Trwa ładowanie...
d4dy6w0

World of Warships

Najnowsze informacje
World of Warships to symulator okrętów wojennych, wymagający sporej zręczności oraz pogłębionej współpracy wikimedia Commons

World of Warships to darmowa gra MMO (zawierająca mikropłatności), w której gracz wciela się w admirała statku i kieruje okrętem wojennym. Wygląd zewnętrzny jednostek pływających, jak również ich parametry techniczne, wiernie odwzorowano na kilkudziesięciu dostępnych modelach okrętów bojowych z XX wieku. Gra łączy ze sobą elementy zręcznościowe z symulatorem dowodzenia statku bitewnego. World of Warships pochodzi ze stajni Wargaming.net, odpowiedzialnej za takie tytuły, jak: World of Tanks czy World of Warplanes (warto wspomnieć, że wszystkie trzy tytuły posiadają wspólną wirtualną walutę).

World of Warships - fabuła

World of Warships to gra internetowa, więc nie posiada odgórnego scenariusza oraz warstwy fabularnej. Rozgrywka polega na toczeniu bitew morskich z innymi grającymi. Twórcy nie skonkretyzowali okresu historycznego w którym gra by się odbywała. Modele okrętów dostępnych w grze pochodzą z lat 1900-1950, z naciskiem na okres II Wojny Światowej.

Statki, którymi będziemy mogli pokierować pochodzą z marynarek wojennych następujących państw: USA, Japonia, ZSRR, Niemcy, Wielka Brytania. W grze World of Warships istnieje dowolność co do wyboru okrętu – w tej samej drużynie mogą znajdować się statki państw krajów, które historycznie prowadziły ze sobą wojnę.

World of Warships - mechanika

Kwintesencją rozgrywki w World of Warships są bitwy morskie, prowadzone pomiędzy dwiema drużynami graczy – każdy odpowiada z jeden okręt. Statki wojenne sklasyfikowano do czterech następujących klas: niszczycieli, pancerników, krążowników i lotniskowców – oczywiście każda klasa posiada mocne i słabe strony. Sama rozgrywka wymaga od gracza zręczności oraz umiejętnego zarządzania statkiem.

Podstawowe statystki modeli, takie jak siła ognia czy szybkość, odpowiadają, w przybliżeniu, prawdziwym możliwościom realnych jednostek. Jednak wyjątkowa sztuka, jaką jest sterowanie ogromnym stalowym okrętem po akwenie, została, ze względu na zachowanie dynamizmu w grze, całkowicie uproszczona, a jej opanowanie nie sprawia żadnych trudności. W World of Warships postawiono nacisk na zorganizowaną współpracę w drużynie, zaś samotni gracze nie wiele tu ugrają.

Każdy z graczy może być posiadaczem wielu statków, zaś pomiędzy bitwami możemy ulepszać nasze jednostki, jak i odblokowywać nowe jednostki (każda klasa okrętu posiada swoje drzewko rozwoju). Ponadto, każdy statek w World of Warships ma kapitana na wirtualnym pokładzie, który również posiada swoje drzewko rozwoju, znacząco wpływające na zachowanie statku.

World of Warships - tryby gry

W World of Warships możemy rywalizować w kilku oddzielnych trybach PvP albo możemy połączyć siły z innymi graczami i stoczyć bitwę morską w trybie kooperacji, przeciwko flocie sterowanej przez sztuczną inteligencję. Dla szczurów lądowych dobrą opcją są misje treningowe w World of Warships, dzięki którym nabierzemy umiejętności, aby potem wzbudzać postrach wśród przeciwników na wirtualnych morzach i oceanach.

World of Warships
Wydawca

Wargaming

Dystrybutor

Wargaming

Kategoria wiekowa

od 7 roku życia

Data premiery (Świat)

17.09.2015

Tryby gry

online multi player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania World of Warships:

  • Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD FX 6300 3.5 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4650 lub lepsza,
  • 30 GB HDD,
  • Windows XP.
Oficjalna strona www

https://worldofwarships.com/

d4dy6w0
d4dy6w0
d4dy6w0
Więcej tematów
d4dy6w0