Trwa ładowanie...
d1wz9me

Overwatch

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Zespół Blizzard Entertainment, tworząc Overwatch postawił na wieloosobową zabawę. Gra należy do gatunku strzelanek pierwszoosobowych (FPS), a pojedynki bohaterów odbywają się między dwoma drużynami graczy. Każdy z zawodników odznacza się osobnymi umiejętnościami i odrębnym wyposażeniem, dzięki czemu Overwatch szybko się nie znudzi.

Overwatch - twórcy

Twórców Overwatcha - grupy Blizzard Entertainment nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma istnieje od 1991 roku i ma już na swoim koncie takie kasowe produkcje, jak choćby World of Warcraft, StarCraft czy Diablo. Overwatch to ich debiut w gatunku strzelanek pierwszoosobowych, ale tytuł od razu został ciepło przyjęty przez środowisko graczy.

Overwatch - fabuła

Overwatch to w świecie gry organizacja strzegąca ładu i pokoju w futurystycznym świecie. Rzeczywistość w grze nękana jest jednak rozmaitymi konfliktami i pogrąża się w chaosie. Członkowie overwatch są kompletnie podzieleni i niezdolni do współpracy, a ludzkość potrzebuje przecież bohaterów. To na barki graczy spada w Overwatch powinność wypełniania obowiązków straży.

Overwatch zasadza się co prawda na trybie rozgrywki wieloosobowej, ale oferuje rozbudowaną warstwę fabularną. Historię świata w Overwatch poznajemy dzięki krótkim filmom przerywającym rozgrywkę oraz dodatkowym materiałom, jakie producent udostępnia graczom.

Overwatch - mechanika

W Overwatch na PC-ty rozgrywka sprowadza się do dynamicznych walk dwóch drużyn, z których każda składa się z sześciu graczy. W pojedynkę bardzo trudno osiągnąć jakikolwiek sukces w Overwatch.

Dla przykładu jedna z misji w Overwatch polega na tym, że drużyna próbuje dostarczyć ładunek wybuchowy w określone miejsce, a inny zespół jej w tym przeszkadza. W trybie Point Control jeden zespół atakuje punkty kontrolne, a drugi próbuje je ochraniać do końca rozgrywki. W pojedynkę wykonanie takich misji byłoby w Overwatch raczej niemożliwe.

Overwatch - postaci

Grę w Overwatch rozpoczynamy od wyboru bohatera. Różnorodność zawodników jest bardzo duża, a każdy z dostępnych herosów to zupełnie odrębna postać o indywidualnych cechach i umiejętnościach. W trakcie rozgrywki możemy oczywiście zmieniać postać, którą kierujemy w Overwatch, a okazję do tego stwarza każdy przegrany pojedynek.

d1wz9me
Overwatch
Wydawca

Activision Blizzard

Kategoria wiekowa

16

Data premiery (Świat)

24.05.2016

Data premiery (Polska)

24.05.2016

Tryby gry

multiplayer

Platformy

PC, PS4, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Overwatch:

  • Intel Core i5 3.2 GHz/AMD Phenom II X3 2.8 GHz,
  • 6 GB RAM,
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7950 lub lepsza,
  • 5 GB HDD,
  • Windows Vista/7/8/10 64-bit
Oficjalna strona www

http://eu.battle.net/overwatch/en/

d1wz9me
d1wz9me
d1wz9me
Więcej tematów
d1wz9me