Trwa ładowanie...
d3zb0sc
d3zb0sc

Dying Light (seria gier)

Najnowsze informacje
Seria "Dying Light" to survival horror od polskiego studia Techland Materiały prasowe

Dying Light to cykl gier akcji osadzonych w świecie opanowanym przez zombie. Deweloperem tego survival horroru jest polskie studio Techland, które doświadczenie w tym gatunku produkcji zdobyło, pracując nad inną znaną serią – Dead Island.

Seria Dying Light

Pierwszą grą z cyklu był wydany w 2015 roku tytuł Dying Light, który doczekała się też rozszerzenia Dying Light: The Following. Produkcja została ciepło przyjęta przez graczy i odniosła na tyle duży sukces, że deweloperzy z Techlandu postanowili dalej rozwijać markę.

Kolejnym krokiem w rozwoju serii Dying Light było stworzenie gry wieloosobowej wykorzystującej model battle royale – Dying Light: Bad Blood. Produkcja jest spin-offem serii, do której gracze otrzymali wczesny dostęp we wrześniu 2018.

Techland rozwija też oficjalny sequel pierwszego Dying Light, który zgodnie z zapowiedziany ma trafić na konsole PS4, Xbox One oraz komputery osobiste w 2020 roku.

Dying Light (2015)

Gra Dying Light zapoczątkowały cykl survival horrorów akcji osadzonych w świecie opanowanym przez zombie. Otwarty świat, widok FPP, elementy RPG, craftingu i parkouru to tylko niektóre z charakterystycznych elementów produkcji.

Kluczowy dla rozgrywki w Dying Light jest cykl dnia i nocy, a także rozbudowany arsenał uzbrojenia. Gra pozwala na zabawę solo lub w trybie kooperacji sieciowej do czterech graczy. Można też skorzystać z dodatkowej zawartości udostępnionej w formie dwóch DLC – "Cuisine & Cargo" oraz "The Bozak Horde".

W 2015 roku pojawiło się polskie wydanie książki "Dying Light. Aleja Koszmarów". To powieść Raymonda Bensona, której akcja osadzona jest przed wydarzeniami z gry Dying Light. Autor znany jest również z innych publikacji napisanych w oparciu o gry komputerowe takie jak Splinter Cell, Metal Gear Solid czy Hitman: Rozgrzeszenie.

Dying Light: The Following (2016)

Producenci w 2016 roku udostępnili graczom rozszerzenie zatytułowane Dying Light: The Following. Zawierało ono nowy obszar do eksploracji, który okazał się niemal dwukrotnie większy od map z podstawowej wersji gry. Sama rozgrywka pozostaje niezmieniona, aczkolwiek dostępne są nowe bronie, dodatkowy tryb rozgrywki oraz nowy poziom trudności wydłużający czas trwania nocy – "Nightmare Mode".

Protagonistą Dying Light: The Following ponownie jest Kyle Crane. Dowiaduje się on, że w pobliżu Harran znajdują się obszary zamieszkiwane przez ludność, która nie ulega transformacji w zombie. Główny bohater postanawia więc udać się tam i wybadać, skąd bierze się ta odporność.

Dying Light: Bad Blood – gra wieloosobowa

Dying Light: Bad Blood jest grą z gatunku battle royale przystosowaną do zabawy w trybie multiplayer. To sieciówka łącząca rozgrywkę PvP i PvE. W starciach uczestniczy do 12 graczy, a wśród dostępnych trybów zabawy znalazły się Sojusznicy i zdrajcy, Błyskawiczne łupienie oraz Ewakuacja.

Wczesny dostęp do Dying Light: Bad Blood dla graczy ruszył na platformie Steam we wrześniu 2018. Oficjalna premiera gry na PC, PlayStation 4 i Xbox One ma odbyć się w 2019 roku.

Dying Light 2 (2020)

Prace nad grą Dying Light 2 zostały ogłoszone podczas targów E3 2018. Szykuje się więc kolejna postapokaliptyczna produkcja akcji, w której gracz stawi czoła krwiożerczym zombie. Historia Dying Light 2 przedstawia wydarzenia rozgrywające się 15 lat po zakończeniu pierwszej części w zupełnie innej lokacji. Tym razem podejmowane przez gracza decyzje będą wpływać na rozgrywkę.

Dying Light (seria gier)
Wydawca

Techland, Warner Bros. Interactive Entertainment

Dystrybutor

Techland

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Tryby gry

singleplayer, multiplayer

Platformy

PC, PlayStation, Xbox

Oficjalna strona www

https://dyinglightgame.com/

d3zb0sc
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów
d3zb0sc