Trwa ładowanie...
d3kxyi2

Dying Light

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: BagoGames /

Dying Light jest grą z gatunku survival horror, stworzoną przez polskie studio Techland i wydaną w 2015 roku na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Dying Light – informacje ogólne

Dying Light jest grą survival horror, w której mamy do czynienia z otwartym światem, który gracz ogląda z perspektywy pierwszej osoby. W lutym 2016 roku wydali rozszerzenie tej gry akcji, zatytułowane Dying Light: The Following, które zostało pozytywnie ocenione na platformie Steam przez 88 proc. użytkowników. Twórcy gry ze studia Techland znani są też z tytułów takich jak Call of Juarez (2006) i Dead Island (2011).

Dying Light – fabuła

Akcja gry Dying Light przenosi nas do miasta Harran, gdzie roi się od zombie. Za epidemię, w wyniku której powstali nieumarli, odpowiada tajemniczy wirus. Gracz wciela się w agenta Kyle’a Crane’a, który przybywa do Harran, żeby odnaleźć Kadira Suleimana. Stanowi on niebezpieczeństwo, ponieważ może zniszczyć reputację organizacji, dla której pracuje Crane.

Dying Light – rozgrywka

Rozgrywka w Dying Light podzielona jest na cykl dnia i nocy. Podczas dnia zombie są mało aktywne, w związku z tym gracz może dość swobodnie poruszać się po mieście, gromadzić broń i surowce, zastawiać pułapki i pomagać napotkanym postaciom. Gdy nastaje noc, przetrwanie w świecie Dying Light staje się o wiele trudniejsze, ponieważ zmysły zombie wyostrzają się, a stwory stają się szybkie i niebezpieczne.

Gracz ma dostęp do różnorodnego uzbrojenia, takiego jak broń do walki wręcz (maczety, siekiery, kije, rurki, młoty), palna czy elementy środowiska, które można wykorzystać do pokonania przeciwników. Dying Light kładzie duży nacisk nie tylko na walkę z zombie, ale też na wykorzystanie elementów parkouru. System poruszania się jest rozbudowany – gracz może skakać z budynków, korzystać z haka do wspinaczki, a także wykorzystywać mechanikę parkour w trakcie walki.

Dying Light – multiplayer

W grze Dying Light został udostępniony tryb multiplayer, który umożliwia rozgrywkę sieciową w drużynach do czterech graczy. Decydując się na tego typu rozgrywkę można albo rozegrać kampanię główną na zasadzie kooperacji, albo rozegrać jedno z niezależnych wyzwań. Jednym z nich jest zabicie jak największej liczby nieumarłych, drugim zaś wyścig do miejsca zrzutu.

Dying Light oferuje też graczowi możliwość wcielania się w zombie – w tej formie można wkroczyć do świata innych graczy, którzy muszą przetrwać nasze ataki.

Dying Light – odbiór i sprzedaż

Gra Dying Light otrzymała w dużej mierze pozytywne recenzje, których średnia na stronie Metacritic wyniosła 75 proc. dla wersji PC. Docenione zostały takie elementy gry, jak oprawa graficzna, walka, parkour, cykl dnia i nocy oraz tryb kooperacji. Krytyka Dying Light dotyczyła w dużej mierze liniowej fabuły, powtarzalności misji i licznych problemów technicznych.

Sprzedaż gry Dying Light osiągnęła w ciągu tygodnia kwotę 1,2 miliona, a w około pół roku ta liczba wzrosła do pięciu milionów. Gra stała się najpopularniejszym tytułem wyprodukowanym przez studio Techland.

d3kxyi2
Dying Light
Wydawca

Techland, Warner Bros. Interactive Entertainment

Dystrybutor

Techland, Steam

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

27.01.2015

Data premiery (Polska)

30.01.2015

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows, Linux), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Windows:

Oficjalna strona www

http://dyinglightgame.com/

d3kxyi2
d3kxyi2
d3kxyi2
Więcej tematów
d3kxyi2