Trwa ładowanie...
dgxfw96

Watch Dogs 2

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Watch Dogs 2, to kontynuacja gry Watch Dogs (z 2014 r.), inspirowanej serią Grand Theft Auto. W Watch Dogs kierowaliśmy byłym przestępcą, uzdolnionym hakerem uzbrojonym w nowoczesne gadżety, które, w odpowiednich rękach, są w stanie przejąć kontrolę nad całą miejską infrastrukturą oraz wszelakimi urządzeniami elektronicznymi. W Watch Dogs 2 mamy do czynienia z podobnymi realiami i ogólnym zamysłem.

Za grę odpowiada Ubisoft Montreal, słynący z takich serii gier, jak: Far Cry, Prince of Persia, Assassin's Creed, Tom Clancy's Splinter Cell - czy najnowsza część tej serii – Tom Clancy's Rainbow Six.

Watch Dogs 2 - fabuła

Pierwszą część Watch Dogs charakteryzowała ciężka atmosfera, jak i ponura fabuła. Natomiast w drugiej części cyklu, temat gry potraktowany jest z większym dystansem. Rozgrywka w Watch Dogs 2 tym razem ma miejsce w San Francisco, a głównym bohaterem jest Marcus Holloway, członek miejscowej grupy hakerskiej, nazywającej się Dedsec.

Grupa ta nie tylko ochoczo walczy z Centralnym Systemem Operacyjnym (ctOS), ale najbardziej interesuje ich dobra zabawa i frajda z wykonywanej pracy. Przez to Watch Dogs 2 wyróżniają się lekkim klimatem w porównaniu do pierwszego Watch Dogs, w którym wcielaliśmy się w zgorzkniałego mściciela.

Watch Dogs 2 - mechanika gry

Zmiany nie dotknęły najważniejszych założeń w rozgrywce Watch Dogs 2. Tak więc po raz drugi otrzymujemy grę ulokowaną w otwartym świecie, w której naszym bohaterem sterujemy z perspektywy trzeciej osoby, zaś cała mechanika gry naśladuje wzmiankowaną już serię GTA. Jednak tym, co wyróżnia Watch Dogs od konkurentów, jest bardzo rozwinięty główny model gry, polegający na hakowaniu elektronicznych elementów przy użyciu różnorodnych gadżetów.

Ten oryginalny pomysł sprawia, iż mamy władzę nad pojazdami, oświetleniem miasta czy sygnalizacją świetlną, ale też nad wieloma innymi elementami otaczającego środowiska miejskiego (rodzaje tych elementów i liczba sposobów na ich zhakowanie znacząco poszerzyły się w porównaniu do pierwszej części). Poza tym w grze Watch Dogs 2 możemy skorzystać z „masowego hakowania”, za sprawą którego jesteśmy w stanie przejąć kontrolę nad większą ilością urządzeń naraz (np. telefonami grupy przechodniów).

W Watch Dogs 2 główny bohatera wyposażono w kilka nowych gadżetów, są to np.: latający dron, dzięki któremu możemy dokonać rekonesansu okolicy, czy skoczek – pojazd kierowany zdalnie, służący do hakowania urządzeń, przy których potrzebna jest fizyczna interakcja. Ponadto, wszelka broń której używamy podczas rozgrywki konstruowana jest za pomocą drukarki 3D, którą znajdziemy w siedzibie Dedsec.

Studio Ubisoft zadbało również o większą swobodę przy zaliczaniu zadań z kampanii gry Watch Dogs 2. W zależności od naszego upodobania, misje w Watch Dogs 2 możemy przejść na różne sposoby (skradając się albo uczestnicząc w otwartej walce). W grze zmieniono również model jazdy samochodem, a Marcus Holloway podczas przemieszczania się po mieście może korzystać z widowiskowej sztuki parkour.

Watch Dogs 2 - tryb gry

Głównym trybem w Watch Dogs 2 jest bezdyskusyjni, przygotowana z pieczołowitością kampania single player, w której obok zadań dotyczących głównego wątku czeka na nas również mnóstwo misji pobocznych. W grze Watch Dogs 2 mamy także dostępną rozgrywkę w trybie multi player, która zespojona jest z trybem dla pojedynczego gracza. W rezultacie, nawet gdy przechodzimy kampanię, w każdej chwili możemy dołączyć do rozgrywki ze znajomymi i razem podjąć grę w trybie kooperacji bądź rywalizacji.

Watch Dogs 2 - technika gry

Gra Watch Dogs 2 stworzona została w oparciu o możliwości najnowszych pecetów oraz konsol ósmej generacji, co sprawiło, że *oprawa wizualna Watch Dogs 2 * jest najwyższych lotów, a San Francisco cechuje się jeszcze większym ruchem i żywotnością niż Chicago z pierwszej części. Dopracowana sztuczna inteligencja postaci niezależnych sprawia, iż w trakcie gry potrafią one wykazać się złożonymi interakcjami w stosunku do innych postaci oraz głównego bohatera.

dgxfw96
Watch Dogs 2
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft GmbH

Kategoria wiekowa

powyżej 18 roku życia

Data premiery (Świat)

29.11.2016

Data premiery (Polska)

29.11.2016

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC, PS4, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Watch Dogs 2:

  • Intel Core i5 2400S 2.5 GHz/AMD FX 6120 3.5 GHz,
  • 6 GB,
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza,
  • 50 GB HDD,
  • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit.
Oficjalna strona www

https://watchdogs.ubisoft.com/watchdogs/en-GB/home/

dgxfw96
dgxfw96
dgxfw96
Więcej tematów
dgxfw96