Trwa ładowanie...
d2lo0p4
d2lo0p4

Śródziemie: Cień Mordoru

Najnowsze informacje
Kadr z gry Śródziemie: Cień Mordoru Youtube.com - stopklatki

Śródziemie: Cień Mordoru to gra akcji rozgrywająca się we wszechświecie tolkienowskiego Śródziemia. Wydarzenia rozgrywają się między Władcą Pierścieni a Hobbitem.

Śródziemie: Cień Mordoru – ogólne informacje

Śródziemie: Cień Mordoru to gra przygodowa wyprodukowana przez Monolith Productions, natomiast wydała ją firma Warner Bros. Interactive Entertainment. Gra dostępna jest na platformach Linux, OS X, Microsoft Windows, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation 4. Grę wydano na konsole 8. generacji i Microsoft Windows 30 września 2014 roku, natomiast na konsole 7. generacji 18 listopada tego samego roku.

27 lutego 2017 roku produkcja zapowiedziała powstanie kontynuacji gry - Śródziemie: Cień wojny. Gra Śródziemie: Cień Mordoru opiera się na losach wskrzeszonego zwiadowcy, który szuka zemsty na podwładnych Saurona. Twórcy gry Śródziemie: Cień Mordoru wiernie odtworzyli specyfikę Śródziemia. Zaprezentowane w grze zjawiska są brutalniejsze od wydarzeń przedstawionych w adaptacjach filmowych Petera Jacksona.

Śródziemie: Cień Mordoru – rozgrywka

Gra Śródziemie: Cień Mordoru daje graczowi otwarty świat, co umożliwia mu wykonywanie zadań pobocznych (ratowanie cywilów czy wykazywanie się bezbłędną obsługą oręża) i zgłębianie otoczenia. Bohaterem Śródziemia: Cienia Mordoru jest strażnik Talion, w którego ciele jest upiór. Dzięki systemowi Nemesis użytkownik może tworzyć nowe postaci oraz kierować ich poczynaniami zależnie od zachowania Taliona. I tak każdy ork, który go zabił, staje się kapitanem i stanowi dla nas jeszcze większe zagrożenie w przyszłości. Z kolei ten pokonany przez Taliona nabywa jego praktyki i próbuje się na nim zemścić.

Praca systemu polega na tym, że zapamiętuje on relacje głównego bohatera z innymi i na późniejszym etapie gry określa ich postawy. Talion i upiór posiadają różne zdolności, które można rozwijać. Strażnik potrafi cicho się poruszać, by nie zwracać na siebie uwagi. Z kolei upiór potrafi narzucać innym swoje zdanie, uzyskiwać od nich dane, obniżać poczucie wartości wroga poprzez rozpowiadanie plotek oraz dokonywać cichych zabójstw przywódców.

Fabuła gry Śródziemie: Cień Mordoru opiera się na losach Taliona, strażnika Czarnej Bramy, którego rodzina zostaje zamordowana przez ludzi Saurona. Talion postanawia pomścić bliskich i trafia do Mordoru. Jego ciało zostaje opanowane przez upiora Celebrimbora, który również pragnie zemsty na Sauronie. Bohaterowie postanawiają połączyć siły przeciwko wspólnemu wrogowi.

Twórcy gry Śródziemie: Cień Mordoru chcieli, aby miejsca, historia i postaci były zbliżone do kanonu, dlatego współpracowali z Peterem Jacksonem i studiem Weta Workshop. Grę rozpoczyna porzucenie straży, chociaż według kanonu miało to miejsce 1300 lat wcześniej. Główna kampania składa się z dwudziestu misji. W jej trakcie poznajemy ciekawe postaci oraz zwiedzamy twierdze i ruiny Mordoru.

Śródziemie: Cień Mordoru – mechanika

Wydarzenia w grze gracz obserwuje z kamery za plecami bohatera. Gra polega na prowadzeniu walk z hurmą orków. Użytkownik dysponuje rozbudowaną mechaniką, bowiem bohater może wykonywać efektowne ciosy, tworzyć z ataków złożone kombinacje i używać wyjątkowych ciosów np. ataków obszarowych. Umiejętności upiora pozwalają graczowi atakować wrogów z wykorzystaniem łuku oraz opanować dzikie bestie, a w kolejnych etapach zjednać sobie orki do pomocy w walce.

W grze mamy do czynienia z mechaniką skradania oraz cichego eliminowania przeszkód. Wspomniany wcześniej system Nemezis sprawia, że armia orków żyje własnym życiem, każda z postaci posiada mocne i słabe strony (są one generowane losowo przy rozpoczęciu gry).

Dodatkowym atutem gry Śródziemie: Cień Mordoru są doskonałe efekty dźwiękowe i odpowiednia muzyka skomponowana przez Nathana Grigga i Garry’ego Schymana. Gra cieszy się uznaniem wśród krytyków, zdobywając średnią ocen 85%.

Śródziemie: Cień Mordoru
Wydawca

Warner Bros. Interactive Entertainment

Dystrybutor

Cenega

Kategoria wiekowa

PEGI:18

Data premiery (Świat)

30.09.2014

Data premiery (Polska)

30.09.2014

Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

Linux, Microsoft Windows, OS X, Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania gry Śródziemie: Cień Mordoru:

  • Core i7 3.4 GHz,
  • Windows 7/8 64-bit,
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza),
  • 40 GB HDD,
  • 8 GB RAM.
Oficjalna strona www

https://www.shadowofmordor.com/

d2lo0p4
d2lo0p4
d2lo0p4
Więcej tematów
d2lo0p4