie Fortnite sprawiły, że o Titanfall nieco zapomniano. Nowa gra zadebiutowała w lutym 2019 roku, a jej główny twórca, Drew McCoy przyznał w jednym z wywiadów, że prace nad Titanfall 3 stoją obecnie w miejscu.

Titanfall 2
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts Polska

Kategoria wiekowa

PEGI 16

Data premiery (Świat)

28.10.2016

Data premiery (Polska)

28.10.2016

Tryby gry

singleplayer, multiplayer

Platformy

PC (Windows), Xbox One, PS4

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Titanfall 2:

  • system: Windows 7/8/8.1/10 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i5-3600t 3.3 GHz
  • pamięć RAM: 8 GB lub więcej
  • karta graficzna: GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza (2GB pamięci)
  • minimalna przestrzeń na dysku: 45 GB
Oficjalna strona www

https://www.ea.com/pl-pl/games/titanfall/titanfall-2

d3hgzpp

d3hgzpp
d3hgzpp
Więcej tematów
d3hgzpp