Trwa ładowanie...
d2rcf6s
d2rcf6s

Grand Theft Auto V

Najnowsze informacje
Grand Theft Auto V to kontynuacja kultowej gry od Rockstar Games, w której pokierujemy trzema przestępcami o całkowicie różnych osobowościach, połączonych chęcią szybkiego wzbogacenia się wikimedia Commons

Grand Theft Auto V to kolejna część kultowej serii studia Rockstar Games (znanego wszystkim graczom z takich produkcji, jak: Max Payne, Max Payne 2, Max Payne 3, Red Dead Redemption, Manhunt, Manhunt 2). Akcja gry toczy się w otwartym świecie, na terenie ogromnej metropolii Los Santo (wzorowanym na Los Angeles), jak i na terenach podmiejskich. Piąta kontynuacja GTA posiada rozbudowaną fabułę oraz trzech bohaterów, którymi pokierujemy. Gra również została ulepszona pod względem graficznym, co widać na pierwszy rzut oka, chociażby obserwując tętniące życiem Los Santos. Ponadto, do rozgrywki w GTA dodano multum nowych możliwości.

Grand Theft Auto V – fabuła gry

Historia w Grand Theft Auto V zaczyna się w olbrzymim mieście Los Santos, gdzie gangsterski triumwirat, złożony z całkiem różnych od siebie bohaterów, prowadzi ryzykowne życie. Są to: Michael, ponad czterdziestoletni były złodziej (napadał na banki i jubilerów), objęty programem ochrony świadków, posiadający żonę i dzieci. Emerytowany rabuś prowadził, do czasu, sielankowy tryb życia, dopóki nie przyłapał żony na zdradzie.

Uniesiony gniewem, Michael demoluje willę amanta, lecz, jak się okazuje, rezydencja nie jest właśnością kochanka, ale należy ona do pewnego barona narkotykowego. Mężczyzna zobowiązany jest do pokrycia ogromnych szkód, których dokonał. Nie mając wyjścia, Michael wraca na dawną drogę kryminalisty i napada na sklep z biżuterią.

Poczyniony rozbój przyciąga uwagę dawnego partnera po fachu, Trevora Philipsa – aroganckiego, brutalnego typa spod ciemnej gwiazdy, który namawia Michaela do wznowienia współpracy. Do dwóch starych przyjaciół dołącza czarnoskóry młodzieniec z getta, Franklin, liczący na bardzo szybkie wzbogacenie się.

Grand Theft Auto V – mechanika gry

W Grand Theft Auto V sterujemy każdą z trzech postaci, mogąc przełączać się w każdej chwili (chyba że jesteśmy w trakcie misji fabularnej) na dowolnego bohatera, co powoduje zmianę lokalizacji, w której się znajdowaliśmy i przeniesieniem do innego fragmentu miasta, w miejsce, gdzie akurat przełączona postać się znajduje.

Rozgrywka w GTA V polega na podejmowaniu przeróżnych zleceń, głównie dotyczących rozbojów i napadów. Zanim będziemy gotowi na zrobienie skoku, musimy najpierw wykonać kilka misji, polegających np.: na uzyskaniu niezbędnego ekwipunku czy sprzętu. Kolejnym krokiem jest zaangażowanie doraźnych pomocników, zaplanowanie, w jaki sposób chcemy dokonać skoku, a gdy jesteśmy już całkowicie gotowi, bierzemy się do dzieła.

Deweloperzy zadbali o równie ciekawe misje poboczne i przerywniki fabularne, sprawiające dużą frajdę. Dzięki ich wykonywaniu, dowiadujemy się wielu nowych rzeczy o głównych bohaterach Grand Theft Auto V oraz poznajemy ciekawe historie z nimi związane.

Sceną wszystkich wydarzeń w Grand Theft Auto V, jest miasto Los Santos. Ta wielka metropolia została odwzorowana z około 260 tysięcy zdjęć Los Angeles i okalających je terenów. Oprócz miejskiej aglomeracji, pełnej drapaczy chmur czy współczesnych osiedli, w GTA V zwiedzimy również podmiejskie tereny.

Możemy odbyć wędrówkę w góry, a ze szczytu zlecieć na spadochronie czy paralotni, pójść na molo, a nawet nurkować w oceanie. Do przeróżnych lokacji dostajemy się za pomocą niezwykle szerokiej gamy pojazdów, np.: samochody różnych kategorii: terenowe, osobowe, wyścigowe. A gdy znudzi nam się wędrowanie lub prowadzenie samochodu, możemy zawsze siąść za sterami helikoptera, udać się na przejażdżkę rowerową, czy też pokierować batyskafem, etc.

W Grand Theft Auto V zarabiamy pieniądze, poprzez wykonywania zadań. Środki finansowe przeznaczamy na zakup ubrań i broni. Gdy już się dostatecznie dorobimy, możemy zakupić piękną nieruchomość albo sprezentować sobie luksusowy czy sportowy samochód.

Rozgrywkę w GTA V umilają liczne minigierki, pozwalające nam zagrać np.: w kręgle, tenisa czy golfa. Oprócz tego, gra pozwala nam uprawiać jogę, hakować komputery oraz wiele innych przyjemności.

Grand Theft Auto V – tryby gry

W obrębie świata Grand Theft Auto V istnieją dwa osobne tryby – single player i multi player. W grze przeznaczonej dla pojedynczego gracza, uczestniczymy w warstwie fabularnej, stworzonej przez studio Rockstar, szukamy znajdek i sekretów ukrytych na terenie całego Los Santos, angażujemy się w zadania poboczne, etc.

Natomiast osobnymi prawami rządzi się tryb multiplayer, czyli Grand Theft Auto Online, który nie posiada fabularnej historii i nie ma w nim trójki głównych bohaterów. Rozgrywka w GTA Online charakteryzuje się w pełni swobodnym poruszaniem się w całkowicie otwartym świecie.

W ten sposób, z podstawy Grand Theft Auto V, możemy wyłuskać jeszcze więcej frajdy: zostając bossem mafii, szefem gangu motocyklowego, napadając na banki wraz z grupą przyjaciół czy wziąć udział w wyścigu motorowym, dosiadając maszyn rodem z Trona.

Grand Theft Auto V
Wydawca

Rockstar Games

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

powyżej 18 roku życia

Data premiery (Świat)

14.04.2015

Data premiery (Polska)

14.04.2015

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC, PS3, PS4, X360, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Grand Theft Auto V:

  • Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD Phenom 9850 2.5 GHz,
  • 4 GB RAM,
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4870 lub lepsza,
  • 65 GB HDD.
Oficjalna strona www

http://www.rockstargames.com/V/

d2rcf6s
d2rcf6s
d2rcf6s
Więcej tematów
d2rcf6s