WP
WP

Kingdom Hearts III - Najnowsze informacje

Kingdom Hearts III, trzecia odsłona serii gier jRPG czerpiącej ze świata Disneya Materiały prasowe
Podziel się

Kingdom Hearts III to kolejna gra należąca do popularnych jRPG-ów fantasy. Główną cechą charakterystyczną Kingdom Hearts jest nietypowe połączenie światów Disneya z cyklem Final Fantasy.

WP

Kingdom Hearts III – informacje o grze

"Kingdom Hearts III" to tytuł przeznaczony na konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra ukazała się 29 stycznia 2019, a fani serii zakończyli okres wyczekiwania na premierę, zapewniając "Kingdom Hearts III" najszybszą sprzedaż w historii serii (5 mln egzemplarzy w ciągu tygodnia).

Trzecia część serii jest też 12. tytułem, który należy do uniwersum Kingdom Hearts. Stanowi sequel do "Kingdom Hearts II", ale przedstawione w niej wydarzenia nawiązują bezpośrednio do gry "Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance".

Kingdom Hearts III – fabuła

Zawiłości fabularne i liczne nawiązania sprawiają, że w świecie "Kingdom Hearts III" najlepiej będą mogli odnaleźć się wieloletni fani serii.

WP

Protagonistami tej odsłony "Kingdom Hearts III" są Sora, Kairi oraz Riku, ale istotne są też postaci pokroju Donalda czy Król Myszka Miki. W zwieńczeniu opowieści rozwijanej na przestrzeni lat, zobaczymy, jak mistrz Xenaroth usiłuje znaleźć sposób na wkroczenie do Kingdom Hearts.

Nim ostateczna rozgrywka dobiegnie końca, bohaterowie będą mieli okazję przemierzyć światy znane z filmów i animacji Disneya takich jak: Kraina lodu, Piraci z Karaibów, Herkules, Zaplątani czy Potwory i spółka.

Kingdom Hearts III – rozgrywka

Podczas zabawy z RPG-iem "Kingdom Hearts III" gracz skorzysta z systemu walki z widokiem trzecioosobowym, który uwzględnia ataki wybranym orężem, uniki, skoki i korzystanie z magii czy specjalnych umiejętności. W starciach z przeciwnikami i bossami może graczowi pomagać do czterech postaci wykreowanych przez Disneya. Drużynę można skompletować, przyłączając bohaterów napotkanych w różnych krainach.

Eksplorując lokacje z "Kingdom Hearts III", będziemy zbierać znajdźki, odkrywać sekrety i grać w minigry. Otrzymujemy też pewną swobodę w zwiedzaniu niektórych obszarów mapy.

WP

Kingdom Hearts III – twórcy

Deweloperem "Kingdom Hearts III" jest japońskie studio Square Enix znane z takich produkcji jak serie Dragon Quest i Final Fantasy. Firma działa też w branży filmowej, mangi i anime. Od 2009 roku do Square Enix należy inne znane studio pracujące nad grami komputerowymi – Eidos Interactive, wydawca serii takich jak Tomb Rider, Thief, Hitman, Deus Ex czy Just Cause.

Dzięki połączeniu z Eidosem deweloperzy ze Square Enix mogli wydać tytuły pokroju "Thief (2014)", "Rise of the Tomb Raider" czy "Life is Strange".

Seria Kingdom Hearts

Gry należące do cyklu Kingdom Hearts ukazują się od 2002 roku. Poza wersjami zremasterowanymi i mobilnymi do głównej serii należą m.in. tytuły:

WP
  • Kingdom Hearts (2002);
  • Kingdom Hearts: Chain of Memories (2004);
  • Kingdom Hearts II (2005);
  • Kingdom Hearts Coded (2008);
  • Kingdom Hearts 358/2 Days (2009);
  • Kingdom Hearts Birth by Sleep (2010);
  • Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance (2012);
  • Kingdom Hearts: Unchained χ (2016);
  • Kingdom Hearts III (2019).

Pełnoprawne i dostępne w powszechnej dystrybucji odsłony serii to "Kingdom Hearts" (PS2) z 2002 roku, a także "Kingdom Hearts II" (PS2) i "Kingdom Hearts III" (PS4).

Kingdom Hearts III - Informacje podstawowe
Wydawca

Square Enix

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI 12

Data premiery (Świat)

29.01.2019

Data premiery (Polska)

29.01.2019

Tryby gry

single player

Platformy

PlayStation 4, Xbox One

Oficjalna strona www

https://www.kingdomhearts.com/3/us/home/

WP
WP