Trwa ładowanie...
dktoj0x

Apex Legends

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Apex Legends to wieloosobowa gra FPS wykorzystująca schemat rozrywki battle royale oraz system mikropłatności free-to-play. Akcja produkcji osadzona się w świecie Titanfall 2, innej gry stworzonej przez studio Respawn Entertainment.

Apex Legends – informacje o grze

Gra Apex Legends została wydana na początku lutego 2019 i w ciągu doby zdobyła 2,5 mln graczy. Był to ledwie początek, bo zainteresowanie grą rosło i po pierwszym miesiącu od premiery w tytuł grało ok. 50 mln osób.

Apex Legends to pierwszoosobowa strzelanka wykorzystująca tryb rozgrywki battle royale. Mamy tu więc do czynienia z zabawą wieloosobową polegającą na starciach kilkuosobowych drużyn na mapie z rozrzuconym losowo uzbrojeniem i ekwipunkiem. Podczas walki obszar rozgrywki stopniowo się zmniejsza, zmuszając przeciwników do coraz bardziej ryzykownych starć.

Zgodnie z zapowiedziami producenta aktualizacje Apex Legends mają pojawiać się raz w sezonie.

Apex Legends – fabuła

Warstwa fabularna Apex Legends służy głównie do zarysowania świata gry i panujących w niej realiów. Akcja rozgrywka się w uniwersum znanym z gry Titanfall, a dokładniej 20 lat po wydarzeniach, które miały miejsce w Titanfall 2.

Wyniszczająca wojna o Kresy między Ruchem Oporu a siłami IMC jest już przeszłością. Nie znaczy to jednak, że świat przestał być nieprzychylnym i zdradliwym miejscem. Szczególnie odczuwają to mieszkańcy Odludzia. Sposobem na ograniczenie efektów ciągłych konfliktów i walk o władze stały się Igrzyska Apex. Podczas zawodów ścierają się ze sobą zaprawieni w bojach wojownicy, którzy chcą zdobyć uznanie i stać się prawdziwymi legendami.

Apex Legends – rozgrywka

Apex Legends jest produkcją nastawioną wyłącznie na sieciową rozgrywkę wieloosobową w formule battle royale. Gracz ma do wyboru jedną z 9 postaci (legend) o zróżnicowanych zdolnościach i indywidualnej historii. Bitwy odbywają się między trzyosobowymi drużynami, których na mapie może być maksymalnie 20.

Członkowie zespołów walczą z przeciwnikami, wykorzystując różne rozwiązania taktyczne i umiejętności. Dzięki kolejnym zwycięstwom gromadzą punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy oraz nagrody.

Apex Legends – deweloperzy

Twórcami Apex Legends jest zespół Respawn Entertainment odpowiedzialny za powstanie i rozwijanie serii FPS-ów Titanfall. W obu produkcjach deweloperzy posłużyli się tym samym silnikiem Source, na którym bazują też inne znane produkcje m.in. Insurgency, Counter-Strike: Source, Dark Messiah of Might and Magic, Half-Life 2, Left 4 Dead 2, Portal czy Portal 2.

Ciekawym zagraniem ze strony studia oraz wydawcy, czyli Electronic Art, było zachowanie prac nad Apex Legends w tajemnicy. Z tego powodu premiera gry 4 lutego 2019 r. była całkowitym zaskoczeniem, ponieważ twórcy nie zdecydowali się na wcześniejsze zapowiedzi ani materiały promocyjne. Jako że Apex Legends jest grą free-to-play, bardzo szybko przyciągnęła rzesze graczy, którzy chcieli zagrać w nowy tytuł.

Zgodnie z zapowiedziami w Apex Legends ma zostać wprowadzony system cross-play, a w przyszłości planowane jest wprowadzenie gry na platformy Nintendo Switch, Android oraz iOS.

dktoj0x
Apex Legends
Wydawca

Electronic Arts

Kategoria wiekowa

PEGI 16

Data premiery (Świat)

04.02.2019

Data premiery (Polska)

04.02.2019

Tryby gry

multiplayer

Platformy

PC, PS4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe gry Apex Legends:

  • system: Windows 7 64-bit
  • procesor: Intel Core i3-6300 3.8GHz lub AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core
  • pamięć: 6 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 640 lub Radeon HD 7730
  • wolne miejsce na dysku: 22 GB
Oficjalna strona www

https://www.ea.com/pl-pl/games/apex-legends

dktoj0x
dktoj0x
dktoj0x
Więcej tematów
dktoj0x