Trwa ładowanie...
d2srraz

StarCraft II: Legacy of the Void

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

StarCraft II: Legacy of the Void – to gra należąca do gatunku strategii czasu rzeczywistego. Posiada elementy gry zręcznościowej, umieszczona jest w realiach sci-fi.

StarCraft II: Legacy of the Void – ogólne informacje

StarCraft II: Legacy of the Void to gra wyprodukowana przez studio Blizzard Entertainment. To trzecia część trylogii StarCraft II. Pierwsza to Wings of Liberty (2010), druga Heart of the Swarm (2013). Gra może być obsługiwana przez Mac OS X i Microsoft Windows. Grę wydano 10 listopada 2015 roku.

StarCraft II: Legacy of the Void – fabuła gry

Akcja gry StarCraft II: Legacy of the Void jest kontynuacją wydarzeń z drugiej części (StarCraft II: Heart of the Swarm). W każdej części gracz wciela się w jedną z tradycyjnych frakcji: Terranów, Zergamów lub Protossanów. Zadaniem użytkownika jest doprowadzenie wybranej rasy do zwycięstwa. Aby tego dokonać, musi zbierać surowce, rozbudować bazę, rozwijać możliwości technologiczne i pokonać wroga. Kolejne misje odsłaniają graczom historię konfliktu i tajemnice danej cywilizacji.

W części Legacy of the Void użytkownik poznaje przeszłość Protossanów w ich przygodach opartych głównie na wątkach dyplomatycznych. Rasa ta charakteryzuje się niebywałymi zdolnościami psionicznymi i zaawansowaną technologią. Głównym bohaterem jest Hierarcha Artanis. Najczęstszym zadaniem gracza jest rozwiązanie wewnętrznych konfliktów i odnalezienie kompromisu między zwaśnionymi kastami.

Protossani muszą połączyć siły, aby pokonać Amona, który zagraża wszechświatowi. Protossi stale ulepszają swoją armię, dlatego gracz ma do wyboru różne typy znanych jednostek. I tak Stalkery mogą się teleportować, ale też znikać, Zealoci cechują się dodatkowym potężnym atakiem. Gracz ma do dyspozycji 20 misji do przebycia. Ta część serii StarCraft II wprowadziła nowe jednostki i zmiany w trybie wieloosobowym.

StarCraft II: Legacy of the Void – tryby gry

W kampanii jednoosobowej StarCraft II: Legacy of the Void gracz ma do dyspozycji 22 misje, 19 z nich przedstawia historię protossów, a trzy pozostałe skupiają się na wszystkich rasach. Grę poprzedza prolog. Główny bohater gry StarCraft II: Legacy of the Void, Artanis, podróżuje na pokładzie statku Włócznia Aduna. Jest on zarazem skarbcem wiedzy jak i bazą wypadową dla wojowników, jest on także dobrze uzbrojony, może postawić pylon wraz z 4 jednostkami czy salwę z nieba zadającą ogromne obrażenia.

Dodatkowym atutem jest możliwość współpracowania głównego bohatera ze specjalistą od uzbrojenia czy protoską od ochrony i przekazywania historii przyszłym pokoleniom.

Celem kampanii jednoosobowej Legacy of the Void jest zjednoczenie zwaśnionych plemion protossów, tak aby utworzyli sprawną siłę chroniącą rasę przed zagrożeniami. Dodatkowo ta wersja gry oferuje możliwość wyboru ulepszeń dla jednostek pomiędzy czterema kastami protossów. Gracz może także wybierać kolejność planet, które chce odwiedzić, jednak przed zakończeniem danej misji musi osiągnąć cele bonusowe.

Gra StarCraft II: Legacy of the Void zawiera więcej misji jednoosobowych oraz ponad trzydzieści przerywników w czasie rzeczywistym. Ponadto, posiada epilog przedstawiający losy zergów, terran i protossów.

Kampania wieloosobowa Legacy of the Void posiada sześć nowych jednostek (każda rasa po dwie) oraz nowe mapy do rozgrywek. Dysponuje ona także nowymi trybami kooperacyjnymi, m.in. trybem Archonta wymagającym ściślejszej współpracy w drużynie. Misje do przebycia będą wybierane losowo, a poziom trudności będzie dostosowany do preferencji użytkowników.

Nowością w kampanii wieloosobowej StarCraft II: Legacy of the Void są zautomatyzowane turnieje. Ponadto, wprowadzono tu zmiany w zarządzaniu armią i w elementach mechaniki, aby dodać więcej akcji i sprowokować graczy do prowadzenia ofensywnej gry. Zmniejszono także prędkość gry i dostosowano ją do rzeczywistego czasu.

StarCraft II: Legacy of the Void – grafika, dźwięk

Grafika StarCraft II: Legacy of the Void przypomina tę z dwóch poprzednich części. Warto dodać, że doskonale dobrano muzykę oraz charakterystyczne dialogi jednostek. Ścieżkę dźwiękową skomponowali Jason Hayes, Glenn Stafford, Neal Acree i Mike Patty. Składa się ona z 21 utworów i została nominowana do nagrody Hollywood Music in Media w kategorii Original Score – Video Game.

StarCraft II: Legacy of the Void – nagrody

Gra StarCraft II: Legacy of the Void otrzymała nagrodę Global Game w kategoriach Najlepsza strategia oraz Best PC Exclusive. Została laureatem nagrody The Lazygamer oraz Gamezilla w kategorii Najlepsza strategia.

d2srraz
StarCraft II: Legacy of the Void
Wydawca

Blizzard Entertainment

Dystrybutor

CD Projekt

Kategoria wiekowa

PEGI:16

Data premiery (Świat)

10.11.2015

Data premiery (Polska)

10.11.2015

Tryby gry

jednoosobowa; wieloosobowa

Platformy

Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10; Mac OS X 10.9, 10.10

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania zalecane StarCraft II: Legacy of the Void:

  • Intel Core i5 3.3 GHz/AMD FX-4300 3.8,
  • Windows 7/8/10 64-bit,
  • 4 GB RAM,
  • 30 GB HDD,
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7790 lub lepsza.
Oficjalna strona www

http://eu.battle.net/sc2/pl/

d2srraz
d2srraz
d2srraz
Więcej tematów
d2srraz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj