Trwa ładowanie...
dwa9hkq
dwa9hkq

Dota (Defense of the Ancients)

Najnowsze informacje
DotA (Defense of the Ancients) - mod do gry Warcraft III: The Frozen Throne firmy Blizzard Youtube.com - stopklatki
DotA (Defense of the Ancients) - mod do gry Warcraft III: The Frozen Throne firmy Blizzard

DotA, czyli Defense of the Ancients, jest modem do niezwykle popularnego RTS-a Warcrafta III: Reign of Chaos od firmy Blizzard Entertainment. Produkcja jest multiplayerem zaliczanym do gatunku MOBA. W 2013 roku pojawiła się też niezależna produkcja free-to-play – Dota 2.

DotA – popularny mod do Warcrafta III

Defense of the Ancients (DotA) jest modyfikacją stworzoną w 2003 roku do strategii czasu rzeczywistego Warcraft III: Reign of Chaos oraz dodatku The Frozen Throne.

Rozgrywka w DotA umożliwia zabawę grupie od 2 do 10 graczy. Uczestnicy starcia dzieleni są na dwie drużyny, które rozlokowane są na dwóch krańcach mapy. Nim jedna z ekip wygra, będą oni walczyć z jednostkami niezależnymi, zdobywać doświadczenie oraz przedmioty, a także ulepszać swoich bohaterów.

Mod DotA był inspiracją dla utworu "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA" Basshuntera – singiel stał się hitem na listach przeboju m.in. w Finlandii, Norwegii i Szwecji.

Dota 2 – informacje o grze

Po sukcesie gry DotA firma Valve Corporation wykupiła prawa do marki i zatrudniła projektanta gier znanego pod pseudonimem IceFrog. Stanął on na czele zespołu odpowiedzialnego za rozwijanie niezależnego sequela zatytułowanego Dota 2. Oficjalna zapowiedź tytułu trafiła do mediów w październiku 2010, a premiera gry na komputerach osobistych odbyła się w lipcu 2013 roku. Dystrybucja gry Dota 2 odbywa się za pośrednictwem portalu Steam.

Artifact: The Dota Card Game – cyfrowa karcianka kolekcjonerska

W listopadzie 2018 roku producenci z Valve udostępnili graczom cyfrową grę karcianą zatytułowaną Artifact. Akcja produkcji osadzona jest uniwersum Dota. Projektantem gry był Richard Garfield, twórca Magic: The Gathering. Na 2019 rok planowane jest wydanie wersji mobilnej na systemy Android oraz iOS.

Artifact: The Dota Card Game oferuje rozgrywkę sieciową PvP opierającą się na pojedynkach karcianych. Swoje talie kart gracze mogą komponować, korzystając z Rynku Steam, gdzie odbywa się handel. Spore kontrowersje wywołał tu model rozgrywki, który przypomina format pay-to-win. Chociaż dostępne są darmowe tryby rozgrywki, to monetyzacja jest istotnym elementem zabawy.

Dota (Defense of the Ancients)
Tryby gry

multiplayer

Platformy

PC (Windows, macOS)

dwa9hkq

dwa9hkq
dwa9hkq
Więcej tematów
dwa9hkq