Trwa ładowanie...
d3owwe4

Dead by Daylight

Najnowsze informacje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Dead by Daylight jest grą wieloosobową z gatunku survival horror, która charakteryzuje się asymetrycznym trybem rozgrywki. Tytuł został wydany przez studio Behaviour Interactive na platformy Windows, PlayStation 4 i Xbox One.

Dead by Daylight – informacje ogólne

Gra Dead by Daylight ujrzała światło dzienne 14 czerwca 2016 roku, kiedy to trafiła na serwis Steam, udostępniający ją na komputery osobiste z systemem Windows. Rok później, 20 czerwca 2017, premierę miało wydanie na konsole XboxOne i PlayStation 4.

Nad Dead by Daylight pracowało studio Behaviour Interactive, znane z takich tytułów, jak Śródziemie: Cień Mordoru, Warhammer 40K: Eternal Crusade czy Fallout Shelter. Dead by Daylight wykorzystuje motyw horroru, w którym grupa ludzi próbuje uniknąć śmierci z ręki niebezpiecznego mordercy. W związku z tym, że jest to gra wieloosobowa o charakterze asymetrycznym, gracze zostaję podzieleni – jeden wciela się w mordercę, a pozostali walczą o przetrwanie.

Dead by Daylight – fabuła

Fabuła Dead by Daylight przypomina typowy horror – zabójca znajduje się pod wpływem nadprzyrodzonej złej siły, która żąda ofiar. Potencjalne ofiary zostają wciągnięte do nierzeczywistego świata, a nawet jeśli uciekną z jego terenów, zostają tam przeniesieni ponownie. Istota, która napędza działanie mordercy, żywi się nadzieją uwięzionych na ucieczkę.

Dead by Daylight – rozgrywka

W grze Dead by Daylight czwórka uciekinierów musi ze sobą współpracować, żeby opuścić mapę gry. Mimo że wspólne działanie jest do pewnego stopnia konieczne, to nawet jeśli część uczestników rozgrywki zostanie wyeliminowana, pozostali mogą wciąż walczyć o przetrwanie, a nawet poświęcać innych dla własnej korzyści.

Gracz kierujący zabójcą ma za zadanie zabić wszystkich uciekinierów i nie dopuścić, żeby wydostali się z obszaru gry. W Dead by Daylight dostępnych jest sześć podstawowych, generowanych losowo lokacji.

Dead by Daylight – gra uciekinierem

Dead by Daylight oferuje do wyboru siedem postaci uciekinierów, z których każda ma inne zdolności, np. szybka ucieczka czy leczenie bez apteczki. Żeby odnieść sukces, gracze muszą podjąć się naprawy generatorów rozrzuconych po mapie, które otwierają drzwi umożliwiające ucieczkę. Gdy w grze pozostanie tylko jeden uciekinier, może on uciec, gdy naprawione zostały chociaż dwa generatory.

Postaci walczące o przetrwanie w Dead by Daylight muszą się ukrywać, wykorzystując do tego ciemne miejsca, szafy i inne obiekty. Mogą też wykorzystywać różne znalezione na mapie przedmioty, zastawiać pułapki, kucać, czołgać się i biegać. W Dead by Daylight osoby grające uciekinierami obserwują świat z perspektywy trzeciej osoby.

Dead by Daylight – gra zabójcą

Gracz, który w Dead by Daylight wciela się w zabójcę, ma do wyboru jedną z sześciu postaci, wśród których znajduje się dodany w jednym z DLC Micheal Myers. Każdy zabójca ma inne zdolności, do których należą na przykład zastawianie pułapek czy niewidzialność. Rozgrywka na tej pozycji prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby, a zabójca nie może biegać ani kucać, przez co jest wolniejszy od uciekinierów.

Dead by Daylight – oceny i popularność

Gra Dead by Daylight została oceniona przez użytkowników platformy Steam w większości pozytywnie – grę poleciło 73 proc. graczy. W rankingu GameRankings tytuł otrzymał wynik 68 proc., a w Metacritic 72 proc. Sprzedaż gry Dead by Daylight osiągnęła wysoki wynik miliona kopii po dwóch miesiącach od premiery.

d3owwe4
Dead by Daylight
Wydawca

Starbreeze Studios

Dystrybutor

Steam

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

14.06.2016

Data premiery (Polska)

14.06.2016

Tryby gry

multiplayer

Platformy

Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Android

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Dead by Daylight

  • system: Windows 7, Windows 8 & Windows 8.1
  • procesor: Intel Core i3-4170 lub AMD FX-8120
  • pamięć: 8 GB RAM
  • karta graficzna: GeForce GTX 460 1GB lub AMD HD 6850 1GB
  • wolne miejsce na dysku: 15 GB
Oficjalna strona www

http://www.deadbydaylight.com/

d3owwe4
d3owwe4
d3owwe4
Więcej tematów
d3owwe4