Trwa ładowanie...
d3h1eei

Dota 2

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Valve Corporation

Dota 2 jest RTS-em akcji należącym do rodziny gier MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Produkcja stanowi wydaną niezależnie kontynuację Defense of the Ancients, czyli moda do gry Warcraft III: Reign of Chaos.

Dota 2 – produkcja

Dota 2 jest samodzielną kontynuacją modyfikacji DotA (Defense of the Ancients) z 2003 roku, stworzonej do popularnej strategii czasu rzeczywistego Warcraft III: Reign of Chaos. W 2009 roku firma Valve Corporation nabyła prawa do marki DotA i rozpoczęła prace nad Defense of the Ancients 2.

Projektantem oryginalnej modyfikacji DotA był IceFrog, który stanął na czele zespołu zaangażowanego w rozwijanie gry Dota 2. Produkcja tworzona była na autorskim silniku graficznym firmy Valve, czyli Source. Otwartą betę dla systemu Windows udostępniono graczom w 2011 roku.

Oficjalna premiera gry Dota 2 odbyła się 9 lipca 2013 na platformie Steam. Początkowo tytuł trafił na komputery osobiste z systemem Windows, a 18 lipca do wieloosobowej zabawy mogli dołączyć gracze korzystający z Linuksa i OS X. Dota 2 należy też do e-sportów, a Valve od 2017 roku organizuje profesjonalny turniej Dota Pro Circuit.

Twórcy Dota 2 z Valve znani są też jako producenci kilku głośnych serii gier, w tym Half-Life, Counter-Strike, Portal oraz Left 4 Dead.

Dota 2 – rozgrywka

Dota 2 jest klasycznym reprezentantem gatunku MOBA. Rozgrywka polega na starciach dwóch pięcioosobowych drużyn, które rywalizują ze sobą na dużej arenie. Każdy gracz wciela się w jednego z bohaterów dostępnych w bazie gry – do wyboru jest ponad 100 postaci. Następnie przypisywany jest do frakcji (zespołu), czyli Radiant lub Dire. Każda z nich trafia na przeciwstawny skraj mapy.

Ostatecznym celem jest pokonanie oponentów, najpierw trzeba jednak popracować nad podwyższeniem statystyk postaci poprzez zbieranie punktów doświadczenia oraz przydatnych przedmiotów.

Artifact: The Dota Card Game

Artifact to cyfrowa karcianka kolekcjonerska osadzona w świecie Dota 2. Deweloperzy z Valve Corporation w prace nad grą zaangażowali Richarda Garfielda, a gotowy produkt udostępnili 28 listopada 2018. Ta strategiczna gra karciana dostarcza graczom możliwość sieciowej rozgrywki PvP oraz handlu kartami na Rynku Steam.

Dota Auto Chess – mod do gry

W pierwszych dniach stycznia 2019 roku pojawił się nowy mod do gry Dota 2 opracowany przez Drodo Studo. Jego tytuł to Dota Auto Chess. Dzięki tej modyfikacji podczas rozgrywki bitwy rozgrywane są na planszach w formie nawiązującej szachownicy (8 na 8 pól). Starcia na takich mapach rozgrywane są automatycznie, a zadaniem walczących graczy jest kupowanie i łączenie jednostek w ograniczonym do 30 sekund czasie.

Dota Auto Chess pozwala na grę wieloosobową do 8 graczy, a uczestnicy rozgrywek prowadzą walki zgodnie z wybraną przez siebie strategią. Ta szachowa modyfikacja Dota ma swój własny system rankingów.

d3h1eei
Dota 2
Wydawca

Valve Corporation

Dystrybutor

Valve Corporation - Steam

Kategoria wiekowa

PEGI 12

Data premiery (Świat)

09.07.2013

Data premiery (Polska)

09.07.2013

Tryby gry

multiplayer (MOBA)

Platformy

PC (Windows, OS X, Linux)

Oficjalna strona www

http://blog.dota2.com/?l=polish

d3h1eei
d3h1eei
d3h1eei
Więcej tematów
d3h1eei

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj