Trwa ładowanie...
d24shj7

Batman: Arkham Knight

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: Stefans02 /

Batman: Arkham Knight jest czwartą przygodową grą akcji z serii Batman: Arkham, która bazuje na komiksach wydawnictwa DC Comics. Tytuł dostępny jest na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Batman: Arkham Knight – informacje ogólne

Batman: Arkham Knight jest grą akcji z otwartym światem, w której wydarzenia stanowią dalszy ciąg historii z Batman: Arkham City. Grę Batman: Arkham Knight wydało 23 czerwca 2015 roku studio Warner Bros, udostępniając tytuł na PC, a także, po raz pierwszy w historii gier z serii, na konsole ósmej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Gra działa na silniku Unreal Engine 3, a grafika i płynność animacji zostały dopracowane.

Batman: Arkham Knight – fabuła

W tej części gier o Batmanie główny bohater musi stawić czoła Strachowi na Wróble, który stanowi zagrożenie dla Gotham City. Mieszkańcom grozi toksyna strachu, w której posiadaniu jest główny antagonista Batmana. Okazuje się też, że Strach na Wróble nie działa sam, ale z pomocą tajemniczego Rycerza Arkham. W grze Batman: Arkham Knight pojawiają się też inni wrogowie Batmana, którzy jednoczą siły i rzucają mu wyzwanie – są to Pingwin, Harley Quinn i Harvey Dent. Batman również ma swoich sojuszników, którymi w Arham Knight są Robin, Kobieta Kot i Nightwing.

Batman: Arkham Knight – rozgrywka

Gra Batman: Arkham Knight, podobnie jak poprzednie części serii, jest grą akcji z perspektywy trzeciej osoby. Łączy ona w sobie elementy gry przygodowej, skradanki i bijatyki, a gracz może poruszać się po otwartym świecie. Świat Batman: Arkham Knight jest kilkukrotnie większy od tego znanego z wcześniejszych części. Żeby szybciej przemieszczać się między lokacjami Batman może używać Batmobilu lub posługiwać się linką z hakiem i szybować dzięki pelerynie.

Grywalny Batmobil stanowi nowość w serii gier Batman: Arkham, podobnie jak dodatkowe gadżety (batarang i syntezator mowy). Podczas rozgrywki Batman może wykonywać sekwencje ciosów, a za dłuższe otrzymuje więcej punktów doświadczenia, które gracz może przeznaczyć na ulepszenie umiejętności i gadżetów bądź odblokowanie nowych. Otwarty świat gry Batman: Arkham Knight daje możliwość wykonywania zadań pobocznych, a po ukończeniu wątku fabularnego udostępniany jest tryb rozgrywki NG+, w którym gracz może rozpocząć grę z zachowaniem całego dorobku, umiejętności i doświadczenia uzyskanych podczas pierwszej rozgrywki.

Batman: Arkham Knight – popularność

Gra Batman: Arkham Knight otrzymała pozytywne recenzje – chwalono jej stronę graficzną, a także scenariusz pełen zwrotów akcji, dopracowaną rozgrywkę i system walki. Wyższe notowanie uzyskała wersja konsolowa, co wiązało się z problemami technicznymi wydania Batman: Arkham Knight na PC – już w dniu wydania osoby grające na komputerach osobistych zaczęły zgłaszać poważne błędy w grze wynikające z tego, że wysokim wymaganiom sprzętowym nie mogło podołać wiele nawet najnowszych kart graficznych.

Jednak nawet te trudności w dniu premiery nie wpłynęły na ostateczny sukces gry Batman: Arkham Knight, której sprzedaż przerosła nawet Wiedźmina 3: Dziki Gon i Mortal Kombat X. Arkham Knight stała się też najszybciej sprzedawanym tytułem spośród wszystkich dotychczas dostępnych gier z serii Batman: Arkham.

d24shj7
Batman: Arkham Knight
Wydawca

Warner Bros. Interactive Entertainment

Dystrybutor

Steam, Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

23.06.2015

Data premiery (Polska)

23.06.2015

Tryby gry

single-player

Platformy

PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Batman: Arkham Knight

  • system: Win 7 SP1, Win 8.1 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
  • pamięć: 6 GB RAM
  • karta graficzna: Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB) | AMD Radeon HD 7870 (2 GB)
  • wolne miejsce na dysku: 45 GB
Oficjalna strona www

https://www.batmanarkhamknight.com/

d24shj7
d24shj7
d24shj7
Więcej tematów
d24shj7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj