Trwa ładowanie...

Karta Pokemon sprzedana za rekordową kwotę. Warta więcej niż nowy Mercedes

Czapki z głów. W domu aukcyjnym Weiss w Nowym Jorku padł absolutny rekord. Kartę Pokemon "Pikachu Illustrator" sprzedano za 195 tysięcy dolarów. Jest kilka powodów, dla których kosztowała aż tyle.

Karta Pokemon sprzedana za rekordową kwotę. Warta więcej niż nowy MercedesŹródło: Youtube.com
dkn1dc6
dkn1dc6

Karty Pokemon Trading Card Game ujrzały światło dzienne w 1996 roku w Japonii. Kilka lat później były dostępne także w Polsce. Od momentu wydania pierwszej paczki kart, producenci wprowadzili do sprzedaży kilkadziesiąt różnych zestawów i serii.

Myślicie, że karty Pokemon to przeszłość? Teraz dopiero zaczyna się ich prawdziwa popularność. W 2017 roku karty Pokemon miały aż 82 proc. rynkowego udziału dla gier karcianych w Europie. Wedle wyliczeń, na całym świecie sprzedano już łącznie 27,2 miliarda kart.

Karta Pokemon sprzedana za 195 tysięcy dolarów, dlaczego?

Niektóre mają znacznie większą wartość. Jedną z nich jest "Pikachu Illustrator". Była przyznawana jako nagroda w konkursach komiksowych w latach 1997-98 w Japonii. Łącznie w ręce graczy trafiło 39 takich kart, ale szacuje się, że do dziś przetrwało jedynie 10.

Karta "Pikachu Illustrator" jest wyjątkowa także ze względu na autora. Ilustracja została wykonana przez twórcę samego Pikachu. Z tego względu kilka lat temu sprzedano jedną z pozostałych kart za prawie 55 tysięcy dolarów. Tym razem jej wartość wzrosła prawie czterokrotnie. Aż 195 tysięcy dolarów. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda warta tyle pieniędzy karta Pokemon.

dkn1dc6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkn1dc6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj