Trwa ładowanie...
d197zrv

Cyberpunk 2077

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Cyberpunk 2077 to RPG osadzony w świecie przyszłości, w którym zaawansowane technologie stały się nieodłączną częścią ludzkości – dosłownie i w przenośni. Produkcję stworzyło polskie studio CD Project RED.

Cyberpunk 2077 – informacje o grze

Cyberpunk 2077 to jeden z największych projektów w historii polskiego dewelopera CD Project RED. Produkcja czerpie ze stołowej gry fabularnej Cyberpunk 2020, wykorzystując przedstawione w niej dystopijne realia i tworząc własną wizję cyberpunkowego świata przyszłości.

Gra Cyberpunk 2077 to futurystyczny RPG z otwartym światem, w którym rozgrywka jest pierwszoosobowa. Protagonista swobodnie przemierza rozległą metropolię Night City, a swoimi decyzjami wpływa na rozwój fabuły. Tytuł przygotowano z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Cyberpunk 2077 – premiera

Podczas targów E3 2019 w Los Angeles ukazał się trzeci trailer gry Cyberpunk 2077. Przy okazji ogłoszono również datę premiery tytułu – 16 kwietnia 2020.

Zobacz trailer:

Twórcy zachęcali też do składania preorderów na wydanie cyfrowe lub edycję kolekcjonerską gry Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 – inspiracje

Chociaż Cyberpunk 2077 powstaje na licencji fabularnego Cyberpunka 2020, to inspiracje czerpie też z innych tekstów kultury osadzonej w cyberpunkowym świecie. Wśród nich warto wspomnieć kultowego "Łowcę androidów" (1982) Ridleya Scotta, japońską markę "Ghost in the Shell" czy grę wideo "Deus Ex" (2000).

Cyberpunk 2077 – fabuła

Night City, 2077 rok. Metropolia przyszłości rządzi się własnymi zasadami, a bezprawie i obsesje tego dystopijnego świata sprzyjają rozkwitowi przestępczości. Ludzie zatracili się w technologii, która pozwala na modyfikowanie i ulepszanie ciała implantami.

Najemnik znany jako V musi znaleźć swoje miejsce w opanowanym wojnami gangów mieście. Wyrusza więc na poszukiwania wszczepu, który jest kluczem do nieśmiertelności. Jego decyzje będą miały wpływ na przebieg wydarzeń oraz losy otaczających go ludzi.

Cyberpunk 2077 – rozgrywka

Cyberpunk 2077 wprowadza gracza w otwarty świat Night City podzielonego na sześć dużych dystryktów. Nierówność społeczną w mieście widać jak na dłoni – bogacze zamieszkują Westbrook, przez gangi rządzona jest Pacifica, korporacje kontrolują City Center, w Watson znajdziemy emigrantów, Santo Domingo to dzielnica industrialna, a przedmieścia znane są jako Heywood.

Zanim zajmiemy się eksploracją świata gry Cyberpunk 2077, tworzymy swoją postać. Wybrać można płeć protagonisty, wygląd, a także określić najważniejsze wydarzenia z jego przeszłości. Bohaterowi lub bohaterce przydzielamy też punkty statystyk z dostępnej puli ogólnej.

Właściwa rozgrywka opiera się na wykonywaniu nieliniowych misji oraz rozwijaniu wątków fabularnych. Możemy korzystać z uzbrojenia, specjalnych umiejętności oraz modyfikować ciało wszczepami. Postać kierowana przez gracza zdobywa punkty doświadczenia, dzięki którym zdobywa coraz wyższe poziomy.

Świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przemierzamy go pieszo, ale też wsiadając na motocykl bądź za kierownicę samochodu. Kierować pojazdem możemy również w widoku trzecioosobowym.

Cyberpunk 2077 – produkcja

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia gry Cyberpunk 2077 były rozmowy z Mikiem Pondsmithem, twórcą materiału źródłowego, czyli Cyberpunka 2020. W maju 2012 roku zespół z CD Project RED był już gotowy, by ogłosić, że stworzy produkcję osadzoną w cyberpunkowym świecie. Pierwszy teaser trailer Cyberpunka 2077 ukazał się w styczniu 2013. Wszystkim zainteresowanym musiał on wystarczyć na kilka kolejnych lat.

Dopiero na konferencji E3 2018 ukazał się drugi zwiastun, a także ponad 40-minutowa prezentacja rozgrywki z wersji alpha gry. Na początku 2019 roku liczba członków zespołu pracującego nad tytułem przekroczyła 400 osób.

Podczas E3 2019 ukazał się trzeci trailer promujący grę. Zdradził on, że w Cyberpunku 2077 zobaczymy postać graną przez Keanu Reevesa.

Świat gry stworzony został na kolejnej wersji autorskiego silnika grafiki RED-ów, czyli REDengine 4. Jego poprzednie wersje wykorzystano podczas prac nad grami Wiedźmin 2: Zabójcy królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kompozytorem muzyki do gry Cyberpunk 2077 jest Marcin Przybyłowicz.

d197zrv
Cyberpunk 2077
Wydawca

CD Projekt

Dystrybutor

CD Projekt RED

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

16.04.2020

Data premiery (Polska)

16.04.2020

Platformy

PC, Xbox One, PlayStation 4

Oficjalna strona www

https://www.cyberpunk.net/pl/pl/

d197zrv
d197zrv
d197zrv
Więcej tematów
d197zrv