Trwa ładowanie...
d1ytgig
d1ytgig

Fallout Shelter

Najnowsze informacje
Logo gry Fallout Shelter - gry mobilnej ze znanej serii RPG Domena publiczna

Fallout Shelter jest grą symulacyjną należąca do serii Fallout, ale została wydana jako gra dodatkowa z przeznaczeniem głównie na urządzenia mobilne.

Fallout Shelter – informacje ogólne

Fallout Shelter to gra symulacyjna 2D z elementami strategicznymi, która opiera się na modelu free-to-play. Twórcy gry z ze studia Bethesda inspirowali się tytułami takimi jak X-COM czy SimCity. Fallout Shelter miał swoją światową premierę na urządzeniach z systemem iOS 14 czerwca 2015 roku, a 13 sierpnia pojawił się też na Androida.

W lipcu 2016 roku wydano wersję Fallout Shelter na systemy Windows, a w lutym 2017 roku pojawiło się wydanie na konsole Xbox One. Fallout Shelter bazuje na silniku graficznym Unity, wykorzystanym też między innymi w grach Angry Birds 2, Armikrog i Cities: Skylines.

Fallout Shelter – rozgrywka

Fallout Shelter proponuje graczom inny rodzaj rozgrywki w świecie Fallouta. Gracz wciela się w zarządcę schronu, który musi rozbudowywać i przystosowywać dla mieszkańców. Konieczne jest dbanie o podstawowe potrzeby i zadowolenie podopiecznych, a także przydzielanie im zadań, np. produkcję żywności czy broni.

Fallout Shelter wykorzystuje też znany z innych gier cyklu system statystyk SPECJAŁ – każdy z mieszkańców posiada siedem atrybutów (siłę, wytrzymałość, charyzmę, percepcję, zwinność, inteligencję i szczęście), które może rozwijać dzięki punktom doświadczenia. Do zadań gracza należy też obrona schronu, który jest narażony na ataki bandytów i stworów grasujących na zewnątrz.

Fallout Shelter – odbiór gry

Gra Fallout Shelter została dość dobrze odebrana przez graczy i krytyków. W serwisie Metacritic wersja na iOS otrzymała średnią 71/100, a wydanie na komputery osobiste 63/100. Wśród pozytywnych elementów, na które zwrócili uwagę recenzenci, znajduje się oprawa graficzna, muzyka i sposób poprowadzenia rozgrywki. Z krytyką spotkały się minipłatności.

Fallout Shelter zyskał bardzo dużą popularność na urządzeniach mobilnych, w przeciągu roku od pojawienia się tytułu zagrało w niego ponad 50 milionów graczy, a w lutym 2017 ta liczba wzrosła do 75 milionów. W dniu wydania gra Fallout Shelter znalazła się na trzecim miejscu wśród najlepiej zarabiających gier na system iOS, a w ciągu pierwszych dwóch tygodni zarobiła około 5 milionów dolarów. Fallout Shelter został uznany za najlepszą grę mobilną roku przez Golden Joystick Awards i Akademię Sztuk i Nauk Interaktywnych.

Fallout Shelter
Wydawca

Bethesda Softworks

Dystrybutor

Steam

Kategoria wiekowa

PEGI: 12

Data premiery (Świat)

14.06.2015

Data premiery (Polska)

14.07.2016

Tryby gry

single-player

Platformy

iOS, Android, PC (Windows), Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Fallout Shelter:

  • system: Windows 7 64 bit
  • procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q9550 @2.83GHZ
  • pamięć: 2 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 250 1Ghz, Radeon HD 6970 1GHz
  • wolne miejsce na dysku: 2 GB
Oficjalna strona www

http://www.falloutshelter.com/

d1ytgig
d1ytgig
d1ytgig
Więcej tematów
d1ytgig