Trwa ładowanie...
d258wv9

Titanfall

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Rozgrywka w Titanfall osadzona jest w futurystycznym świecie, w odległej przyszłości. Głównym wątkiem gry jest konflikt pomiędzy konsorcjum zrzeszającym potężne, technologiczne korporacje, a ludźmi żyjącymi na skolonizowanych planetach. Gracz ma okazję wcielić się w żołnierza obsługującego tytułowe Tytany, czyli kilkumetrowe, śmiercionośne, uzbrojone po zęby mechy.

Titanfall - fabuła

Titanfall to gra dedykowana do rozgrywki sieciowej z maksymalnie dwunastoma żywymi graczami. Każdy gracz zaczyna swoją przygodę z Titanfall na piechotę. Jednak od razu na wstępie zauważymy, że gra ta różni się od wielu innych FPS-ów (strzelanek pierwszoosobowych).

Gracz dużą część czasu spędza nad powierzchnią ziemi ze względu na ciekawe rozwiązania w sposobie przemieszczania się po planszy. Postaci Titanfall mają na wyposażeniu odrzutowe plecaki, umożliwiające im wykonywanie o wiele wyższych oraz dalszych skoków niż normalnie. Tak więc poruszając się z futurystyczną bronią, przeskakujemy pomiędzy budynkami, biegamy po ścianach lub wybijamy się w górę w celu rozpoznania terenu lub ostrzelania jego dużej połaci.

Dzięki temu oryginalnemu zabiegowi wieloosobowe bitwy w Titanfall wyglądają niezwykle widowiskowo oraz skutecznie podwyższają poziom adrenaliny. Pomimo że w potyczce może brać udział maksymalnie dwunastu żywych graczy podzielonych na dwa wrogie obozy, udział w walkach bierze o wiele większa liczba postaci – są to sterowani przez sztuczną inteligencję żołnierze i roboty (można je w grze zhackować, aby służyły graczowi). Na mapach Titanfall występują również zwierzęta (te nieagresywne), jak i urodzeni łowcy, stanowiący zagrożenie dla walczących żołnierzy.

Titanfall - istota gry

Twórcy Titanfall, wzorując się na serii Call of Duty (producent – Respawn Entertaiment – brał udział również w pracach przy tworzeniu słynnej serii Call of Duty), wprowadzili system rozgrywki, który umożliwia awansowanie postaci poprzez zdobyte doświadczenie. Gra Titanfall umożliwia również kolekcjonowanie broni i sprzętu, który dostajemy za dokonania w bitewnej zawierusze. Ponadto nasza postać może korzystać ze wspomagających atrybutów oraz różnych zdolności taktycznych.

Nie lada gratką dla graczy Titanfall będzie również uzyskanie, za osiągnięcia w grze, dostępu do potężnych, kilkumetrowych maszyn - tytułowych tytanów, które posiadają o wiele potężniejsze uzbrojenie niż zwykły żołnierz. Jednak gra Titanfall jest tak wyważona, aby ten, kto dosiadł śmiercionośną maszynę, nie okazał się niezniszczalny.

Siła ognia, dzięki przemyślanym lokalizacjom na mapie, nie zawsze daje przewagę. W Titanfall liczą się przede wszystkim element zaskoczenia, precyzja oraz bitewne doświadczenie. Wielką maszynę można powalić w walce, niszcząc ją siłą ognia lub wskakując na plecy robota i zadając cios w czuły punkt.

Titanfall jest poszukiwaniem nowej recepty na rozgrywkę w FPS-ach. Twórcy gry Titanfall szukają tego novum w innowacyjnym sposobie poruszania się po planszy oraz możliwości współdziałania człowieka z maszynami i robotami.

d258wv9
Titanfall
Wydawca

Electronic Arts Inc.

Dystrybutor

Electronic Arts Polska

Kategoria wiekowa

powyżej 16 roku życia

Data premiery (Świat)

11.03.2014

Data premiery (Polska)

13.03.2014

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC, XONE, X360

Wymagania sprzętowe PC

Zalecane wymagania gry Titanfall: Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 50 GB HDD, Windows 64-bit 7/8/8.1.

Oficjalna strona www

https://www.ea.com/pl-pl/games/titanfall/titanfall-2

d258wv9
d258wv9
d258wv9
Więcej tematów
d258wv9