Trwa ładowanie...
d1npjzg

Rise of the Tomb Raider

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Larę Croft tym razem możemy podziwiać w brutalnej, survivalowej scenerii na Syberii. Rise of the Tomb Raider to gra kontynuująca sukces z 2013 roku, kiedy studio Crystal Dynamics wypuściło kasowego Tomb Raidera. Śmiało można powiedzieć, że Rise of the Tomb Raider ten sukces powtórzyło, wprowadzając przy tym kilka urozmaiceń rozgrywki, jak rozbudowany tryb eksploracji i elementy craftingu.

Rise of the Tomb Raider – seria

Larac Croft w serii Tomb Raider to jedna z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek ze świata gier. Od samego początku gry cieszyły się ogromną popularnością wśród miłośników zręcznościówek. Seria zaliczyła mały kryzys, ale podniosła się wydaną w 2013 roku Tomb Raider. Rise of the Tomb Raider to jej kontynuacja. Bez wątpienia Rise of the Tomb Raider powtórzył sukces sprzed kilku lat, a firma Crystal Dynamics zbiła na nim miliony.

Rise of the Tomb Raider – fabuła

Rise of the Tomb Raider jest kontynuacją wydanego w 2013 roku Tomb Raidera. Lara Croft tym razem rusza na Syberię, podążając śladami tajemniczego proroka. Celem Rise of the Tomb Raider jest dotarcie do miasta Kitież, w którym ukryte jest ponoć źródło nieśmiertelności. W Rise of the Tomb Raider pobrzmiewają też echa dawnych historii rodziny Lary. Jej poszukiwania mają związek z badaniami ojca, jego samobójstwem i dziwnym zakonem Trójcy.

W Rise of the Tomb Raider na krótko przenosimy się z Syberii do Syrii.

Rise of the Tomb Raider – mechanika

Rise of the Tomb Raider nie różni się znacząco pod względem mechaniki rozgrywki od swojej poprzedniczki z 2013 roku. Twórcy wprowadzili jednak kilka znaczących usprawnień i urozmaiceń. Przede wszystkim lokacje w Rise of the Tomb Raider są trzy/cztery razy większe, niż w poprzedniej odsłonie serii, co sprawia, że zdecydowanie więcej czasu spędzamy na eksploracji terenu. To bardzo ważne, ponieważ dzięki rozmaitym „znajdźkom” możemy własnoręcznie wykonywać elementy wyposażenia w Rise of the Tomb Raider i broń. Rozbudowany moduł craftowy pozwala na tworzenie zatrutych strzał, koktajli Mołotowa, bandaży itp.

Rise of the Tomb Raider – tryby gry

Rise of the Tomb Raider to typowa zręcznościówka przeznaczona dla indywidualnych graczy. Ukończenie misji głównej w Rise of the Tomb Raider zajmuje ok. 40 godzin, ale to nie jedyny sposób na przejście gry. Twórcy przewidzieli również inne tryby, które pozwalają odkryć grę na nowo.

  • Tryb Score Attack w Rise of the Tomb Raider – polega na przechodzeniu poszczególnych poziomów na czas, trzymając się nieco innych zasad niż te, które obowiązują w standardowej rozgrywce.
  • Tryb Remmant Resistance w Rise of the Tomb Raider – to świetna propozycja dla indywidualistów, ponieważ ten tryb gry w Rise of the Tombr Raider umożliwia tworzenie własnych misji z wykorzystaniem Expedition Cards, czyli modyfikatorów rozgrywki. Stworzone przez siebie scenariusze można następnie udostępniać znajomym i rywalizować z nimi o to najlepsze wyniki punktowe albo czasowe.
  • Tryb Chapter Replay w Rise of the Tomb Raider – oferuje możliwość ponownego ukończenia misji z wykorzystaniem doświadczenia i ekwipunku zdobytego w późniejszej rozgrywce.

Rise of the Tomb Raider – dodatkowe informacje

Polska wersja Rise of the Tomb Raider została przygotowana z udziałem Karoliny Gorczycy, która udzieliła głosu Larze Croft. Warto też zwrócić uwagę na widowiskowe efekty wizualne, dopieszczone w najmniejszych szczegółach, jak choćby zmienny cykl dobowy i dynamiczne warunki pogodowe.

d1npjzg
Rise of the Tomb Raider
Wydawca

Square-Enix / Eidos

Kategoria wiekowa

18

Data premiery (Świat)

28.01.2016

Data premiery (Polska)

29.01.2016

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS3, PS4, XONE X360

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymgania sprzętowe dla gry Rise of the Tomb Raider:

  • Intel Core i7-3770 3.40 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz,
  • 4 GB RAM,
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290x lub lepsza,
  • 30 GB HDD,
  • Windows 7/8/10 64-bit
Oficjalna strona www

http://www.tombraider.com/

d1npjzg
d1npjzg
d1npjzg
Więcej tematów
d1npjzg