Trwa ładowanie...
d2ko81b

World of Warships

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

World of Warships to darmowa gra MMO (zawierająca mikropłatności), w której gracz wciela się w admirała statku i kieruje okrętem wojennym. Wygląd zewnętrzny jednostek pływających, jak również ich parametry techniczne, wiernie odwzorowano na kilkudziesięciu dostępnych modelach okrętów bojowych z XX wieku. Gra łączy ze sobą elementy zręcznościowe z symulatorem dowodzenia statku bitewnego. World of Warships pochodzi ze stajni Wargaming.net, odpowiedzialnej za takie tytuły, jak: World of Tanks czy World of Warplanes (warto wspomnieć, że wszystkie trzy tytuły posiadają wspólną wirtualną walutę).

World of Warships - fabuła

World of Warships to gra internetowa, więc nie posiada odgórnego scenariusza oraz warstwy fabularnej. Rozgrywka polega na toczeniu bitew morskich z innymi grającymi. Twórcy nie skonkretyzowali okresu historycznego w którym gra by się odbywała. Modele okrętów dostępnych w grze pochodzą z lat 1900-1950, z naciskiem na okres II Wojny Światowej.

Statki, którymi będziemy mogli pokierować pochodzą z marynarek wojennych następujących państw: USA, Japonia, ZSRR, Niemcy, Wielka Brytania. W grze World of Warships istnieje dowolność co do wyboru okrętu – w tej samej drużynie mogą znajdować się statki państw krajów, które historycznie prowadziły ze sobą wojnę.

World of Warships - mechanika

Kwintesencją rozgrywki w World of Warships są bitwy morskie, prowadzone pomiędzy dwiema drużynami graczy – każdy odpowiada z jeden okręt. Statki wojenne sklasyfikowano do czterech następujących klas: niszczycieli, pancerników, krążowników i lotniskowców – oczywiście każda klasa posiada mocne i słabe strony. Sama rozgrywka wymaga od gracza zręczności oraz umiejętnego zarządzania statkiem.

Podstawowe statystki modeli, takie jak siła ognia czy szybkość, odpowiadają, w przybliżeniu, prawdziwym możliwościom realnych jednostek. Jednak wyjątkowa sztuka, jaką jest sterowanie ogromnym stalowym okrętem po akwenie, została, ze względu na zachowanie dynamizmu w grze, całkowicie uproszczona, a jej opanowanie nie sprawia żadnych trudności. W World of Warships postawiono nacisk na zorganizowaną współpracę w drużynie, zaś samotni gracze nie wiele tu ugrają.

Każdy z graczy może być posiadaczem wielu statków, zaś pomiędzy bitwami możemy ulepszać nasze jednostki, jak i odblokowywać nowe jednostki (każda klasa okrętu posiada swoje drzewko rozwoju). Ponadto, każdy statek w World of Warships ma kapitana na wirtualnym pokładzie, który również posiada swoje drzewko rozwoju, znacząco wpływające na zachowanie statku.

World of Warships - tryby gry

W World of Warships możemy rywalizować w kilku oddzielnych trybach PvP albo możemy połączyć siły z innymi graczami i stoczyć bitwę morską w trybie kooperacji, przeciwko flocie sterowanej przez sztuczną inteligencję. Dla szczurów lądowych dobrą opcją są misje treningowe w World of Warships, dzięki którym nabierzemy umiejętności, aby potem wzbudzać postrach wśród przeciwników na wirtualnych morzach i oceanach.

d2ko81b
World of Warships
Wydawca

Wargaming

Dystrybutor

Wargaming

Kategoria wiekowa

od 7 roku życia

Data premiery (Świat)

17.09.2015

Tryby gry

online multi player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania World of Warships:

  • Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD FX 6300 3.5 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4650 lub lepsza,
  • 30 GB HDD,
  • Windows XP.
Oficjalna strona www

https://worldofwarships.com/

d2ko81b
d2ko81b
d2ko81b
Więcej tematów
d2ko81b