ycipk-398zje
ycipk-398zje

Overwatch - Najnowsze informacje

Overwatch to gra FPS stworzona przez Blizzard Entertainment, flickr.com
Podziel się

Zespół Blizzard Entertainment, tworząc Overwatch postawił na wieloosobową zabawę. Gra należy do gatunku strzelanek pierwszoosobowych (FPS), a pojedynki bohaterów odbywają się między dwoma drużynami graczy. Każdy z zawodników odznacza się osobnymi umiejętnościami i odrębnym wyposażeniem, dzięki czemu Overwatch szybko się nie znudzi.

ycipk-398zje

Overwatch - twórcy

Twórców Overwatcha - grupy Blizzard Entertainment nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma istnieje od 1991 roku i ma już na swoim koncie takie kasowe produkcje, jak choćby World of Warcraft, StarCraft czy Diablo. Overwatch to ich debiut w gatunku strzelanek pierwszoosobowych, ale tytuł od razu został ciepło przyjęty przez środowisko graczy.

Overwatch - fabuła

Overwatch to w świecie gry organizacja strzegąca ładu i pokoju w futurystycznym świecie. Rzeczywistość w grze nękana jest jednak rozmaitymi konfliktami i pogrąża się w chaosie. Członkowie overwatch są kompletnie podzieleni i niezdolni do współpracy, a ludzkość potrzebuje przecież bohaterów. To na barki graczy spada w Overwatch powinność wypełniania obowiązków straży.

Overwatch zasadza się co prawda na trybie rozgrywki wieloosobowej, ale oferuje rozbudowaną warstwę fabularną. Historię świata w Overwatch poznajemy dzięki krótkim filmom przerywającym rozgrywkę oraz dodatkowym materiałom, jakie producent udostępnia graczom.

ycipk-398zje

Overwatch - mechanika

W Overwatch na PC-ty rozgrywka sprowadza się do dynamicznych walk dwóch drużyn, z których każda składa się z sześciu graczy. W pojedynkę bardzo trudno osiągnąć jakikolwiek sukces w Overwatch.

Dla przykładu jedna z misji w Overwatch polega na tym, że drużyna próbuje dostarczyć ładunek wybuchowy w określone miejsce, a inny zespół jej w tym przeszkadza. W trybie Point Control jeden zespół atakuje punkty kontrolne, a drugi próbuje je ochraniać do końca rozgrywki. W pojedynkę wykonanie takich misji byłoby w Overwatch raczej niemożliwe.

Overwatch - postaci

Grę w Overwatch rozpoczynamy od wyboru bohatera. Różnorodność zawodników jest bardzo duża, a każdy z dostępnych herosów to zupełnie odrębna postać o indywidualnych cechach i umiejętnościach. W trakcie rozgrywki możemy oczywiście zmieniać postać, którą kierujemy w Overwatch, a okazję do tego stwarza każdy przegrany pojedynek.

ycipk-398zje
Overwatch - Informacje podstawowe
Wydawca

Activision Blizzard

Kategoria wiekowa

16

Data premiery (Świat)

24.05.2016

Data premiery (Polska)

24.05.2016

Tryby gry

multiplayer

Platformy

PC, PS4, XONE

Wymagania sprzętowe PC
ycipk-398zje

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Overwatch:

  • Intel Core i5 3.2 GHz/AMD Phenom II X3 2.8 GHz,
  • 6 GB RAM,
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7950 lub lepsza,
  • 5 GB HDD,
  • Windows Vista/7/8/10 64-bit
Oficjalna strona www

http://eu.battle.net/overwatch/en/

ycipk-398zje
ycipk-398zje