Trwa ładowanie...
d1miho4

Monster Hunter: World

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Monster Hunter: World to wydany w 2018 roku RPG akcji stanowiący kolejną odsłonę serii Monster Hunter od studia Capcom. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu otwartego świata i polowaniu na niebezpieczne bestie.

Monster Hunter: World – informacje o grze

Monster Hunter: World jest kolejną odsłoną cyklu fabularnych gier akcji o polowaniach na potwory zamieszkujące magiczny świat fantasy. Ta wydana w 2018 rok część serii Monster Hunter dostępna jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych.

Chociaż Monster Hunter: World jest tytułem z gatunku RPG akcji, to wiele elementów odróżnia go od klasycznych przedstawicieli tej kategorii. Chodzi tu głównie o brak wątku fabularnego, który można śledzić bądź wpływać na jego przebieg, jak również o nietypowe podejście do rozwijania postaci (w praktyce gracz ulepsza uzbrojenie).

Jesienią 2019 ma się ukazać pierwszy duży dodatek do gry zatytułowany Monster Hunter World: Iceborne.

Monster Hunter: World – fabuła

Akcja gry Monster Hunter: World przenosi gracza do świata high fantasy, w którym ludzie żyją obok innych rozumnych ras. Gdy odkryty zostaje nowy kontynent, momentalnie zwraca on uwagę poszukiwaczy przygód. Niebezpieczną krainę zamieszkują niebezpieczne monstra, z których muszą ją oczyścić dzielni łowcy potworów.

Monster Hunter: World – rozgrywka

Gracz wciela się w jednego z łowców, który przybywa do nowego świata, by pomóc w polowaniu na zamieszkujące go bestie. Jak na RPG przystało, na początku tworzymy postać. Nie możemy jednak zdefiniować żadnych cech ani parametrów – w Monster Hunter: World zależą one od posiadanych broni oraz ekwipunku. W praktyce oznacza to, że zamiast kolejnych poziomów bohatera ulepszać będziemy właśnie uzbrojenie.

Do walki wykorzystamy bronie należące do kilkunastu różnych typów (np. łuk, młot, miecz), które połączymy z elementami uzbrojenia. Dodatkowe wyposażenie stanowią amulety, mikstury czy składniki wykorzystywane podczas craftingu, który jest istotnym elementem rozgrywki.

Monster Hunter: World to przede wszystkim polowania. Do widowiskowych walk prowadzonych w czasie rzeczywistym trzeba się jednak przygotować. Ważne jest gromadzenie znajdziek, roślin czy rud, a także oprawianie pokonanych stworzeń. Wszystko to pomoże w ulepszaniu ekwipunku i wytwarzania potrzebnych przedmiotów. Trzeba też ostrzyć broń, gdyś tępi się ona w czasie walki.
Dostępne są dwa tryby gry w Monster Hunter: World – singleplayer oraz sieciowy multiplayer opierający się na kooperacji.

Monster Hunter: World – twórcy

Marka Monster Hunter od lat tworzona jest przez japońskie studio Capcom. Niektóre odsłony cyklu ukazywały się w Europie jedynie wybiórczo lub jedynie na wybrane platformy. Przykładem może być Monster Hunter Tri, czyli gra, która miała pierwotnie trafić na PS3, jednak ostatecznie nie doczekała się tego wydania. Capcom wydał ją na konsole Wii w 2009 roku w Japonii i w 2010 roku w Europie. W 2013 roku pojawiła się też edycja na Wii U.

W przypadku Monster Hunter: World twórcy postanowili wytyczyć tą produkcją nowy kierunek całej marki. W zespole pracującym nad grą znaleźli się m.in. Yuya Tokuda, Kaname Fujioka, Ryozo Tsujimoto. Muzykę opracowali Akihiko Narita i Zhenlan Kang.

Firma Capcom wyprodukowała wiele cenionych gier wideo, które nie raz zapoczątkowały kultowe cykle. Nie można tu nie wspomnieć np. serii Street Fighter, Resident Evil (w tym Resident Evil 2 Remake, Dead Rising czy Devil May Cry).

Gry z serii Monster Hunter

 • Monster Hunter (2004). Pierwsza gra z cyklu Monster Hunter została wydana przez Capcom na PlayStation 2. Gracz wykonuje kilka rodzajów zadań, takich jak pokonywanie potworów, chwytanie ich, a także zbieranie pożywienia. Rozgrywkę opracowano z myślą o trybie multiplayer, ale możliwa była też zabawa offline dla jednego gracza. Producenci wydali też grę w wersji na PS Portable – na europejskim rynku otrzymała tytuł Monster Hunter Freedom.
 • Monster Hunter 2 (2006). Druga część serii została wydana na PS 2 jedynie na rynku japońskim. W Europie i Ameryce Północnej ukazała się w 2007 roku jedynie wersja na PS Portable – Monster Hunter Freedom 2. Pod względem rozgrywki "dwójka" nie różniła się znacznie od poprzedniczki. Pojawili się w niej nowi przeciwnicy, lokacje, a także uzbrojenie i przedmioty.
 • Monster Hunter Tri (2009). Trzecia pełnoprawna odsłona Monster Huntera trafiła do właścicieli konsoli Wii, a w 2013 roku pojawiła się też edycja dla Wii U – Monster Hunter 3 Ultimate. Tym razem zadaniem protagonisty, zabójcy potworów, jest obrona rybackiej wioski przed agresywnymi stworzeniami zamieszkującymi okoliczną wyspę. Świat gry rozszerzono, a walki odbywają się tu również pod wodą. Rozbudowano też inne elementy rozgrywki, wprowadzono nowe bestie i możliwości ulepszania broni.
 • Monster Hunter 4 (2013). Gra wydana na konsole Nintendo 3DS w Japonii. Do Ameryki i Europy trafiła w 2015 roku jako Monster Hunter 4 Ultimate. Twórcy zdecydowali się na rozwinięcie zdolności protagonisty, zwiększając jego mobilność podczas walk. Gracz może więc wspinać się, skakać i atakować z wysokości. Nie pojawiają się tu lokacje podwodne. Zauważalne jest też, że większy nacisk położono tu na elementy fabularne.
 • Monster Hunter: World (2018).

Spin-offy serii Monster Hunter

 • Monster Hunter Frontier Online. Pierwszy spin-off serii wydany w Japonii jako gra MMORPG w 2007 roku na komputery osobiste; w 2013 roku ukazała się również wersja na konsole Xbox 360.
 • Monster Hunter Diary Poka Poka Airou Village. Japoński spin-off na PS Portable z 2010 roku odchodzący od klasycznego wyglądu serii i wykorzystujący szatę graficzną w kreskówkowej stylistyce. Rozgrywka w tej części Monster Huntera polega na wydawaniu poleceń przypominającym koty stworzeniom znanym z głównej serii.
 • Monster Hunter Dynamic Hunting. Bijatyka wydana w 2011 roku na urządzenia z systemem iOS. Gra obejmowała dwa tryby rozgrywki - dla jednego gracza oraz multiplayer.
 • Monster Hunter: Frontier G. Kolejny MMORPG w świecie Monster Hunter początkowo miał być dużą aktualizacją do Frontier Online. Ostatecznie tytuł wydano w Japonii jako oddzielną grę na kilka różnych platform: PC, Xbox 360, PS3, Wii U oraz PS Vita. Wykonawczynią przewodniego motywu muzycznego z gry jest Maaya Sakamoto, znana japońska piosenkarka.
 • Monster Hunter Online. Trzeci już MMORPG o łowcach potworów powstał przy współpracy studia Capcom i Tencent. Twórcy wykorzystali silnik graficzny CryEngine 3 i udostępnili produkcję graczom w 2013 roku. Docelowo przeznaczona była na rynek chiński, ale w 2016 pojawił się patch z angielskim tłumaczeniem.
 • Monster Hunter Explore. Gra mobilna na systemy Android oraz iOS. Jej premiera odbyła się w 2015 roku. Początkowo tytuł produkcji miał brzmieć Monster Hunter Smart.
 • Monster Hunter Generations. Ten wydany w Europie w 2016 roku RPG akcji trafił na konsole Nintendo 3DS. W 2018 roku udostępniono grę również na Nintendo Switch jako Generations Ultimate. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy i krytyków. Podczas gali Game Awards 2016 znajdowała się na liście nominowanych do głównej nagrody w kategorii Best Mobile/Handheld Game.
 • Monster Hunter Stories. Spin-off z 2016 roku na konsole Nintendo 3DS, w Europie ukazał się w 2017 r. Gra kładzie większy nacisk na elementy RPG niż akcję, a walka rogrywa się w systemie turowym.
d1miho4
Monster Hunter: World
Wydawca

Capcom

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI 16

Tryby gry

singleplayer, multiplayer

Platformy

PC, PlayStation, Xbox

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Monster Hunter: World

 • system: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit)
 • DirectX: Wersja 11
 • procesor: Intel Core i5-4460, 3,20 GHz lub AMD FX-6300
 • pamięć: 8 GB RAM
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 kub AMD Radeon R7 260x (2 GB pamięci RAM)
 • wolne miejsce na dysku: 30 GB
Oficjalna strona www

http://www.monsterhunterworld.com/

d1miho4
d1miho4
d1miho4
Więcej tematów
d1miho4