Trwa ładowanie...
d1xw1xm

World of Tanks

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

World of Tanks (zagraj za darmo) to darmowa strzelanina MMO, w której gracze mają możliwość dowodzenia z kokpitu własnego czołgu, a jest w czym wybierać, gdyż w World of Tanks znajdziemy około 300 modeli czołgów oraz ponad 150 pojazdów opancerzonych. Grę wyprodukowało białoruskie studio Wargaming.net, które ma na swoim koncie takie gry, jak: Order of War czy Massive Assault. Gra wyszła w 2011 roku na PC-ty, lecz na fali potężnego sukcesu, twórcy przygotowali World of Tanks na konsole siódmej i ósmej generacji. Ponadto, wyszła również gra mobilna World of Tanks Blitz, która jest uproszczoną wersją oryginału, dodającą do niej motywy z karcianki World of Tanks Generals.

World of Tanks - mechanika

Kwintesencją gry World of Tanks są potyczki między graczami, odbywające się w trybie minikampanii lub w trybie turniejowym. Co więcej, gra pozwala rozgrywać pojedyncze bitwy na różnych zasadach, zależnych od trybu rozgrywki. W grze uczestniczymy z perspektywy trzeciej osoby, zaś sednem World of Tanks jest symulacja wojskowymi maszynami, podrasowana elementami charakterystycznymi dla gier strategicznych, akcji, jak i RPG. World of Tanks stwarza możliwość spełnienia chłopięcych marzeń o przygodzie za sterami stalowej machiny wojennej, siejącej wokół zniszczenie.

Każdy gracz powinien znaleźć odpowiedni czołg pod swój gust, gdyż maszyn tych jest sporo (ponad 300), nie licząc ligi pojazdów opancerzonych (ponad 150). Prezentowane w World of Tanks pojazdy bojowe wywodzą się z różnych okresów historycznych, począwszy od okresu I Wojny Światowej, a skończywszy na czasach Zimnej Wojny.

Oprócz tego, maszyny pochodzą z różnych państw (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, ZSRR, Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia) i możemy sklasyfikować je do pięciu reprezentatywnych klas, a są to: czołgi z lekkim pancerzem, czołgi ze średnim pancerzem, czołgi z ciężkim pancerzem, niszczyciele czołgów, działa samobieżne. Co więcej, każdy z wozów bojowych w World of Tanks ma przypisany poziom, w skali od jednego do dziesięciu, mówiący o stopniu zaawansowania pojazdu.

Zaczynając zabawę z World of Tanks, mamy dostęp jedynie do pojazdów z pierwszego poziomu, a dostęp do wyższych poziomów (każde państwo ma osobne drzewko technologiczne, na którym znajdują się ułożone w hierarchicznej kolejności maszyny z każdego poziomu) uzyskamy adekwatnie do postępów, jakie poczynimy w rozgrywce oraz zdobytego doświadczenia.

Oprócz tego, nasze pojazdy w World of Tanks możemy tuningować za pomocą zarobionych podczas gry środków. Ulepszenia obejmują takie elementy jak: wieżyczka, podwozie, silnik, system radiowy, działo. Wszystkie pojazdy oraz ich ulepszone wersje mają swoją historyczną zasadność, ponieważ istniały jako prototypy lub rzeczywiście wprowadzono je do produkcji.

W World of Tanks możemy również zaopatrywać się w przeróżne gadżety, między innymi: kamuflaż, nowoczesne systemy naprowadzania, narzędzia naprawcze i apteczki (do leczenia członków załogi). Ważnym elementem jest zdobywanie doświadczenia bitewnego przez naszą załogę, co przekłada się na wydajność jednostki w trakcie starcia.

World of Tanks - tryb gry

Wśród najciekawszych trybów rozgrywki znajdują się: bitwy losowe, bitwy zespołowe, wojny klanów, kampania, szturm i tryb twierdzy. W potyczkach stają naprzeciwko siebie dwie piętnastoosobowe drużyny, które mogą zwierać dwu, trzy osobowe plutony. Jak w każdej grze MMO, również w World of Tanks możemy dołączyć do klanu lub stworzyć swój własny (maksymalnie do 100 osób) oraz prowadzić wojny o tereny na mapie świata.

World of Tanks - technika gry

World of Tanks na komputerach Windows pracuje przy pomocy silnika BigWorld Technology, poddanemu modyfikacji przez studio Wargaming.net. Wysoka jakość oprawy graficznej World of Tanks oraz rozgrywka na zasadach symulatora, sprawi, że poczujemy się jak prawdziwy czołgista. Rozgrywkę urzeczywistnia również zaawansowany model zniszczeń, zależący od kąta uderzenia pocisku, grubości pancerza etc, oraz określający wielkość uszkodzeń każdego z modułów jak i obrażeń, które odniosła załoga.

World of Tanks - sukces

World of Tank zyskał wielką popularność na całym świecie oraz wyróżniony został różnymi nagrodami:

  • Nagroda za najbardziej innowacyjną grę targów E3 (2010)
  • Golden Joystick Award za najlepszą grę MMO (2012)

Co więcej gra znalazła się w Księdze Rekordów Guinessa za największą liczbę graczy zalogowanych w tym samym czasie na jednym serwerze Word of Tanks. Rekord padł w Rosji, gdzie na serwerze znajdowało się jednocześnie 190 541 osób.

d1xw1xm
World of Tanks
Wydawca

Wargaming

Dystrybutor

Wargaming

Kategoria wiekowa

Od 7 roku życia

Data premiery (Świat)

12.08.2010

Data premiery (Polska)

12.04.2011

Tryby gry

online multi player

Platformy

PC, PS4, X360, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Zalecane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7.

Oficjalna strona www

https://worldoftanks.com/

d1xw1xm
d1xw1xm
d1xw1xm
Więcej tematów
d1xw1xm