Trwa ładowanie...
d33ag20

Thief

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Thief (gra komputerowa 2014) to gra komputerowa będąca czwartą serią przygód złodzieja Garreta, zmodyfikowano jednak środowisko bohatera.

Thief – informacje ogólne

Thief to skradanka będąca rebootem, to znaczy nie jest kontynuacją wydarzeń z wcześniejszej serii, lecz przedstawia nową historię. Grę komputerową wyprodukowała firma Eidos Montreal, wydała zaś Square Enix w lutym 2014 roku. Przeznaczona jest na platformy Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One i Microsoft Windows. Pomimo zmian w środowisku akcji, zachowano kultową mechanikę gry.

Thief – fabuła gry

Otoczenie, w którym toczy się akcja gry komputerowej Thief, zostało zaczerpnięte z epoki wiktoriańskiej i zainspirowane steampunkiem. Do miasta powraca legendarny mistrz kradzieży, Garret. Po długiej nieobecności odkrywa, że teraz władzę sprawuje tu nieobliczalny Baron. Ponadto, wśród mieszkańców szerzy się zaraza. W efekcie bogatsze społeczeństwo izoluje się, a biedniejsze próbuje obalić dyktatora.

Tymczasem Garret zamierza skorzystać z zamieszania panującego w mieście, osiągnąć własne cele i wzbogacić się. Niespodziewanie zostaje uwikłany w intrygę. Od podjętych przez niego decyzji zależeć będzie los mieszkańców.

Thief – mechanika

Tak, jak w poprzednich wersjach, tak i w nowej gra komputerowa Thief zawiera fabularyzowane misje, podczas których główny bohater okrada kolejne bogate osoby. Dodatkowo poznaje ich skrywane tajemnice. Gracz, wcielający się w Garreta, ma do wyboru kilka sposobów prowadzenia akcji. Może dostać się głównym wejściem, przeprawić się przez kanały lub skakać po dachach. Ma do dyspozycji szereg gadżetów – szczypce do cięcia drutu, wytrychy, klucz służący do otwierania kratek wentylacyjnych.

Bohater Thief działa z ukrycia, choć może poszczycić się umiejętnościami szermierczymi. Podczas misji, Garret musi omijać lub eliminować przeciwników – straż. Dokonuje tego za pomocą strzał wodnych (do gaszenia pochodni) lub hukowych (do odwrócenia uwagi) bądź pałki, którą może ogłuszyć przeciwnika. Bohater został także wyposażony w szpony, dzięki którym może się wspinać w różnych miejscach.

Czwarta seria Thief wprowadza zmiany w zachowaniu przeciwników. Strażnicy potrafią umiejętnie przeszukiwać pomieszczenia, w których jest podejrzany ruch. Ponadto, są lepiej obeznani z infrastrukturą poziomów. Postać Garreta otrzymała dodatkową funkcję „skupienia” (Focus), dzięki której bohater wie, z którymi elementami może wejść w interakcję. Umiejętność ta spowalnia czas w trakcie kradzieży i otwierania zamków oraz urozmaica walki, wprowadzając specjalne ataki, np. odepchnięcie strażnika.

Thief – kwestie techniczne

Gra komputerowa Thief bazuje na silniku Unreal Engine 3. Wprowadza on zaawansowaną grę świateł i cieni, szczegółowo przedstawione miejsca (np. dom publiczny czy zakład dla obłąkanych). Zadbano także o drobiazgowe modele bohaterów. Wszystko to zaprezentowano niezwykle realistycznie. Ponieważ gracz powinien skupić się głównie na nasłuchiwaniu otoczenia (np. podsłuchiwaniu strażników) i precyzyjnym wykonywaniu działań, muzyka została wpleciona jedynie w dynamiczne momenty gry (np. ucieczkę przed pościgiem).

d33ag20
Thief
Wydawca

Square Enix

Kategoria wiekowa

PEGI:16

Data premiery (Świat)

25.02.2014

Data premiery (Polska)

28.02.2014

Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania zalecane gry Thief (2014):

  • Core i7 3 GHz,
  • Windows Vista/7/8,
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 660 lub lepsza),
  • 20 GB HDD,
  • 4 GB RAM.
Oficjalna strona www

http://thiefgame.com/agegate?locale=us

d33ag20
d33ag20
d33ag20
Więcej tematów
d33ag20