Trwa ładowanie...
d9cjqx4

World of Warcraft: Legion

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

World of Warcraft: Legion to już szósty dodatek do gry World of Warcraft – najbardziej popularnej gry MMORPG na świecie, stworzonej przez Blizzard Entertainment. Legion przedstawia historię najazdu demonów Płonącego Legionu na krainę Azeroth. World of Warcraft wzbogaci się o nowy kontynent – Zniszczone Wyspy, nową klasę postaci – Łowca Demonów oraz nowe artefakty. Gracz również uzyska możliwość zarządzania zakonami, a limit poziomu doświadczenia został podwyższony do 110 poziomu.

World of Warcraft: Legion - fabuła

World of Warcraft: Legion jest płynną kontynuacją poprzedniego dodatku - Warlords of Draenor. Gul'dan, szaman z rasy orków, uciekł z Draenoru i zmierza ku zapomnianym lądom należących do kontynentu Azeroth, a są to Zniszczone Wyspy (Niegdyś swoją siedzibę miała tam rasa nocnych elfów, a same Zniszczone Wyspy mogliśmy eksplorować w grze Warcraft III: The Frozen Throne).

Zbiegły szaman osiedlił się w Grobowcu Sargerasa i, otwierając ukryty tam portal, sprowadza na świat legiony potępionych. Azeroth zalewa inwazja demonów, a mieszkańcy rozległej krainy nie są w stanie odeprzeć piekielnego zagrożenia. Dlatego do boju z Płonącym Legionem wyruszają śmiałkowie kierowani przez graczy. Bohaterowie World of Warcraft: Legion trafiają na Zniszczone Wyspy, aby pokrzyżować plany Gul'dana oraz inwazję demonów, zanim nie zwieńczą swojego zwycięstwa, poprzez przywołanie Mrocznego Tytana.

World of Warcraft: Legion - mechanika gry

Herosi próbują przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę, tworząc zakony zrzeszające czempionów o tej samej klasie postaci, jaką posiada bohater gracza. Każdy grający w World of Warcraft: Legion, otrzyma na własność siedzibę zakonu, w której zajmie się przeróżnymi aspektami funkcjonowania zgromadzenia oraz jego ulepszaniem.

Postaci niezależne w World of Warcraft: Legion, czyli wzmiankowani czempioni, którzy są pod naszą komendą, awansują i stają się co raz lepsi - gdy wysyłamy ich do kolejnych zadań. Zakony funkcjonują w przeróżnych postaciach (klasa postaci ma swoje odbicie w charakterystyce zakonu, do którego należy), a ich siedziby rozrzucone są po całym kontynencie Azeroth.

Fani serii Word of Warcraft mogą rozwijać się dalej, gdyż zwiększono poziom maksymalnego doświadczenia do 110 poziomu. Będziemy mogli również pokierować Łowcą demonów, który specjalizuje się w walce wręcz, używając umiejętności Vengeance (dla tzw. tanków) albo Havoc (dla tzw DPS-ów), dodatkowo podpierając się demonicznymi mocami.

Następną niespodzianką w Legionie są potężne artefakty (przygotowano ich 36). Aby otrzymać ten wyjątkowy przedmiot, musimy wykonać serię zadań oraz podjąć się niebezpiecznych wypraw. Gdy już zdobędziemy artefakt, będzie on stawał się coraz potężniejszy, adekwatnie do wzrostu poziomu naszego doświadczenia. Ponadto, artefakty w World of Warcraft: Legion można ubierać w różne skórki i kolory, tak aby dopasować go do naszego gustu jak i do wyglądu postaci.

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki PvP, Blizzard skorzystał z rozwiązań, podsuniętych przez takie sieciowe strzelaniny, jak seria Call of Duty. W Legionie pojawiły się więc rangi, które gracz może zdobyć odnosząc zwycięstwa na arenach i polach bitwy. Podczas osiągania następnych stopni (jest ich 50) bohater zostaje nagradzany specjalnymi atutami.

Oczywiście Word of Warcraft: Legion oferuje nam nowe podziemia do eksploracji czy przygodne misje i rajdy, między innymi są to: gonitwa za Cenariusem w wypaczonym Szmaragdowym Śnie, Poszukiwania Illidana w starożytnej ciemnicy dla demonów, przybycie do dawnej siedziby złego smoka Deathwinga oraz finalna potyczka z Gul'danem w pałacowych wnętrzach prastarego miasta Suramar.

World of Warcraft: Legion - oprawa wizualna

Oprawa wizualna w Legionie jest kontynuacją zmian, jakie Blizzard postanowił wdrożyć wraz z poprzednim dodatkiem Warlord of Draenor. Nowe elementy świata przedstawionego w grze World of Warcraft: Legion, jak i następna porcja starych, przedstawiają o wiele wyższy poziom graficzny niż WoW (podstawa wydana została w 2004 r.). Dzięki temu, Legion może spokojnie konkurować z podobnymi produkcjami z 2016 roku.

d9cjqx4
World of Warcraft: Legion
Wydawca

Blizzard Entertainment

Dystrybutor

CDP

Kategoria wiekowa

powyżej 12 roku życia

Data premiery (Świat)

30.08.2016

Data premiery (Polska)

30.08.2016

Tryby gry

online multi player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne: Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz/AMD Phenom II X3 720 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 440/Radeon HD 5670 lub lepsza, 45 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10.

Oficjalna strona www

http://eu.battle.net/wow/en/legion/

d9cjqx4
d9cjqx4
d9cjqx4
Więcej tematów
d9cjqx4