Trwa ładowanie...
d2ko81b

Red Dead Redemption

Najnowsze informacje
WP
Źródło: WP

Red Dead Redemption to gra konsolowa od Rockstar Games osadzona na Dzikim Zachodzie. Angażująca przygodówka akcji odniosła duży sukces, a jej kontynuacja Red Dead Redemption 2 została jedną z najwyżej ocenianych gier na platformy PS4 i Xbox One.

Seria Red Dead

Otwarciem serii Red Dead był tytuł Red Dead Revolver z 2004 roku. Początkowo nad tytułem pracowało studio Angel Studios, a wydawcą miał być japoński Capcom. Zgodnie z założeniem gra Red Dead Revolver miała stać się duchowym spadkobiercą dostępnej na automatach w latach 80. produkcji Gun.Smoke osadzonej na Dzikim Zachodzie.

Plany związane z wydaniem przygodowego shootera uległy zmianie po przejęciu Angel Studios przez Take-Two Interactive. Ostatecznie pod koniec 2003 roku prawa do produkcji przejęła ekipa z Rockstar Games. Red Dead Revolver trafiło na platformy Xbox i PS2. Kolejne produkcje należące do marki Red Dead stały się konsolowymi klasykami, jeśli chodzi o stylistykę westernową.

Wydana w 2010 roku gra Red Dead Redemption zdobyła uznanie krytyków i graczy, doczekała się też kilku dodatków. Dopiero po upływie ośmiu lat zespół z Rockstar Studios wydał nowy tytuł z cyklu, czyli Red Dead Redemption 2. Gra to prequel poprzedniczki, który oferuje rozległy otwarty świat oraz specjalny tryb dla wielu graczy – Red Dead Online.

Red Dead Revolver (2004)

Akcja Red Dead Revolver przenosi gracza do lat 80. XIX wieku, kiedy to na Dzikim Zachodzie królowali rewolwerowcy. Właśnie tam poznajemy Nate'a Harlowa, który razem ze swoim partnerem Griffem natrafia na bogate pokłady złota. Cenny kruszec szybko przyciąga jednak niepożądaną uwagę. Chociaż Nate stara się uniknąć tarapatów i zachować złoto, ostatecznie ginie na oczach swojego syna Reda. Po latach Red Harlow żyje pragnieniem zemsty i staje się łowcą nagród.

Red Dead Revolver to przygodowa gra akcji z widokiem trzecioosobowym. Rozgrywka opiera się o typowo strzelankowe rozwiązania. Gracz ma do dyspozycji całkiem szeroki arsenał uzbrojenia (w tym rewolwer, karabiny, strzelby), a także może korzystać ze specjalnego trybu spowolnienia czasu podczas mierzenia do przeciwników.

Red Dead Redemption (2010)

Druga odsłona cyklu Red Dead trafiła na konsole siódmej generacji – PS3 oraz Xbox 360. Tym razem mamy do czynienia z sandboksową produkcją łączącą złożoną fabułę oraz intrygujących bohaterów z dynamiczną akcją. Silnikiem wykorzystanym do stworzenia Red Dead Redemption był RAGE znany też z gier takich jak Max Payne 3 czy Grand Theft Auto V.

Red Dead Redemption rozgrywa się w 1911 roku, a głównym bohaterem gry jest John Marston. Przeszłość mężczyzny jest naznaczona działalnością przestępczą i wszystko to powraca, by zachwiać życiem Marstona w posadach. Zostaje on rozdzielony z rodziną, a jedynym sposobem, by FBI udzieliło mu amnestii, jest sprowadzenie i wydanie pozostałych członków jego dawnego gangu.

Red Dead Redemption pozwala na zabawę w trybie jednoosobowym i wieloosobowym. Rozgrywka jest złożona, a gracz może skupić się na głównym wątku fabularny, ale też poświęcać czas na wykonywanie zadań pobocznych. Podczas eksploracji otwartego świata gry na grzbiecie wierzchowca spotkamy bohaterów niezależny, weźmiemy udział w strzelaninach i gonitwach. Podjęte przez nas działania nie przejdą bez echa, a to za sprawą systemu moralności.

Dodatkowa zwartość do Red Dead Redemption to kilka rozszerzeń DLC, które udostępniono również w formie niezależnego od podstawowej wersji gry zestawu Red Dead Redemption: Undead Nightmare.

Red Dead Redemption 2 (2018)

Kolejnym tytułem serii była wydana na PlayStation 4 oraz Xbox One gra Red Dead Redemption 2. Tym razem mamy do czynienia z prequelem. Historia opowiedziana w Red Dead Redemption 2 osadzona jest w 1899 roku i przedstawia wydarzenia poprzedzające wątek główny z pierwszego RDR. Głównym bohaterem jest Arthur Morgan, członek gangu, do którego należy również Marston, protagonista poprzedniego RDR.

Fabuła RDR 2 jest rozbudowana, a decyzje bohatera wpływają na przebieg wydarzeń i zachowanie napotkanych na szlaku postaci. Powraca więc system wyborów moralnych, które wpływają na reputację Morgana.

Poza klasycznymi elementami rozgrywki takimi jak walka z wykorzystaniem broni palnej lub broni białej twórcy wprowadzili do Red Dead Redemption 2 również kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest relacja bohatera z koniem – im większym zaufaniem darzy go zwierzę, tym więcej korzyści dla gracza. Zaufanie wierzchowca zdobywa się stopniowo, dbając o jego potrzeby (np. karmiąc lub wykonując zabiegi pielęgnacyjne). W ten sposób zwiększamy poziom więzi, a wytrzymałość, stamina i zdrowie rumaka rosną.

Red Dead Redemption 2 pozwala też na opcjonalne polowanie, a także udział w napadach na bank, pojedynkach czy poszukiwaniach skarbów. Poza tym w zależności od reputacji i pory dnia gracza będą spotykać również zdarzenia losowe.

RDR 2 udostępnia rozgrywkę dla jednego gracza, ale producenci zapowiedzieli też na 2019 rok oficjalny moduł gry sieciowej Red Dead Online.

d2ko81b
Red Dead Redemption
Wydawca

Rockstar Games

Dystrybutor

Cenega Poland

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Tryby gry

singleplayer, multiplayer

Platformy

PlayStatation / Xbox

Oficjalna strona www

http://www.rockstargames.com/reddeadredemption/

d2ko81b
d2ko81b
d2ko81b
Więcej tematów
d2ko81b