Trwa ładowanie...
dqgls6i
dqgls6i

Resident Evil 2 Remake

Najnowsze informacje
Resident Evil 2 Remake to gra z 2019 roku dostępna na PC, PS4 i Xbox One Materiały prasowe

"Resident Evil 2" (2019) to remake klasycznego survival horroru z 1998 roku. Nowa produkcja nie ma nic wspólnego z remasterem, ponieważ implementuje zmiany zarówno w obrębie grafiki, jak i mechaniki rozgrywki. "Resident Evil 2 Remake" jest więc grą działającą na własnych warunkach, ale pozostaje przy tym wierny oryginałowi.

Resident Evil 2 – oryginał

Resident Evil 2 Remake to gra, która powstała na bazie oryginalnego "Resident Evil 2" z 1998 roku. Pierwowzór uznawany jest za jedną z najlepszych gier z gatunku survival horroru, stał się tytułem wręcz kultowym. Trafił na rynek jako druga część serii zapoczątkowanej przez "Resident Evil" (1996).

Za powstanie "Resident Evil 2" (1998) odpowiedzialny był zespół z japońskiego studia Capcom, reżyserią zajął się Hideki Kamiya, a za produkcję odpowiadał Shinji Mikami. W 1998 roku gra trafiła na konsole PlayStation i Game.com, a później dotarła również na platformy Nintendo 64, Dreamcast i GameCube.

Resident Evil 2 Remake – informacje o grze

Gra "Resident Evil 2 Remake" pozostaje wierna oryginałowi – to TPS osadzony w lokalizacji opanowanej przez zombie, których transformację wywołała broń biologiczna.

"Resident Evil 2" (2019) nie jest zwykłym remakiem, ale grą stworzoną od podstaw z wykorzystaniem nowoczesnych zdobyczy technologicznych. Deweloperzy stworzyli produkt, który przenosi oryginał na nowe platformy dzięki silnikowi użytemu również w "Resident Evil 7: Biohazard". Odświeżona została nie tylko grafika, ale też część elementów rozgrywki. Twórcy pozostawili jednak mechanikę rozgrywki bez większych zmian, dzięki czemu fani oryginału mogą cieszyć się znajomymi, ale usprawnionymi elementami oryginalnego "Resident Evil 2".

Deweloperem i producentem gry "Resident Evil 2 Remake" pozostało studio Capcom. Produkcja trafiła na PC, PlayStation 4 i Xbox One dnia 25 stycznia 2019 roku.

Resident Evil 2 Remake – fabuła

Akcja "Resident Evil 2" rozgrywa się w mieście Raccoon City, do którego niezależnie przybywają Claire Redfield i Leon S. Kennedy. Dwójka protagonistów wpada na siebie podczas ataku zombie, później jednak ich drogi się rozdzielają. Podczas gdy Claire wyrusza na poszukiwania brata Chrisa, który stacjonuje w mieście, Leon dociera na posterunek policji, gdzie miał rozpocząć pracę jako policjant.

Resident Evil 2 Remake – rozgrywka

"Resident Evil 2" to gra akcji dla jednego gracza, która – podobnie jak oryginał – oferuje dwa scenariusze. Można śledzić fabułę z perspektywy Claire lub Leona, a zmiana punktu widzenia wpływa też na odbiór rozgrywki. Poznanie całej historii "Resident Evil 2" wymaga ukończenia obu ścieżek fabularnych.

Charakterystyczne elementy rozgrywki to m.in. ograniczona amunicja, bezpieczne lokacje umożliwiające zapis rozgrywki (safe roomy) czy wielokrotna eksploracja pomieszczeń. Gracze muszą rozważnie dysponować zawartością magazynka i zasobami przywracającymi zdrowie, a w razie potrzeby salwować się ucieczką. W celu uzyskania potężniejszego uzbrojenia czy przedmiotów fabularnych konieczne jest powracanie do wcześniej odwiedzonych lokacji np. po zdobyciu klucza lub kombinacji do sejfu. W "Resident Evil 2 Remake" trzeba liczyć się z ograniczoną przestrzenią na przedmioty.

Seria Resident Evil

Gry należące do cyklu Resident Evil od lat cieszą się uznaniem graczy, zgarniając dobre recenzje i uzyskujące wysokie wyniki sprzedaży. Seria była też inspiracją dla innych wytworów popkultury, w tym komiksów, książek czy filmów takich jak Resident Evil (2002), Resident Evil 2 - Apokalipsa (2004) czy Resident Evil: Ostatni rozdział (2016).

Do serii głównej Resident Evil zaliczają się gry:

 • Resident Evil (1996) – pierwsza gra z serii Resident Evil; wielu uważa, że właśnie ta produkcja zdefiniowała gatunek survival horroru;
 • Resident Evil 2 (1998);
 • Resident Evil 3: Nemesis (1999);
 • Resident Evil Code: Veronica (2000);
 • Resident Evil (2002) – remake oryginału z 1996 roku, który trafiła na kolejne generacji sprzętu;
 • Resident Evil Zero (2002) – exclusive przeznaczony na konsolę GameCube, który trafił też na konsole Wii;
 • Resident Evil 4 (2005);
 • Resident Evil 5 (2009);
 • Resident Evil 6 (2012);
 • Resident Evil HD Remaster (2015) – odświeżona wersja pierwszego "Resident Evil" stworzona na podstawie wersji z 2002 roku;
 • Resident Evil Zero HD Remaster (2016) – odświeżona wersja Resident Evil Zero;
 • Resident Evil 7: Biohazard (2017) – kolejna część serii wydana na PC i konsole ósmej generacji (PS4, XONE);
 • Resident Evil 2 (2019), popularnie określana jako Resident Evil 2 Remake – odświeżona wersja Resident Evil 2 z 1998 roku.
Resident Evil 2 Remake
Wydawca

Capcom

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

25.01.2019

Data premiery (Polska)

25.01.2019

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS4, Xbox One

Oficjalna strona www

http://www.residentevil2.com

dqgls6i
dqgls6i
dqgls6i
Więcej tematów
dqgls6i