Trwa ładowanie...
d1wz9me

League of Legends

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Riot Games

League of Legends to popularna gra sieciowa z gatunku MOBA, powszechnie znana też jako LoL. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie fantasy. Gracze biorą udział w profesjonalnych turniejach, a od 2013 roku w USA LoL został uznany za e-sport.

League of Legends – informacje o grze

League of Legends (LoL) jest grą inspirowaną popularną modyfikacją Defense of the Ancients (DotA) do gry Warcraft III: The Frozen Throne. Producentem League of Legends jest studio Riot Games, które stało się rozpoznawalne właśnie dzięki temu tytułowi.

LoL należy do gatunku MOBA, czyli kategorii łączącej strategię czasu rzeczywistego i rozgrywkę online odbywającą się na arenie. Rozgrywka opiera się o model freemium, a więc poza darmową zabawą po dokonaniu płatności dostępne stają się dodatkowe, zaawansowane funkcje.

Podczas ceremonii Golden Joystick Award gra League of Legends zdobyła dwie nagrody – w 2010 roku był to tytuł najlepszej gry roku, a w 2011 tytuł najlepszej gry free-to-play.

League of Legends – fabuła

Akcja gry League of Legends rozgrywa się w świecie fantasy Valoran, czyli ogarniętej wojnami krainie. Niekończący się konflikt postanowiono rozwiązać w nietypowy sposób. Przedstawiciele poszczególnych nacji walczą w pojedynkach na arenie, by w tej sposób zakończyć spory bez wywoływania wojen na wielką skalę.

League of Legends – rozgrywka

W League of Legends gracz ma do czynienia z rozgrywką łączącą elementy RPG z elementami RTS. Podstawą jest planowanie strategii, refleks, a także kooperacja z innymi członkami drużyny. Ważna jest też internetowa społeczność League of Legends i zdobywanie coraz wyższej pozycji w rankingach. Zaawansowani gracze mogą być też zainteresowani dołączeniem do społeczności e-sportu i udziałem w turniejach takich jak Championship Series.

Początkujący gracze mogą skorzystać z samouczków i walk drużynowych z SI. Inna propozycja to gry niestandardowe, podczas których możemy zorganizować starcia ze znajomymi, a nawet ograniczyć do nich dostęp hasłem.

Warto wspomnieć też tryby rozgrywki w League of Legends:

  • Summoner's Rift – standardowy tryb, w którym należy przedostać się przez obszar areny do bazy wroga, by ją zniszczyć. Rozgrywka uwzględnia tu fazy takie jak drobne potyczki i starcia drużyn.
  • Twisted Treeline – w tym trybie League of Legends mapa jest mniejsza, a trzyosobowe drużyny biorą udział w intensywnych i szybkich starciach.
  • Howling Abyss – niszczycielska forma rozgrywki bez neutralnego gruntu odbywa się między dwiema drużynami składającymi się z pięciu graczy. Bazy znajdują się na przeciwstawnych krańcach mostu.
d1wz9me
League of Legends
Wydawca

Riot Games

Dystrybutor

GOA, Tencent Inc.

Kategoria wiekowa

PEGI: 12

Data premiery (Świat)

27.10.2009

Data premiery (Polska)

27.10.2009

Tryby gry

singleplayer, multiplayer

Platformy

PC

Oficjalna strona www

https://play.eune.leagueoflegends.com/pl_PL

d1wz9me
d1wz9me
d1wz9me
Więcej tematów
d1wz9me