WP
WP

World of Warcraft: Warlords of Draenor - Najnowsze informacje

World of Warcraft: Warlords of Draenor to piąty z kolei dodatek do kultowej gry World of Warcraft. Tym razem fabuła gry przeniesie nas do tytułowej krainy Draenor, w której będziemy mogli budować swoje własne fortece wikimedia Commons
Podziel się

World of Warcraft: Warlords of Draenor to piąty dodatek do podstawy kultowej gry MMORPG World of Warcraft, która przykuła do ekranów komputera miliony graczy. Rozszerzenie prezentuje nową krainę Draenor, a wraz z nią grupę nowych stworów, bossów oraz przeróżne questy, rajdy czy systemy lochów. Warlords of Draenor umożliwia graczowi zdobycie maksymalnie setnego poziomu doświadczenia oraz konstruowanie własnych fortec.

WP

World of Warcraft: Warlords of Draenor - fabuła

WoW: Warlords of Draenor nie wprowadza nowych ras, za to umożliwia wędrówkę po rozległej krainie Draenor, podzielonej na siedem różnych stref. Będziemy mieli okazję zobaczyć nieprzyjazne pustkowia, tętniące życiem lasy, czy też pokryte śniegiem i lodem górskie wyżyny. Gracze, eksplorując Draenor, natrafią na mnóstwo questów, ale też stawią czoła nowym stworom i bossom. Oprócz tego, mogą oni uczestniczyć w nowych rajdach oraz odwiedzić kilka dodatkowych podziemi.

Fundamentalną nowością w World of Warcrat: Warlords of Draenor jest dodanie grze elementów gry strategicznej poprzez możliwość stworzenia i zarządzania swoim garnizonem. Ten zabieg dodał do rozgrywki w WoW możliwość posiadania skrawka własnej ziemi w krainie Azeroth. W fortecy możemy postawić różne budynki, np.: zbrojownie, stajnie, karczmy – poszczególne budynki wpływają na statystyki naszej postaci.

Ponadto, każdą z budowli możemy rozwinąć do trzeciego poziomu, ulepszając jej możliwości i premie, które konstrukcja nadaje. Co więcej, możemy samodzielnie wyznaczać szlaki handlowe oraz zatrudniać najemników, którzy będą dla nas wyszukiwać wszelakich materiałów, skarbów, jak i niektórych broni. Garnizon również przysposabia nam dodatkowe zadania oraz, co najważniejsze, związana jest z nim główna fabuła Warlords of Draenor.

World of Warcraft: Warlords of Draenor - mechanika gry

WP

W Warlords of Draenor możemy osiągnąć maksymalnie setny poziom doświadczenia. Wartym zauważenia faktem jest to, że nowicjusz świata WoW, czy osoby powracające do gry po przerwie, nie muszą martwić się o mozolne nabijanie doświadczenia, tylko po to, by móc grać w dodatek.

Szczęśliwcy, którzy kupili rozszerzenie w przedsprzedaży, mają możliwość jednorazowego awansu postaci na 90 level, przez co mogą oni od razu udać się na poszukiwanie przygód w krainie Draenor.

World of Warcraft: Warlords of Draenor - oprawa graficzna

Przy okazji wypuszczenia kolejnego dodatku na rynek, Blizzard postanowił na odświeżenie, pod względem graficznym, przestarzałych modeli postaci (np.: ludzi, orków, gnomów oraz niektórych stworów). Zabieg ten sprawia większą frajdę z samego grania w Warlords of Draenor, a świat Azeroth wizualnie dorównuje do pozostałych gier MMORPG.

World of Warcraft: Warlords of Draenor - Informacje podstawowe
Wydawca

Blizzard Entertainment

Dystrybutor

CDP

Kategoria wiekowa

od 12 roku życia

Data premiery (Świat)

13.11.2014

Data premiery (Polska)

13.11.2014

Tryby gry

online multi player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC
WP

Zalecane wymagania gry World of Warcraft: Warlords of Draenor: Core i5 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1280 MB (GeForce GTX 470 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8.

Oficjalna strona www

https://worldofwarcraft.com/en-gb/

WP
WP