Trwa ładowanie...
ycipk-1knwob
ycipk-1knwob

Cyberpunk 2077 - Najnowsze informacje

Cyberpunk 2077 od polskiego studia CD Project RED podbił targi E3 2019 Materiały prasowe
Podziel się

Cyberpunk 2077 to RPG osadzony w świecie przyszłości, w którym zaawansowane technologie stały się nieodłączną częścią ludzkości – dosłownie i w przenośni. Produkcję stworzyło polskie studio CD Project RED.

ycipk-1knwob

Cyberpunk 2077 – informacje o grze

Cyberpunk 2077 to jeden z największych projektów w historii polskiego dewelopera CD Project RED. Produkcja czerpie ze stołowej gry fabularnej Cyberpunk 2020, wykorzystując przedstawione w niej dystopijne realia i tworząc własną wizję cyberpunkowego świata przyszłości.

Gra Cyberpunk 2077 to futurystyczny RPG z otwartym światem, w którym rozgrywka jest pierwszoosobowa. Protagonista swobodnie przemierza rozległą metropolię Night City, a swoimi decyzjami wpływa na rozwój fabuły. Tytuł przygotowano z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Cyberpunk 2077 – premiera

Podczas targów E3 2019 w Los Angeles ukazał się trzeci trailer gry Cyberpunk 2077. Przy okazji ogłoszono również datę premiery tytułu – 16 kwietnia 2020.

ycipk-1knwob

Zobacz trailer:

Twórcy zachęcali też do składania preorderów na wydanie cyfrowe lub edycję kolekcjonerską gry Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 – inspiracje

Chociaż Cyberpunk 2077 powstaje na licencji fabularnego Cyberpunka 2020, to inspiracje czerpie też z innych tekstów kultury osadzonej w cyberpunkowym świecie. Wśród nich warto wspomnieć kultowego "Łowcę androidów" (1982) Ridleya Scotta, japońską markę "Ghost in the Shell" czy grę wideo "Deus Ex" (2000).

ycipk-1knwob

Cyberpunk 2077 – fabuła

Night City, 2077 rok. Metropolia przyszłości rządzi się własnymi zasadami, a bezprawie i obsesje tego dystopijnego świata sprzyjają rozkwitowi przestępczości. Ludzie zatracili się w technologii, która pozwala na modyfikowanie i ulepszanie ciała implantami.

Najemnik znany jako V musi znaleźć swoje miejsce w opanowanym wojnami gangów mieście. Wyrusza więc na poszukiwania wszczepu, który jest kluczem do nieśmiertelności. Jego decyzje będą miały wpływ na przebieg wydarzeń oraz losy otaczających go ludzi.

Cyberpunk 2077 – rozgrywka

Cyberpunk 2077 wprowadza gracza w otwarty świat Night City podzielonego na sześć dużych dystryktów. Nierówność społeczną w mieście widać jak na dłoni – bogacze zamieszkują Westbrook, przez gangi rządzona jest Pacifica, korporacje kontrolują City Center, w Watson znajdziemy emigrantów, Santo Domingo to dzielnica industrialna, a przedmieścia znane są jako Heywood.

ycipk-1knwob

Zanim zajmiemy się eksploracją świata gry Cyberpunk 2077, tworzymy swoją postać. Wybrać można płeć protagonisty, wygląd, a także określić najważniejsze wydarzenia z jego przeszłości. Bohaterowi lub bohaterce przydzielamy też punkty statystyk z dostępnej puli ogólnej.

Właściwa rozgrywka opiera się na wykonywaniu nieliniowych misji oraz rozwijaniu wątków fabularnych. Możemy korzystać z uzbrojenia, specjalnych umiejętności oraz modyfikować ciało wszczepami. Postać kierowana przez gracza zdobywa punkty doświadczenia, dzięki którym zdobywa coraz wyższe poziomy.

Świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przemierzamy go pieszo, ale też wsiadając na motocykl bądź za kierownicę samochodu. Kierować pojazdem możemy również w widoku trzecioosobowym.

Cyberpunk 2077 – produkcja

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia gry Cyberpunk 2077 były rozmowy z Mikiem Pondsmithem, twórcą materiału źródłowego, czyli Cyberpunka 2020. W maju 2012 roku zespół z CD Project RED był już gotowy, by ogłosić, że stworzy produkcję osadzoną w cyberpunkowym świecie. Pierwszy teaser trailer Cyberpunka 2077 ukazał się w styczniu 2013. Wszystkim zainteresowanym musiał on wystarczyć na kilka kolejnych lat.

ycipk-1knwob

Dopiero na konferencji E3 2018 ukazał się drugi zwiastun, a także ponad 40-minutowa prezentacja rozgrywki z wersji alpha gry. Na początku 2019 roku liczba członków zespołu pracującego nad tytułem przekroczyła 400 osób.

Podczas E3 2019 ukazał się trzeci trailer promujący grę. Zdradził on, że w Cyberpunku 2077 zobaczymy postać graną przez Keanu Reevesa.

Świat gry stworzony został na kolejnej wersji autorskiego silnika grafiki RED-ów, czyli REDengine 4. Jego poprzednie wersje wykorzystano podczas prac nad grami Wiedźmin 2: Zabójcy królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kompozytorem muzyki do gry Cyberpunk 2077 jest Marcin Przybyłowicz.

Cyberpunk 2077 - Informacje podstawowe
Wydawca

CD Projekt

Dystrybutor

CD Projekt RED

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

16.04.2020

Data premiery (Polska)

16.04.2020

Platformy

PC, Xbox One, PlayStation 4

Oficjalna strona www

https://www.cyberpunk.net/pl/pl/

ycipk-1knwob
ycipk-1knwob