Trwa ładowanie...
d2q9k0r

Minecraft: Story Mode

Najnowsze informacje
Minecraft: Story Mode flickr.com

Minecraft: Story Mode to kolejna produkcja od amerykańskich twórców Telltale Games. Story Mode powstał przy współpracy z firmą Mojang AB.* Akcja Minecraft: Story Mode* osadzona jest w legendarnym universum Minecrafta zbudowanym z sześciennych bloków. Tym razem zadaniem gracza jest odnalezienie Zakonu Kamienia. Bractwo jest jedyną szansą na ocalenie świata od zagłady, dlatego Jesse wyrusza w pełną przygód podróż, żeby odnaleźć wybawicieli.

Minecraft: Story Mode - twórcy

Twórcy Minecraft: Story Mode mają na swoim koncie już takie produkcje, jak np. Game of Thrones, The Walking Dead czy Tales from Borderlands. Telltale Game we współpracy ze szwedzkim studiem Mojang AB, czyli twórcami Minecrafta, przygotowało kolejny dodatek do kultowej serii. Akcja osadzona jest w tym samym universum gry cieszącym się sympatią milionów fanów na całym świecie.

Minecraft: Story Mode dostępny jest w wersji na wszystkie liczące się platformy, w tym konsole, PC-ty, a także androida i system IOS. Gra została oczywiście dostosowana do wymagań każdej z tych platform, ale zasadniczo nie różni się ani misjami, ani fabułą w wersji na PC-ty i konsole.

Minecraft: Story Mode - fabuła

Co ciekawe sam Minecraft nie ma własnej fabuły, ale postaci z gry: Steve, Herobrine albo Enderman są znane każdemu miłośnikowi tej serii. Minecraft: Story Mode nie wprowadza żadnych wyjaśnień na temat universum gry albo jej postaci, ale tworzy nową, zupełnie odrębną fabułę.

Świat gry w Minecraft: Story Mode znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie, a jedynym sposobem na uniknięcie katastrofy jest pomoc legendarnego bractwa - Zakonu Kamienia. Bohater Minecraft: Story Mode - Jesse wraz ze swoimi towarzyszami wyrusza więc w podróż mającą na celu odnalezienie wybawicieli i uratowania świata przed zagładą.

Minecraft: Story Mode - mechanika gry

Minecraft: Story Mode to typowa przygodówka złożona z misji o odcinkowym charakterze. W trakcie rozgrywki w Minecraft: Story Mode trzeba będzie podjąć szereg niełatwych decyzji, wiedząc, że każda z nich ma swoje konsekwencje dla rozwoju fabuły.

Mechanika Minecraft: Story Mode odbiega więc znacznie od tego, co znają fani serii z poprzednich odsłon, ale twórcy gry postanowili zrobić ukłon w ich stronę, dodając pewne elementy upodabniające rozgrywkę do tej z klasycznego Minecrafta. Gracze mogą np. dostosowywać indywidualne cechy kontrolowanego bohatera. W Minecraft: Story Mode wybieramy spomiędzy sześciu predefiniowanych postaci, które różnią się od siebie wyglądem, karnacją, płcią.

W Minecraft: Story Mode mamy też możliwość skorzystania z modułu rzemiosła znanego z podstawowej wersji gry. Nie jest on co prawda tak rozbudowany, ale okazuje się niezbędny do ukończenia misji.

Minecraft: Story Mode - dodatkowe informacje

Grafika w Minecraft: Story Mode jest bardzo charakterystyczna i z całą pewnością odbiega od standardów, jakie znamy z kreskówkowych produkcji studia Telltame Games. Bez prostokątnych bloków i wokselowej grafiki nie byłoby jednak Minecrafta. To właśnie ta szta graficzna zaskarbiła sobie rzeszę fanów na całym świecie.

Z całą pewnością warto też zwrócić uwagę na udźwiękowienie gry. Głosów postaciom z Minecraft: Story Mode użyczyli znani aktorzy, np.: Patton Oswalt (którego słyszeliśmy również w "Ratatuj"), Ashley Johnson (która użyczyła głosu również do gry Tales from the Borderlands), Dave Fennoy (dubbingujący Batman: Arkham Knight), a także Scott Porter, Billy West i wielu innych.

Minecraft: Story Mode
Wydawca

Telltale Games

Kategoria wiekowa

12

Data premiery (Świat)

13.10.2015

Data premiery (Polska)

30.10.2015

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS3, PS4, XONE, X360, WiiU, AND, IOS, PSV, Switch

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe dla gry Minecraft: Story Mode:

  • Intel Core 2 Duo 2 GHz,
  • 3 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza,
  • 3 GB HDD,
  • Windows XP(SP3)
Oficjalna strona www

https://telltale.com/series/minecraft-story-mode/

d2q9k0r
d2q9k0r
d2q9k0r
Więcej tematów
d2q9k0r